Zmínila jsem se o bývalém a zkazila vše?

Od: Datum: 04.10.12 15:50 odpovědí: 15 změna: 07.10.12 13:34

Dobrý den,
je mi 26 let a pár dní se trápím..

píšu si přes měsíc s jedním moc fajn klukem.
Poznali jsme se na konci srpna na jedné disko. Pak si nějak začali
častěji psát. A poznávali se a zjištovali, že máme hodně
společného..dnes měl za mnou přijet., jenže já vše zkazila!
V pátek na večer jsme si psali..a já popíjela víno, a zničeho
nic jsem mu sdělila, že si dobrovolně kazím náladu. Zeptal se
mě proč a čím? Tak jsem mu odepsala, že se mi na nejmenované
social. síti objevil profil kluka, kvůli kterému jsem se trápila
před pár měsíci. A on mi napsal proč to dělám. A že jsem mu
to asi neměla psát a dala mu brouka do hlavy..Jestli má vůbec
jezdit, když mám v hlavě jiného. Snažila jsem se mu vysvětlit,
že sem měla slabou chvilku, a taky tím vínem to bylo...jen
prostě vzpomínky. Ale nepochopil to.
Celou sobotu vůbec nereagoval na sms...omlouvala jsem se mu. A
psala, že mě to mrzí moc...a mám v hlavě jenom jeho, a každé
ráno mi je líp, protože si vzpomenu na něj, a že je lepší než
on a at si to napíše na čelo, apod. Ale nic platné.
První dva dny jsem skoro nespala..Bolí mě,
že po tom všem, co jsme si napsali, by to zahodil a nevěřil mi a
nenechal si to vysvětlit... Je to vodnář, četla jsem o něm něco
a spíše bych se neměla vnucovat nijak..ale ignorace a čekání na
jeho zprávu bolí..
Než jsme si začali více psát, tak jsem s ním vše řešila, co
mě trápí, a rozebírala to s ním..a jak se mi pomalu dostával do
hlavy tak jsem mu dávala nejevo, že už nejsem smutná...jenže vše
v háji.. Já vím za chyby se platí. Ale nechci ho ztratit, chci bojovat a
vidět se s ním a poznat aspon, jestli je tam ta jiskra nebo ne..
Jak jsme to plánovali..

Děkuju předem za vaše rady a názory a přečtení celého příspěvku.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 04.10.12 15:54

No, radu ti nedám, ale názor ano. Když skončí vztah, je KONEC. Když si začínáš nový a v sobě nemáš vyřešený ten starý, tak to nikdy dobře nedopadne. Můžete se bavit o bejvalých, to je minulost, ale když mu napíšeš, jak na to pořád myslíš. Jak se říká - ve víně je pravda, asi mu došlo, že nemyslíš jen na něj. Nejdřív si to musíš dát dohromady v sobě a až pak zkoušet novou známost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.12 16:03
avatar

Jestli jdes do noveho vztahu tak neres ten stary , nezminuj se. Je to proste tlusta cara v minulosti. Asi se parkrat takhle vypekl. Ale zas musi chapat , ze minulost patri k tobe a ja vzdy chtel vedet uplne vse o sve holce. Zkus tomu nechat volny prubeh

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.10.12 16:08
avatar

Hm, zmínit se o tom, že máš v hlavě ještě druhého kluka, byla jistě chyba. Nicméně! Všechny vztahy, i platonické a nenaplněné, si člověk stále nese s sebou a vzpomínky nelze vymazat. A právě to by strašně moc lidí chtělo, aby ten druhý na bývalé vztahy zapomněl. A když se o nich ten druhý někdy náhodou zmíní, je to špatně. Já si to nemyslím právě kvůli tomu, co jsem napsala výše.

Mám dojem, že si to frajer moc bere. Kdyby o tebe skutečně stál, chtěl by ti dokázat, že je lepší, a snažil by se tě odvést od myšlenek na toho jiného. Jistě, může být zklamaný, uražený... ale že náhle přerušil veškeré kontakty svědčí o tom, že ještě není plně vyzrálý smířit se s tím, že máš a měla jsi nějaké vzpomínky.

Další chyba je to, že to řešíš přes sms. Zavolej mu. Tak se řeší problémy, narovinu. Pokud ti to zvedne, řekni, že je ti líto, co se stalo, ale že vzpomínky nevymažeš. Nicméně jsi zamilovaná právě do něho. Zase se ale nepoižuj, žádné doprošování, žádné "jsi lepší, než on, napiš si to na čelo", a podobně. Tím jen klesneš a tím míň ti bude věřit.

Když to nezvedne a ani nenapíše - tak je to vůl, promiň.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: think
Datum: 04.10.12 16:48

Bohužel to byla velká chyba..a nechci se s ní smířit, když právě on mi pomohl, abych se cítila zase štastná. My vlastně od té doby, co jsme se viděli, tak jen psali. Ten druhý den jsem mu volala dvakrát a nezvedal to. Ani nereagoval na sms ani zprávy. Ty co jsi zminovala jsem mu poslala..Že je lepší než on..atd.. Chtěla jsem to uvést na pravou míru hned. :/ Včera jsem mu komentovala jeho status o práci a ptala se, co se děje. Po 10 min jsem komentář smazala a on mi odepsal kolem 10 večer. A chvili jsme se bavili o té práci a pak mi chladně napsal, že musí jít spát a dobrou noc. Nevím co si myslet,..napadlo mě včera, že mu napíšu jestli má čas, že bych za ním přijela. Osobní kontakt je lepší, ale mám strach, že odmítne nebo nenapíše.. Tak jsem si to na konec rozmyslela.

