Velké boty o číslo

Od: Datum: 27.09.12 11:42 odpovědí: 10 změna: 26.03.14 17:35

Dobrý den všem.Zítra mám jít na svatbu jako host.Nešly mě sehnat boty nakonec jsem koupila o číslo větší.Poradtě prosím jak mám botu viplnit.Jasně si koupím vložky.Ale to je málo.Ještě vím že se vycpávají špičky vatou.Ale aby to netlačilo. Děkuji za každičkou radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.09.12 12:00

Dobrý den. Růženko, znám paní, která si též kupuje o číslo větší boty a to z důvodu, že jí nohy často otíkají. Ve dnech, kdy otoky nemá, aby mohla boty nosit, řeší to tak, že si dává si do špiček bot kousek molitanu. Ten prý v botách netlačí. Abych neporadila špatně, tak pokud máte molitan po ruce, vyzkoušejte doma, zda to bude i pro Vás vyhovujícím řešením. Přeji, ať se svatba vydaří a problém s botama, ať se zdárně podaří vyřešit.

doplněno 27.09.12 12:07:

Molitanové bývají např. i vycpávky na ramenou ve svetrech apod. Ty by se třeba také daly použít...

Ohodnoceno: 5x

Datum: 27.09.12 12:22

Děkuji.To by mě nenapadlo ten movitan. Hl. Doma žádný nemám.Ale pak píšete že vycpávky z oblečení jdu zkusit. Naaštěstí boty mají přes nárt pásek na noze drží ale noha zklouzne dolu a vzadu na patě mám fuk což vipadá divně. Jojo s botama to neni žádná sranda. A děkuji snad si svatbu užijem.Jdu jako svědek tak snad vše klapne.Ani naa svoji svatbu jsem nebyla nervozní jak ted.

Od: krkovicka*
Datum: 27.09.12 12:01
Naším dědečkum se boty vycpavali novinami.Zkuste ovšem tu vatu.Už teď a zkuste chodit s botami doma.Je důležité jak se v nich budete cítit,aby vás šoupaní příliš neotravovalo.Na hostinu se již můžete prezout.Na lepší zlepšováky už bohužel nezbývá čas.
doplněno 27.09.12 12:02: Molitan-houbicka na nádobí jen doplním kapku.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.09.12 12:10

Růženko. A abyste si svatební veselí náhodou nezkazila, tak si ssebou vezměte jedny boty navíc. Nějaké starší, osvědčené, o kterých víte, že v nich máte pohodlí. Nejdříve se blýsknete v nových botkách a kdyby náhodou z nožky padaly :(, tak vemete náhradní *hej*. Mezi námi děvčaty : Vzít di naprosto nové boty hned na nějakou oslavu, může být někdy pěkné utrpení *uspech*

Ohodnoceno: 3x

Od: ar*
Datum: 27.09.12 12:37

Datum: 29.09.12 10:11

Milá Růženko, neměla jste si velké boty kupovat, raději se jinde poohlédnout po takových, které by měli ve Vaší velikosti. Je to ošemetné. A nebudou Vám určitě nikdy dělat dobrotu.

Ze vzpomínek: kdysi v 70 letech jsem byla na jednodenním zájezdu v NDR - Drážďany. U nás toho v té době moc nebylo. A mně tam zaujaly lodičky, bílé s tmavě modrou, cena příjemná, jen šlo o to, že byly o číslo větší. Koupila jsem si je. Hned za pár dní jsem v nich vyrazila s ostatními spolužáky do prvomájového průvodu. Přesto, že ve špičkách byla vata, ztrácela jsem je na každém kroku. Hudba hrála, mávátka se třepetala, a já táhla nohy, jako bych byla sama v posledním taažení. Modlila jsem se, aby už byl konec. Spolužáci se mi hlasitě chechtali.

Pak jsem je už nevzala nikdy nikam. Navíc jsem u zrcadla zjistila, že v nich mám nohy jako kravská kopyta. Mám totiž běžně boty č. 40 a tyhle byly ještě o číslo větší, takže vzhledově - Prostě hnus, velebnosti.:(

A od té doby, i když se mi boty líbí sebevíc, pokud nemají opravdu takové, které mi perfektně sedí, neberu nic. Mám tu hrůzu z NDR pořád před očima. Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.10.12 09:59

Děkuji za zajimavou zkušenost.Ano máte pravdu že jsem je neměla asi kupovat.Ale mě nevadí. Mají pásek přes nárt takže dobře držý a nezouvaj se.Šlo jen hl oto aby nebyl vidět na patě fuk.Takže jsem je vycpala a svadbu jsem vních suprově prochodila. A protože jsem tam měla malé děti tak jsem ani netancovala.Jinak myslím že boty budu nosit běžně.Akorád je fakt že bych je na májový průvod nevzala a na dlouhé chození taky ne.Jen když někam půju na oslvy či jen někam k lékaři k sukni.

Datum: 30.09.12 22:11

V nouzi se dají špičky lodiček vycpat papírovým kapesníčkem. Ledabyle naskládat napříč jako harmoniku a zasunout do špičky, prsty si samy udělají místo. Mám takové svinské jedny lodičky... když ráno vycházím z domu, mám co dělat, abych do nich nacpala nohy. A než ujdu tak 10 minut, začnou mi padat z pat a po dalších pár minutách už lovím v kabelce papírový kapesník a přicpávám špičky, abych došla...

Datum: 01.10.12 09:53

Děkuji taky zajimavé.Ale protože jsem potřebovala obut v pátek tak jsem zkusila vycpávky na ramena koupila jsem si je vešvadlence.A svadbu jsem bez problému odchodila.Mám výhodu že boty mají přes nárt pásek takže boty drží.Ale zkusit můžu i ty kapesníčky.

Od: katka*
Datum: 26.03.14 17:35

Já si koupila o č. větší lodičky na vysokém podpatku, tak jsem si na jednu akci do špičky nacpala vatu. Nebyl to dobrý nápad - pak jsem nemohla ani chodit, prsty jsem měla zdemolované a bolely mě ještě 3 dny. Nakonec jsem si koupila opatky - přijde na to jakou zvolíte kombinaci - jedny asi moc nepomůžou, já si koupila jedny gelové (jsou celkem hrubé) a pak klasické, které jsem nalepila na gelové a je to boží :) bota mi nepadá, pata se mi neodírá :) drží to jak na boso tak se silonkama, tak doufám že mi to vydrží :D :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.