1xProblém s jídlem - dítě pořád vymýšlí

Od: Datum: 13.10.12 20:44 odpovědí: 30 změna: 15.10.12 12:10

Hezký večer všem,
chtěla bych vás požadat o radu ohledně mého syna, který je v posledních týdnech až měsícech moc vybíravý co se týče jídla. Je mu teprve 8a pořád vymýšlí jak mu tohle nebo tamto nechutná a jak to nebude jíst. Jako na truc. Hodněkrát jsem mu říkala že bude jíst co je navařeno a basta, jenomže to nepomáhá. Pořád by chtěl něco sladký, třeba čokoládu nebo fantu, kolu atd. Z normálního jídla mu chutná především maso, a i to jenom vepřové, zelenina ani moc ne. Má podle vás smysl naplácat mu dvě tři po zadku a nutit ho sníst co je navařeno, nebo co bych ještě měla udělat?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.12 20:49

Hlad je nejlepší kuchař!

doplněno 13.10.12 21:41:

A souhlasím plně s tím, že naplácat potřebujete především Vy. Proč byste měla trestat syna ZA SVOJE selhání ve výchově?

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.10.12 20:54
avatar

Máš hlad? Tak jez. Jestli hlad nemáš, nejez, alespoň ušetříme. Zcela jednoznačně a nekompromisně. pokud jsi ochotná a zvyklá mu ustupovat, tak si nestěžuj na něj, ale na sebe.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.10.12 20:56
avatar

Trvejte na tom, že bude jíst, co navaříte. Je sice pravda, že každému všechno nechutná. Pokud uvařené jídlo sní i ostatní členové rodiny, tak bych neustoupila. Děti v tomto věku hodně zkouší, co jim projde a co si svou tvrdohlavostí prosadí. Pokud nesní jídlo, nedejte mu čokoládu (ta ho zasytí), k pití mu dejte to, co pijete vy. Bitím si moc nepomůžete, ale to musíte posoudit vy, co na něj platí. Nekupujte nic, co má rád. Chce to trpělivost a neustupovat. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: socialnipracovnice*
Datum: 13.10.12 21:01

I když píšete, že jste synovi mnohokrát říkala, že prostě bude jíst to, co je navařeno, asi nejste dost důsledná. Musíte trvat na tom, že sní, co jste mu uvařila, a neustupovat. Pokud nesní, co je uvařeno, žádné jiné jídlo nedostane - a to třeba celý den. Je možné, že se bude ze začátku vztekat a dělat scény - klidně ho nechejte se vyřvat, ale nesmtíe vyměknout. Pokud nebude chtít jíst to, co mu uvaříte, zamezte mu přístup k jinému jídlu, a až dostane opravdu hlad, sní cokoliv, co mu dáte, a bez řečí. Chce to jen být dost důsledná a neustupovat - jinak z Vás za chvíli bude synův otrok, a to přece nechcete, ne?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.10.12 21:02
avatar

Zdravím, tento problém velmi dobře znám. Nejdůležitější je důslednost, pokud řeknete, že nic jiného není, tak i když nic nesní, tak mu až do dalšího jídla nic nenabízet a hlavně naprosto vypustit veškeré sladkosti. "Pan" syn na Vás zkouší, co vydržíte. Hlavně se s ním nehádejte, nerozmazávejte to a jeho řeči ignorujte. Ona ho ta opozice časem přestane bavit. když uvidí, že nemá žádné oponenty... :). Hlavně nemějte strach, že umře hlady, on se,chlapec, přihlásí, až bude nejhůř...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: viky®
Datum: 13.10.12 21:05
avatar

Dobrý den, Pauula. Dnešní děti, jsou jiné, než dříve. Když jíte, dítě bude jíst také. Když nechce, nic se neděje, jídlo ukliďte, nedostane nic jiného, bude muset počkat, až dostane chuť, na jídlo, které máte. Musíte zapomenout na různé sladkosti, pití sladkých vod a pod. Když má žízeň, tak ať se napije vody, nebo čaje. Žádný rohlík. Když vydržíte, syn bude jíst vše. U našich dětí, to pomohlo. Jen můj názor.

doplněno 13.10.12 21:09:

Jen žádné bití! Dělejte, že vám nevadí, když nejí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.12 21:51
avatar

Sladké nápoje vynechat úplně, syn by měl pít neslazené nápoje (vodu, vodu s minerálkou, neslazené čaje), sladkosti pouze výjimečně a "za odměnu".

