Salát - majonéze + jogurt?

Od: Datum: 29.09.12 15:25 odpovědí: 13 změna: 02.10.12 18:10

Dobrý den, mám možná hloupý dotaz, ale saláty nedělám úplně často, tak se zeptám.

Často je v receptech na saláty nahrazovaná majonéza jogurtem, protože je lehčí. Nicméně varianta s jogurtem se mi nezdá tak úplně dobrá. Jde do jednoho salátu namíchat trochu jogurtu s trochou majonézy? A máte s tím zkušenost, je to dobré?

Díky, askmenow

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 29.09.12 15:29

Jistěže můžeš namíchat dává se na odlehčení jogurt .Mně osobně to nevadí .Každý má jiné chutě

Datum: 29.09.12 15:30

Jojo, děláme to často, mícháme nízkotučnou majonézu s jogurtem 1 : 1. Vznikne příjemná konzistence a po dochucení potřebným kořením je výsledek vždy výborný. Hmota je vhodná i pro přípravu na máčení masíček či toustů...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.09.12 15:31

Záleží na množství, ale sám jsem to nezkusil takže nemůžu soudit.

Respektive není to zlý nápad, jen přiměšujte. Majonéza a jogurt jsou dvě značné produkty, proto opatrně.

Ale při nejhorším z to číní pěkný průjem

Datum: 29.09.12 15:32

Samozřejmě, dělám to i s vánočním bramborovým salátem, dám 2 třetiny majonézy či tatarky a třetinu jogurtu. Salát je pak lehčí, a na chuti to není znát. A včera jsem dělala dip k smaženému kuřeti, a přímo v receptu u bylinek bylo 4 lžíce majonézy a 2 lžíce jogurtu. A dip byl opravdu báječný.

Ohodnoceno: 2x

Od: askmenow*
Datum: 29.09.12 15:47

Moc vám všem děkuju, já právě zatím dělala vždy jen majonézové, nebo jen jogurtové. A teď dělám celkem velký salát, tak jsem ho nechtěla zkazit.

Datum: 30.09.12 22:02

Už roky - míchám půl na půl bílý jogurt s majonézou.

doplněno 30.09.12 22:03:

A zkoušela jste sojovou majonézu - sojanézu? U nás se prodává běžně v potravinách, není špatná a připadá mi taky lehčí.

Od: olaf71*
Datum: 29.09.12 16:40

nejlépe je použít bílý jogurt. neumím si představit v br.salátu Fajnové ovocíčko od mullera

Ohodnoceno: 1x

Od: askmenow*
Datum: 29.09.12 16:44

Tak zas tak blbá nejsem ;)

Datum: 29.09.12 17:18

to bych si nedovolil ;)

Datum: 29.09.12 17:26

já někdy přidávám i tvaroh. Nebo pro změnu přidat Lučinu, jindy Hermelín - krájím na malé kousky.

Od: ruze®
Datum: 02.10.12 16:41

No,žena by do salátu určitě ovocný jogurt nedala,to může napadnout jen chlapa!*haha*

Datum: 02.10.12 18:10

mě to třeba napadlo, ale jako rada zkušeného míchače salátů;)

Od: bagi®
Datum: 02.10.12 17:53

Dělá se to často, pro odlehčení salátu. Jenomže naší rodině to nechutná a tak jsem zůstala u klasiky.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.