V čem perete sportovní oblečení?

Od: Datum: 08.10.12 19:44 odpovědí: 17 změna: 08.10.12 22:06

Přeji pěkný podzimní večer*kafe*

V čempak perete sportovní oblečení, bundy apod? Nedávno jsem při koupi termotrika dostala takový sáček, kde byla tekutina právě na praní těchto věcí, tak se ptám - doporučíte nějakou osvědčenou značku? Která dobře vypere a ochrání?

Děkuji za tipy:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 08.10.12 19:47

Mýdlové vločky (nebo nastrouhané jádrové mýdlo), případně s trochou sody (změkčuje vodu)... A každopádně BEZ aviváže!

*smich*

doplněno 08.10.12 20:36:

Jo - peru tak od moiry a klimatexu přes merino po polartec a goretex vše - v pohodě - vypere dočista do čista...

;)

doplněno 08.10.12 22:04:

Aviváž - protože ulpívá na vláknech, narušuje účinek jejich tvarového spředení či tkaní (např. prádlo pak má horší schopnost odvádění potu) - to je to menší zlo, protože pomine s dalším vypráním bez aviváže...

Větší zlo potká tkaniny z dutého vlákna a membrány (např. Goretex) - aviváž ucpe (zaleje) dutiny ve vláknech či membráně, takže pak fleecka o kus méně hřeje a o kus rychleji a více navlhá, membrány přestávají být vodotěsné (aviváž vytvoří smáčivou vrstvičku), zato ale odmítají dýchat (odvádět páry) - a toto poškození je dost často nevratné...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.10.12 19:55

Jojo, ta aviváž je jasná:D

A jak Vám perou ty vločky? Odstraní to spolehlivě špínu?

Datum: 08.10.12 20:09

Já bych doporučila jakýkoli tekutý prací prostředek - např. Dreft je výborný. Pere dobře a na jemném prádle nezanechává "mapy".

Datum: 08.10.12 20:13

Děkuji, vím, že ten Dreft je na jemné prádlo, ale vypere i zimní bundu? Kažopádně také raději používám tekuté prostředky.

doplněno 08.10.12 20:19:

Děkuji:) No, bunda je trošku špinavější, tahám ji všude, i na lyže... hlavně mám strach, aby neztratila tu impregnaci.

Datum: 08.10.12 20:17

Jasan, vypere. Bunda se zase tak nezašpiní, ne? A kdybyste měla pocit, že je špinavější, zkuste nějaký razantnější tekutý prostředek, třeba Persil, ale na barevné prádlo, pochopitelně.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.10.12 20:18

Dobrý večer, Martino. Kupuji na tyto věci tekutý Ariel, nebo Rex. I Persil někdy koupím. A prádlo mám čisté. Jak už zde padlo, samo, že nepoužívám aviváž.

doplněno 08.10.12 20:21:

Neztratí, mám to vyzkoušeno.

Datum: 08.10.12 20:19

Děkuji:) A neztratí se tím "obyčejným" prostředkem právě ta impregnovaná vrstva?

doplněno 08.10.12 20:25:

No bomba, zrovna včera jsme načali 8kg prášku:( Tomu moc nevěřím, na oblečení ulpíval, tak si holt počkám na gel:)

Od: mil®
Datum: 08.10.12 20:15

Na jaře ta moje začala prát všechny tzv. funkční oblečení ve "SPORT WASH" a je to fakt znát. Je to nejakej čistej prací tekutej prostředek bez aviváží a jinejch přísad. Pro znovuobnovení impregnace u bund používám WATER- GUARD. Ten mi byl k tomu pracímu doporučenej. A zatím fakt dobrý.

Datum: 08.10.12 20:17

Děkuji, na to mrknu*palec* Jen hloupá otázka - zeptejte se, zda ty přípravky používá dohromady, teď si fakt nejsem jistá, jestli to vůbec jde nějak smíchat*hi*

doplněno 08.10.12 20:24:

Aháá, už jsem chytřejší*placni*

doplněno 08.10.12 20:29:

Díky za odkazy:)

Datum: 08.10.12 20:21

Nene. V tom Washi to ta moje pere a já tu impregnaci na to stříkám, je to aerosol. U obou výrobků je dobrej českej návod.

doplněno 08.10.12 20:26:

http://www.highpoint.cz/udrzb…h-praci-prostredek-532ml.html

http://www.mall.cz/udrzba-ode…u/atsko-permanent-water-guard

Datum: 08.10.12 20:31

Rádo se stalo, je to fakt dobrý, pereme v tom celou sezonu a skoro všechno i fleecový věci. Teda já neperu to ta moje. ;)

Datum: 08.10.12 21:09
Oblečení na kolo peru v rukach! ;)

Datum: 08.10.12 21:37

Já bohužel zimní bundu v ruce nevyperu;) Alespoň ne dobře...

Od: laybor*
Datum: 08.10.12 21:48

Co se tady píše - bez aviváže - to je na ho-no - bez aviváže budeš neustále nabitá a budeš dostávat rány (malé elekrické)

Datum: 08.10.12 21:52

Ráda bych věděla, proč samozřejmě bez aviváže? nerozumím?!

Od: mowla*
Datum: 08.10.12 22:06

´Hodil´ jsem to jako doplnění své předešlé odpovědi - nějak mi - v první chvíli, nedošlo, že vlastně odpovídám na jinou otázku... ;)

Takže ještě jednou - Aviváž - protože ulpívá na vláknech, narušuje účinek jejich tvarového spředení či tkaní (např. prádlo pak má horší schopnost odvádění potu) - to je to menší zlo, protože pomine s dalším vypráním bez aviváže...
Větší zlo potká tkaniny z dutého vlákna a membrány (např. Goretex) - aviváž ucpe (zaleje) dutiny ve vláknech či membráně, takže pak fleecka o kus méně hřeje a o kus rychleji a více navlhá, membrány přestávají být vodotěsné (aviváž vytvoří smáčivou vrstvičku), zato ale odmítají dýchat (odvádět páry) - a toto poškození je dost často nevratné...

Ohodnoceno: 1x

Od: ron*
Datum: 08.10.12 21:58

Dobrý den.

Veškeré sportovní oblečení peru v pračce na jemné praní, ždímání max 500 otáček, teplota max. 30. Používám tekuté prací prostředky, např. Ariel. Aviváž nepřidávám, nevím proč, ale ničí izolační vlastnosti oblečení

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.