Přestaňte mu říkat, že bude jíst jen to, co je navařeno, a začněte na tom trvat. Nechce? Nechce. Nedávejte mu nic jiného.

Pokud by nejedl delší dobu (celý den), dejte půl krajíčku suchého chleba, trochu bílého jogurtu bez jakékoliv příchuti, kousek syrové zeleniny nebo jablka.

Po pár dnech se to srovná. Než se to srovná, nedávala bych ani kapesné, aby si nemohl kupovat sladkosti nebo sladké nápoje z automatu ve škole nebo cestou do/ze školy.

A určitě žádné výčitky (dělejte, že na tom zase až tak nezáleží, hlad bude mít on, ne Vy) ani fyzické tresty.

doplněno 13.10.12 21:53:

Oprava (vypadl mi kousek věty): ..., dejte mu najevo, že hlad bude mít on, ne Vy

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pb®
Datum: 13.10.12 23:30

Jak si ty děti naučíme, takové je máme. Znám rodinu, kde 6ti letá holčička řve, že nechce oběd, tak dostane sušenku. A pak si rodiče stěžují, že nechce jíst nic než sladké. Kamarádce syn takhle odmítal jídlo ve školce. Když přišel ze školky domů že má hlad, tak mu řekla, že má smůlu, že se měl najíst ve školce a dostal až večeři. Velmi rychle se naučil ve školce obědvat. Ale lidé jsou divní. Sama jsem se setkala s tím, že mému tehdy ročnímu synovi bylo nabízeno lízátko. A to prosím matkou od dvou malých dětí. Když jsem řekla, že tohle nejí, že mu sladkosti nedávám, tak se hodně divila. A tuhle přinesl známý nějaké sušenky, prý pro malého. Tak mu říkám, jestli to myslí vážně, jestli si ze mě nedělá srandu, že mám tohle svinstvo dávat 1,5 ročnímu dítěti. On to myslel naprosto vážně, že prý když jdeme ven, tak má dítě svačinu, že to svému dítěti (ani ne dvouletému) dává a jestli prý máme nějaké speciální dítě. Ano to máme, protože má víc rozumu než dospělí a sladké jídlo (kromě ovoce) plive preventivně sám a bez vyzvání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 13.10.12 23:51
Když mi povídal táta jak to bylo za jeho dětství,kdy si rodiče a on se svými čtyřmi sestrami sedli k večeri a nikdo z nich nesměl ani špitnout že mu tohle nechutná,rozvařene,neslané...a když si dovolila jedna ze sester něco namítnout-dostala takový pohlavek zezadu,až jí obličej bouchl do talíře-s křikem ať jde okamžitě spát,že dnes večer už nepovečeri a hladová musela odejít od stolu...tak mi to připadá skoro jako týrání.Ale ono to mělo něco do sebe!Dítě musí jíst všechno.Tady Pb píše o svém synovi.Fandím ji.V rodině máme taky straníky bez sladkého(čokoládu pouze na dortu či odměnu a to pouze jednou za měsíc),jenže oni kluci nastoupily do školky a tak jako v naší školce-jim ucitelky dávají bonbóny,u doktorky místo obrázků taktéž.A zakazte ucitelkam nebo v jídelně jim dávat pardubické perniky jako dezert-úplně je asocializujete od ostatních vrstevníků.Zakázané ovoce chutná nejlépe.Zajímalo by mě jak paní Pb ochrání svého syna před sušenkama za 4-5let.Ale kláním se- odolávat.
Vám doporucim společný večeře a obědy.Ono jednou za rok o vánocích to nepomůže.Snad jste mě pochopila,že jedině společné jídlo ho naučí jíst to co prostě je.Pak možná ještě praktikovat tyranskou metodu z dětství mého otce.Ono to opravdu mělo něco do sebe.Táta až na vařenou mrkev s ní všechno a vypije taky.
doplněno 14.10.12 13:04: Taky jestli se synem chodite nakupovat tak nedělejte tu chybu kterou vidím denodenně v krámě-Pepíčku co mám dnes koupit- uvařit?Co bys rád k obědu?K večeři? ...nic!Prostě se mu dá to co se uvaří, všem a bez rozdílu.Přiznám se že moje holka nesní játra.Přitom je jedla,teď k ním má odpor.Ale jatrovy knedlíčky tý jí jedou vše se dá skousnout.Budete chvíli za despotu,ale jinak to opravdu nepůjde.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 14.10.12 00:21