Datum: 04.10.12 17:32
avatar

Jestli jste něco pokazila, tak (alespoň podle mého názoru) až těmi "omluvnými" a "vysvětlujícími" SMSkami. Teď bych se odmlčela a vyčkala jeho reakce. (Vnucováním se situaci jenom zhoršíte.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.12 18:00
avatar

Reagoval neadekvátně, teď už se mu ale vy neozývejte, ať si to chlapec trochu přebere. Bojovat neznamená se vnucovat.

doplněno 04.10.12 20:56:

Někdy prostě není prostor pro boj. Něco jste plácla - dle všeho nic hrozného, musel přeci vědět, že si vás nevyzvedl v klášteře - a on to neustál. Co to bude příště? Nebude s vámi komunikovat kvůli názoru na záclony, politickou situaci nebo výchovu štěněte? V mezilidských vztazích je řada citlivých témat, ne jenom těch nápadně citlivých, jako jsou třeba bývalí partneři. Jestli je to takový zoufalec, že si to s vámi ani není schopen vyříkat a nějak vyjasnit, ať už s jakýmkoli výsledkem, tak pak opravdu není PROČ bojovat. Brzy byste narazili na další zeď... a zase na další.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: think
Datum: 04.10.12 18:09

Smím se zeptat, jak tedy bojovat, když se nemám vnucovat? Přála bych si ho vidět a říct mu to..nebo jen poznat, jestli tam je stále nějaká ta jiskra od prvního setkání. Kdyby nebyla, tak vše vezmu mnohem líp. Stále myslím na to co mi krásnýho psal a jak jsme planovali procházky, dívání se na film, apod. Je mi z toho smutno..že bylo vše tak hezké a já jednou větou vše zahnala pryč...připadá mi to tak.

Datum: 05.10.12 01:25
avatar

Nijak. Podle mne jste nic nepokazila. Působí to na mne dojmem, že se jen chytil první záminky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.12 08:16
avatar

Rozumného kluka by mělo napadnout, že ve 26 letech jste již nějaké vztahy měla. Nežila jste přece v klášteře. A měl by to brát tak, že je vše ukončené a teď máte jenom jeho. A vy byste to předešlé vztahy skutečně ukončené mít měla.

Z jeho reakce to vidím tak: z nějakých důvodů, které neznám, se rozhodl vztah s Vámi ukončit. Buď je slaboch, nebo Vám nechtěl způsobit bolest, tak jen čekal na vhodnou záminku, aby to bylo jakoby z Vaší strany. Až to přišlo. A on zůstane čistý - vina je na Vás.

Nechte tomu volný průběh, nevnucujte se a uvidíte, jak se to bude vyvíjet dál. Pokud se s Vámi nebude dál chtít stýkat, řekněte si jen, že to prostě nebyl ten pravý a vymažte ho z mysli. Žádné dolézání - to je nedůstojné. Uvidíte, najdete si jiného a tam už se vyvarujte chyb z tohoto vztahu /nevykládat nic o těch minulých. To muži neradi slyší. /. Jaga.*placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 05.10.12 08:47

Holky, dovolím si s vámi nesouhlasit. Samozřejmě, že v 26ti má člověk pár v ztahů za sebou, ale kdyby mi holka začala vypravovat, jak je z předchozího vztahu zdrchlaná a když ho potká, tak je z něj paf, tak mi je jasný, že ten vztah není ukončenej a nebudu hrát druhý housle jen proto, že on jí nechce. Toho kluka celkem chápu. Jak už jsem psal (a jaguška mi to potvrdila), pokud jdu do nového vztahu, musím mít ten předchozí ukončený. A to tazatelka evidentně nemá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: think
Datum: 05.10.12 15:42

Chci jen dodat, že jsem mu to jen tak napsala, že se dobrovolně trápím. Chtěl vědět proč . Napsala jsem, že na něj nemyslím, ale je to pořád ve mě. Ale že už to je dost měsíců a bude líp. Pak jsem mu to vysvětlovala a omlouvala se..prý sem mu to asi neměla psát a že jsem mu dala brouka do hlavy a promyslí to. Chci aby pochopil, že pro mě znamená víc..a že to chci zkusit s ním... Nevím jestli je ještě šance. Každý den si to vyčítám!

Od: ladaadal*
Datum: 05.10.12 16:26

Promiň, ale ve vztahu nejde něco zkoušet. Buď "to" tam je nebo není. A podle toho, co píšeš pro tebe víc neznamená, to si jen nalháváš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: think
Datum: 06.10.12 14:31

Proto ho chci vidět..abych poznala, jestli to tam je. A ne ted žít v tom co mohlo být.. Mě už se to jednou stalo..trápila jsem se, pak někoho poznala a zamilovala se do něj hodně. Pořád mám výčitky, že jsem mu to vůbec psala a jak to vrátit..

Od: ladaadal*
Datum: 06.10.12 19:59

Ale ty bys měla mít výčitky, že tě stále pořídí rozhodit minulý vztah, tam je ten problém, nikoli v tom, že jsi byla upřimná. Nemáš stále vyřešen minulý vztah a vlastně jsi to tomu novému řekla, on nebude čekat, až si to vyřešíš, tos měla mít už dávno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: think
Datum: 07.10.12 13:34

On to nebyl ani pořadný vztah..byla jsem jen jako náplast, ani jsme spolu skoro nic neměli. Vím, že mě to bolí..a On mi pomohl zapomínat a moc jsem o něj stála...poznat ho víc.Proto mě to trápí..

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.