V čem perete sportovní oblečení?

Od: Datum: 08.10.12 19:44 odpovědí: 17 změna: 08.10.12 22:06

Přeji pěkný podzimní večer*kafe*

V čempak perete sportovní oblečení, bundy apod? Nedávno jsem při koupi termotrika dostala takový sáček, kde byla tekutina právě na praní těchto věcí, tak se ptám - doporučíte nějakou osvědčenou značku? Která dobře vypere a ochrání?

Děkuji za tipy:)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 08.10.12 19:47

Mýdlové vločky (nebo nastrouhané jádrové mýdlo), případně s trochou sody (změkčuje vodu)... A každopádně BEZ aviváže!

*smich*

doplněno 08.10.12 20:36:

Jo - peru tak od moiry a klimatexu přes merino po polartec a goretex vše - v pohodě - vypere dočista do čista...

;)

doplněno 08.10.12 22:04:

Aviváž - protože ulpívá na vláknech, narušuje účinek jejich tvarového spředení či tkaní (např. prádlo pak má horší schopnost odvádění potu) - to je to menší zlo, protože pomine s dalším vypráním bez aviváže...

Větší zlo potká tkaniny z dutého vlákna a membrány (např. Goretex) - aviváž ucpe (zaleje) dutiny ve vláknech či membráně, takže pak fleecka o kus méně hřeje a o kus rychleji a více navlhá, membrány přestávají být vodotěsné (aviváž vytvoří smáčivou vrstvičku), zato ale odmítají dýchat (odvádět páry) - a toto poškození je dost často nevratné...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.10.12 19:55

Jojo, ta aviváž je jasná:D

A jak Vám perou ty vločky? Odstraní to spolehlivě špínu?

Datum: 08.10.12 20:09

Já bych doporučila jakýkoli tekutý prací prostředek - např. Dreft je výborný. Pere dobře a na jemném prádle nezanechává "mapy".

Datum: 08.10.12 20:13

Děkuji, vím, že ten Dreft je na jemné prádlo, ale vypere i zimní bundu? Kažopádně také raději používám tekuté prostředky.

doplněno 08.10.12 20:19:

Děkuji:) No, bunda je trošku špinavější, tahám ji všude, i na lyže... hlavně mám strach, aby neztratila tu impregnaci.

Datum: 08.10.12 20:17

Jasan, vypere. Bunda se zase tak nezašpiní, ne? A kdybyste měla pocit, že je špinavější, zkuste nějaký razantnější tekutý prostředek, třeba Persil, ale na barevné prádlo, pochopitelně.

Datum: 08.10.12 20:18

Dobrý večer, Martino. Kupuji na tyto věci tekutý Ariel, nebo Rex. I Persil někdy koupím. A prádlo mám čisté. Jak už zde padlo, samo, že nepoužívám aviváž.

doplněno 08.10.12 20:21:

Neztratí, mám to vyzkoušeno.

Datum: 08.10.12 20:19

Děkuji:) A neztratí se tím "obyčejným" prostředkem právě ta impregnovaná vrstva?

doplněno 08.10.12 20:25:

No bomba, zrovna včera jsme načali 8kg prášku:( Tomu moc nevěřím, na oblečení ulpíval, tak si holt počkám na gel:)

Od: mil®
Datum: 08.10.12 20:15

Na jaře ta moje začala prát všechny tzv. funkční oblečení ve "SPORT WASH" a je to fakt znát. Je to nejakej čistej prací tekutej prostředek bez aviváží a jinejch přísad. Pro znovuobnovení impregnace u bund používám WATER- GUARD. Ten mi byl k tomu pracímu doporučenej. A zatím fakt dobrý.

Datum: 08.10.12 20:17

Děkuji, na to mrknu*palec* Jen hloupá otázka - zeptejte se, zda ty přípravky používá dohromady, teď si fakt nejsem jistá, jestli to vůbec jde nějak smíchat*hi*

doplněno 08.10.12 20:24:

Aháá, už jsem chytřejší*placni*

doplněno 08.10.12 20:29:

Díky za odkazy:)

Datum: 08.10.12 20:21

Nene. V tom Washi to ta moje pere a já tu impregnaci na to stříkám, je to aerosol. U obou výrobků je dobrej českej návod.

doplněno 08.10.12 20:26:

http://www.highpoint.cz/udrzb…h-praci-prostredek-532ml.html

http://www.mall.cz/udrzba-ode…u/atsko-permanent-water-guard

Datum: 08.10.12 20:31

Rádo se stalo, je to fakt dobrý, pereme v tom celou sezonu a skoro všechno i fleecový věci. Teda já neperu to ta moje. ;)

Datum: 08.10.12 21:09

Oblečení na kolo peru v rukach! ;)

Datum: 08.10.12 21:37

Já bohužel zimní bundu v ruce nevyperu;) Alespoň ne dobře...

Od: laybor*
Datum: 08.10.12 21:48

Co se tady píše - bez aviváže - to je na ho-no - bez aviváže budeš neustále nabitá a budeš dostávat rány (malé elekrické)

Datum: 08.10.12 21:52

Ráda bych věděla, proč samozřejmě bez aviváže? nerozumím?!

Od: mowla*
Datum: 08.10.12 22:06

´Hodil´ jsem to jako doplnění své předešlé odpovědi - nějak mi - v první chvíli, nedošlo, že vlastně odpovídám na jinou otázku... ;)

Takže ještě jednou - Aviváž - protože ulpívá na vláknech, narušuje účinek jejich tvarového spředení či tkaní (např. prádlo pak má horší schopnost odvádění potu) - to je to menší zlo, protože pomine s dalším vypráním bez aviváže...
Větší zlo potká tkaniny z dutého vlákna a membrány (např. Goretex) - aviváž ucpe (zaleje) dutiny ve vláknech či membráně, takže pak fleecka o kus méně hřeje a o kus rychleji a více navlhá, membrány přestávají být vodotěsné (aviváž vytvoří smáčivou vrstvičku), zato ale odmítají dýchat (odvádět páry) - a toto poškození je dost často nevratné...

Ohodnoceno: 1x

Od: ron*
Datum: 08.10.12 21:58

Dobrý den.

Veškeré sportovní oblečení peru v pračce na jemné praní, ždímání max 500 otáček, teplota max. 30. Používám tekuté prací prostředky, např. Ariel. Aviváž nepřidávám, nevím proč, ale ničí izolační vlastnosti oblečení

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.