Samozřejmě že až bude ve školce, tak se se sladkostmi setká. Ale přijde mi bohapustá blbost cpát sušenky do batolete. Tady nejde o to nedávat dítěti vůbec sladké, ale nenaučit ho už v raném dětství, že sladkosti jsou běžnou součástí stravy. Že je to něco, co se běžně nakupuje a doma neustále vyskytuje. Byla jsem tak vychovaná, u nás doma se sladké kupovalo jen občas a ve své domácnosti ho většinou nemám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 06:25
avatar

Když jsem jako dítě něco nechtěla jíst, mamka řekla: Nevadí, dostaneš to k večeři. Já vyrazila ven s prázdným žaludkem a po odpoledním lítání a hrách venku bych byla večeřela i hřebíky. Připomínky kamsi zmizely a oběd byl bleskurychle sněden k večeři. Nutno dodat, že mamka ale byla vynikající kuchařka. Dnes jím všechno, kromě dušené mrkve.

Záleží, jak vaříte Vy. Ostatním strávníkům Vaše pokrmy chutnají?

Nemělo dítě problémy s jídlem už ve školce? A co teď ve škole? Na obědy jistě chodí. Školní jídelny nebývají, bohužel, nic moc, pamatuji si tu hrůzu, nejsem mlsná, byla jsem už dospělá, dělala jsem v družině vychovatelku a občas se to vážně nedalo jíst. Proto jsem děti do jídla nenutila.

Druhá věc je vliv kolektivu. Jídlo ve škole může být dobré, ale jeden řekne, že není tohle, druhý, že nejí tamto a tak se ten Váš přidá. Mě doma učili, že o žádném jídle se nikdy nemluví hanlivě. Na co ho druhým ošklivit? A jiný ho přece rád.

Plácat dítě na zadek ani kamkoli jinam nemá cenu. Nechte ho vyhládnout, žádné čokoládky a fanty, jak píšete, večer jídlo ohřejte, pěkně upravte a ať večeří. Pokud zase nic, bude spát hladový. Nemyslím dítě týrat, ale nedávat mu nic náhradního /rohlík se salámem/. Však on si zvykne.

A přivykat pomalu na zeleninu. Vzpomínám, jak jsme milovali mrkev, kedluby, ředkvičky či vylupovali hrachové lusky. Dneska děti o zeleninu nestojí, raději hamburger a kolu. Prostě ke chlebu s pomazánkou rajče nebo půl papriky, to je děcku opravdu prospěšné.

Pokud to necháte být, vyroste z něj mlsný a sádelnatý cvalík. Vzpomínáte na továrníkovic Otíka ze seriálu Bylo nás pět? Přesně takového mám na mysli. :) Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 07:28
avatar

Dnes jím všechno, kromě dušené mrkve...

A to já zase dušenou mrkev rád. Kupodivu mi nevadila ani v té školní jídelně. Taky fazole a čočku. Zato nerad rajskou, šunkofleky a škubánky*smich*.

doplněno 14.10.12 07:30:

Jo a nejradši mám bramborák. Tím se dokážu přecpat, že je mi špatně:D.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 10:15
avatar

Jago, já jsem vždycky jedla všechno, i ve školní jídelně. Ale co dodnes nevezmu do pusy je smažený sýr, všechny plesnivé sýry a olivy. To jsou tak specifické chutě, ty nemusím.

Ale - co mě udivuje, že už ve školních jídelnách se dětem dává ŠÍLENĚ sladké pití - samý fruit drink, tang atd... Nacpané chemií, éčkama a umělýma sladidlama. Tak ať se pak rodiče nediví, že jim děcko doma nechce pít čistou vodu nebo neslazený čaj.

Doma jsme jako děcka taky jedli všecko. Jednou k nám přišel "na hlídání" asi na týden bratranec. Teta už od dveří hlásila, co milý Péťa nejí. Za týden jedl všecko. Nechceš? Nejez. Ale odpoledne půjdeme na zmrzlinu a nedostaneš. *nevi*

doplněno 14.10.12 10:16:

Magdon: Bramborák taky miluju. Ale co je nejlepší - pečáky. Brambory pečené na kačením sádle, jen posolené a pokmínované. K tomu jsem schopná vypít litr mléka. No pak je mi sice dva dny těžko (slinivka! :-D), ale dvakrát za rok neodolám!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 10:31

Je pravda, že ve školní jídelně se dávají pít sladké limonády... ale na druhou stranu to je ve škole. Doma je doma, tam limonády nekupuji (občas tedy jo, manžel občas dotáhne v záchvatu opojení slevou nějakou tu kolu), tak dětem nezbývá pít nic jiného, než vodu. Případně čaj - přiznávám, černý přislazuji (sama nemám ráda černý hořký), bylinkový nesladím a ovocný si děti taky nesladí (ten já nepiju). Kde nic není, ani smrt nebere *smich*

Jinak k jídlu - u nás je to stejné, jako tu už bylo popsáno. Nesníš oběd, nevadí, schová se ti to na večeři, mezitím máš smůlu. Nejsem tedy drsňák a respektuji, že každý má něco, co opravdu nerad - v takové dny buď udělám dvojí jídlo nebo dotyčnému poradím vzít si chleba s něčím. Ovšem doma nesmí být zásoby sušenek, čokolád, bonbonů... aby to nejedlíka nesvádělo k mlsání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 11:43
avatar

Lesi, pravda pravda... U nás limonády taky nekupujem, pijeme vodu, já si udělám kotel čaje a osladím sirupem. Přítel pije vodu s citronem a se zázvorem, má pořád konvičku v lednici. Když jsme byli děti, tak kola nebo džusy bývaly jenom velmi svátečně, třeba na Vánoce. A tak je to prakticky dodnes. Ani mě nenapadne si kolu koupit... (ale teda abych byla upřímná, tak někdy mě přepadají hrozné chutě a koupila jsem si asi před měsícem dvoulitrovku coly light... pak jsem ji cucala skoro týden... - ale jinak fakt tak dvakrát do roka )

Já taky občas vařím dvě jídla - my Moraváci jíme třeba koprovku s bramborem, a přítel s tchyní (Čecháčci ) zase s knedlíkem. A těhle rozdílů je víc. Uškrábnout dvě brambory navíc mě nezabije a pochutnáme si všichni.

Ale jí se u nás opravdu všechno. Za 8 let soužití s přítelem mi 1x odmítnul sníst houbovou omáčku, protože byla s bramborem Ale jinak maso, luštěniny, zeleninu, polévky, zelí... všechno papáme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 07:57
avatar

Ano i u nás to zkoušeli. Sedl ke stolu se slovy bez ochutnání: "toto nemám rád to jíst nebudu" Manžel práskl do stolu, syna vyhodil od stolu a řelk, že do večeře dostane jen suchý chleba. Mladý pán se urazil, opravdu dostal jen chleba a od té doby je pokoj.

Ale je pokoj protože jsme to VYDRŽELI A NEPOVOLILI to je jediné co vám můžu doporučit. Váš syn vás má pěkně zmáknuté a to mu děláte medvědí službu, že ustoupíte, nejste žádná autorita. Jasně, že se to nepovede hned na poprvé, že bude řev jak blázen, že to zkusí znovu, ale pokud vydržíte, pochopí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 14.10.12 08:14

U nás to proběhlo skoro stejně jak píše Borax. Prostě nedostali najíst, dokud nesnědli co měli. Ani mlsky nedostali, pokud nesnědli jídlo. Stačilo párkrát a byl absolutní klid. Naučili se, že buď snedí to, co dostanou, nebo budou hladoví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 10:33
avatar

Já si myslím, že jste si na tento problém po troškách nasbírala sama. To vám nenadávám, ale konstatuji.;) O to to budete mít horší, než něco změníte, protože dostat se ke stávajícímu, tvalo nějaký čas a to za pár hodin nezměníte. Nechci vidět vaši snachu, jak bude na vás naštvaná, co jste mladého naučila. Zvláště pak, když moc peněz v domě nebude. ;) Myslím si, že byste doma neměla mít něco, čím by se mladý dojídal, když odmítne jídlo a vy se zatvrdíte a nebudete ho nutit nebo změníte jídlo, jen abyste mu vyhověla. A také, aby neměl peníze na to, aby si dokoupil. :(Já osobně bych nedělala kravál, jen bych mu v klidu vysvětlila, jak to bude dál. Že se bude jíst to, co bude na stole. Jestli bude o hladu, že mu to jen prospěje, nebude muset tolik kakat. Už je dost velký na to, aby pochopil, co muříkáte. Ale také dost chytrý na to, aby věděl, čím vás zlomí. Jestli vám současný postoj mladého k jídlu vadí, změňte ho. Laskavě, důsledně, neoblomně. Jestli zas až tak na změně netrváte, neměňte nic. *placni* Já sama nemůžu jen čaj s mlékem. Červená řepa mi už zachutnala. Jedna dcera nejí jen maliny a druhá pajšl a rozinky v buchtě. Bojovaly jsme s financemi a prostě neexistovalo, aby si vybíraly.:D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.10.12 11:52
avatar

Děti ve školce nám jí skoro všechno. Je to hlavně dáno tím, že je to vesnice, děti jsou naučené, ale samozřejmě se najde pár rozmazlenců, co pořád fňukají, že nejí to a ono. Máme dokonce jedno dítě, které vidí, že se přiváží oběd, a začne schválně brečet, a brečí třeba celý oběd, protože když to udělá doma, maminka hned dá na stůl něco lepšího.

U nás mu to neprošlo a velice rychle si na to zvykl. Když mají třeba chleba s rajčetem a někdo ho nejí, dá ho stranou, ale vše ostatní sní. A kdo třeba u oběda nesní maso, nebo nejí to a to a vymýšlí, nedostane po obědě "zákusek" - většinou ovoce, někdy něco sladkého.

Když vám ale tříleté dítě u stolu řekne, že to jíst nebude, protože "se pobliju", tak je to na facku.:D Ale není mu to nic platné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 12:51
avatar

Dobrý den. Dobrý den, je řada dětí, které jí jen něco málo z jídel a přesto docela dobře přežívají. Rozhodně bych z jídla nedělala žádný velký problém. Netrestala bych, ani nevyhrožovala, či neuplácela (když to sníš, tak dostaneš odměnu apod.) Neuškodí nechat dítě trochu vyhladovět (nic jiného není, když nechceš, nechtěj, nebudu tě nutit. Ty budeš mít hlad, já ne, když budeš vybíravý. Dítě by mělo přijít Vaší důsledností na to, že nemůže jíst jen to, co mu chutná, ale prostě jíst to, co je doma uvařeno. Nepodřizovat se chuti dítěte, vařit a podávat mu to, co uznáte sama za vhodné. Volba je na něm. Až bude mít opravdu hlad, věřím, že sní to, co je a nebude vymýšlet a ohrnovat nos nad jídlem, které zrovna není podle jeho představ. U Vás asi moc dobře ví, že když si postaví hlavu, polevíte a z obav, aby neměl hlad, ustoupíte...Chce to tedy změnit asi k dítěti především přístup. Přeji Vám tedy hlavně výdrž!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 14.10.12 17:46

To je jednoduché - sladkosti jsou zákusek. Zákusek se jí po jídle. Kdo nesní jídlo, nesmí sladkosti.

Ovšem pozor, jako se vším ve výchově: musíte se toho držet vy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pauula
Datum: 14.10.12 19:48

Děkuji všem. Vyzkouším jak většina z vás říká. Budu tedy trvat na svém, stůj co stůj. Ve školce snědl jídlo, problémy mám jenom posledních pár měsícu, už ani nevím jak to začelo. Ve škole myslím, že někdy taky ohrne nosem. Pořád za mnou chodí s tím, že "mamííí dáš mi něco sladkého?" Když řeknu ne, nebo už si měl, tak vymýšlí. Jinak ostatní stravníci, tedy manžel a mladší kluk (6 let) nemají problém sníst co je navařeno. Někdy třeba udělám dršťkovou polévku nebo játra a jednou nebo dvakrát do roka máme zabíjačku a pak tedy hodně masa a věcí ze zabíjačky (jitrnice, jelítka, tlačenku, atd) a to pak jenom jako na truc řekne, že "tohle nechcii a nebudu" nebo "je to hnus" - to pak už vůbec nevím co na to říct.

Od: askmenow*
Datum: 14.10.12 20:06

každý z nás más dvě tři jídla, která nejí, to je normální. Já třeba nemůžu tlusté maso, hned jak mám tu žužlavou konzistenci v puse, chce se mi zvracet. Pokud bude mít syn třeba dvě jídla která nejí, tak ho nechte ho je nejíst, to je normální. Jinak je to ale s jídlem tak že děti si prostě vymýšlí. A je jen na vás, jak moc ho necháte. Mohlo to začít nevinně - jednou bylo něco, co nejdel, vy jste mu řekla, že nemusí... on zjistil, že to funguje... a tak to teď zkouší dál. Aby ne, když ví, že vyměknete a dáte mu něco lepšího. Navíc je to pro něj pocit moci a vítěství. Pokud si bude zase vymýšlet, a odmítne jíst, nesmí dostat nic jinéh. Důslední musí být všichni členové rodiny, včetně babiček atd. (aby se nechodil dorazit "jinam"). vyjímky jsou jen ty extrémně neoblíbená jídla.

Pokud je o obědu něco, co skutečně nejí, není řešení mu místo toho dát třeba sladkost. Řešení je mu říct, že sní např. přílohu a zeleninu, nebo polévku, prostě to ostatní...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 20:35
avatar

Na výmysly nereagujte, nebo jen větou "nelži". Když neuvidí žánou odezvu, přejde ho to.

A pokud u stolu říká "to je hnus" a podobně, ostře mu oznamte, že takové věci u stolu říkat nebude, nebo si počká, až všichni dojí, a pak bude jíst sólo, aby je nerušil. Bylo by dobré, kdyby to řekl třeba manžel, pokud to na kluka více platí. A pokud nepřestane, už neříkejte nic. On čeká na Vaši reakci a provokuje. Nedejte se.

Na větu "to jíst nebudu" klidně odpovězte "Nebudeš? Nevadí, dostaneš to k večeři", a jídlo mu odeberte. Pak důsledně, ale velmi důsledně dbejte na to, aby nedostal nic na dojezení ani nc sladkého. Zaveďte, že sladké je pouze za odměnu, ne běžné jídlo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 14.10.12 20:53

U nás se jí bez odmluv. Každý den si někdo pochutná více a někdo méně. Ale přimlouvám se za toleranci u děti u držkovky a zabíjačkových výrobů. To není takový ústupek a spousta dětí od pohledu to nechce. Oni na to dojdou až v dospělosti, že je to pochutina.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 21:12
avatar

No fuj. Takový věci taky nejím, stačí to vidět a chci bejt vegetariánem :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 15.10.12 09:22
avatar

Pro Uška a Dzordz: My jsme doma nikdy čuníka neměli, ale už jako malá jsem jezdila se svou babičkou vlakem na zabíjačku k hrozně prima příbuzným. Už jako 5 leté dítě jsem ochutnala a milovala všechno.

Hodná tetička Máňa se mě ráno po zabíjačce ptala: Co budeš snídat? JITRNICI.

Oběd: Já bych prosila JITRNICI.

A k večeři jsem zase vyžadovala JITRNICI!

Občas jsem to proložila prejtem či prdelačkou. Nebylo mi nikdy nic.

Je to už 50 let zpátky, příbuzní tam už dneska nejsou. A nikdy jsem nenarazila na kupovanou jitrnici, která by byla tak moc dobrá jako ta u tety Máni.

A tak prosím všechny, kdo dostanou dobrou zabíjačku a oškliví si ji, aby mi to poslali. Sním úplně všechno! :-P*ua*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.10.12 20:03
avatar

"pauula" a co říká lékař? Co když potřebuje bezlepkovou dietu? - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 14.10.12 20:15

Jak vás napadla bezlepkovka? Pročetla jsem diskuzi a nic jí nenasvědčuje. Nemá žádné zažívací ani trávicí problémy, naopak vyžaduje sladkosti, které většinou lepek také obsahují (nejen sušenky apod., ale i levné čokolády).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.10.12 12:10
avatar

Nedá mi to, musím se vrátit a napsat ještě něco. Možná, že úplnou blbost, ale já to takhle vidím. *hej*Jestliže budete nedobré kritiky u stolu i momo něj, brát vážně, dovolíte mladému, aby vás shazoval, pohrdal vámi. Takový z něho vyroste chlap, který si nedokáže vážit ženy, kterou bere jako pomocnici v domácnosti, kterou může kdykoliv seřvat, shodit, ponížit. *hej*Jsem také pro laskavé jednání, ale děti musejí znát hranice. Nesmějí je překračovat. Jsou pak nejisté a zkoušejí přitvrdit. Zkoušejí, až kam mohou. Nemyslím si, že smutný tón nebo zlzy něco změní. Změní jen na teď, pro danou chvíli. Ale v duši ho utvrdí, že takhle je to nejsnadnější. Po čase se naučí slzy přežívat s úsměvem. A tam začíná průšvih do budoucna, začne zaměňovat laskavost za slabost. *sok* Asi jsem zašla hooodně daleko, ale málokdo si uvědomuje, že spousta situací někde měla kořen, začátek. ;) Je třeba dítě naučit si vážit i potravin, oblečení, všeho materiálního, co mu dělá život snadnější. Ale úplný začátek je v tom, že si váží svých rodičů, jejich práce, jejich rozhodnutí. U stolu je začátek. ;) Uvědomte si například, jak nám vadí nerozhodnost a neznalost našich starých, mnohdy sklerotických rodičů, jak je pořád chceme mít takové, jací byli, když my jsme byli dětmi. Jasněže nemluvím o opilých surovcích, ale o normální mámě a tátovi.;)Kecám moc?

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.