Praskající paty - příčina

Od: Datum: 26.09.12 09:02 odpovědí: 13 změna: 27.09.12 08:40

Chtěla bych se zeptat, jestli praskající paty mohou mít nějakou příčinu v nedostatku třeba vitamínů atp.? Případně jak proti tomu účinně bojovat? Nikdy jsem tímto netrpěla, paty jsem měla hladké, asi před dvěma lety se to změnilo. O nohy celkem pečuji - ve sprše je přejedu "šmirglem" k tomu určeným, používám krémy na praskající paty, nohy mažu i vazelínou, aby byly vláčné. 1-2x do týdne používám mani/pedikúrní elektrickou "brusku" která odstraňuje starou kůži. Přesto paty občas praskají, je to hnusné, stydím se nosit otevřené boty... Obuv nosím, myslím, kvalitní, boty střídám, nebývám celý den v jedněch uzavřených botách. Dá se s tím něco dělat? Díky za tipy


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 26.09.12 09:31

Může jít o plíseň... Pokud je kůže nažloutlá, bez namazání tvrdá a odlupuje se, je to pravděpodobné.

Zkus aplikovat např. Canespor, pokud pomůže, pak doporučuju ´chytrou houbu´ - info např. zde...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: drejdl*
Datum: 26.09.12 09:49

Hyperkeratóza na patách může být způsobena nedostatkem vitaminu A. Lze koupit v lékárně volně, nebo jakožto vitamin rozpustný v tucích je v másle. Jinak doporučuji promašťovat kůži pat vydatně mastným prostředkem, nejlepší je Excipial - též v lékárně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.12 10:04
avatar

drejdl, začala jsem velmi pečlivě číst vaše odpovědi, jsou opravdu odborné a česky. Co vy děláte, tedy jakou práci? :) A co znamená váš avatár? Co to jsou za písmenka? ;) Omlouvám se za zvědavost a za to, že jsem se přifařila k praskajícím patám. Hezký den ;)

doplněno 26.09.12 11:59:

drejdl, děkuji za odpověď. Přeji samé ukázněné a vyléčené pacienty. *pusa*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: drejdl*
Datum: 26.09.12 11:44

Zdravím, babkozov, taky rád čtu Vaše odpovědi. Máte široký rozhled a k tomu ještě schopnost empatie. Jsem lékař, práce mě baví. V avataru je drejdl, což je taková hračka židovských dětí, je to v podstatě taková hra, která se hraje na Svátek světel. Zdravím Vás

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 26.09.12 10:19

Žovko, to je myslím dětská káča. Jako děti jsme ji měli. Netočila se už bičem, ale roztočila se mezi prsty a rotovala po stole. Ale ty písmenka musí vysvětlit Drejdl osobně:).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.12 10:33
avatar

ladaadal, já prosím nejsem Žofinka, já jsem babka z Ostravy *hi* Z Ostravy Stalingradu :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 26.09.12 11:49

Babkazov: jéje, tak to se omlouvám. Nějak jsem si vydedukoval, že to je jako Babička Žofinka. Mohlo mě to trknout, když je tam "v", žejo*smich*. Tak ještě jednou pardon, Babko. No, to mi zní taky divně, jako bych tě strkal do starého železa, budu ti říkat Babi, nevadí?:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.12 11:52
avatar

klíďo, píďo :D;) Dobrou chuť k obědu a hezký den *placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.12 19:48
avatar

Jednou za 10-14 dní si vypařte nohy ve škopíku ve vodě se solí a sprch. gelem, odstraňte kůži pemzou a bruskou, potom namažte měsíčkovou mastí se sádlem z lékárny a navlékněte ponožky. Namažte důkladně. Potom každý den po koupeli důkladně promazávat a budete mít za čas nohy Ok...ta mast stojí přes 50 kč. Dělám to tak celý život a nikdy mi pata nepraskla. Zkoušela jsem i krémy přímo na nohy od Avonu, Oriflame, ale vždy jsem se vrátila k té masti. Mají ji i ve zdravých výživách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.12 19:48
avatar

Nepoužívejte "šmirgl", ale pořiďte si skleněný pilník. Již jsem ho zde na poradně někomu doporučovala. Je velice šetrný k patám a kůže vydrží dlouho jemná. Já mám pilník již několik let z Horních Počernic z Amirra. Lze koupit osobně, ale i přes internet.

Jak zde již někdo píše, mohlo by se jednat o plíseň. Takže zajít i za kožním.

Jinak zkuste mastný léčivý krém s konopím na nohy. Zkoušejte, který krém a která značka pomůže nejvíce, je jich na internetu mnoho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 27.09.12 05:36

Já si nohy drbu takovou tou bílou ztrvdlou houbou, nevím, jak se to jmenuje a mažu neutrogenou, ta mi zatím pomáhá nejvíc. Mažu si s ní i ruce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.12 06:39
avatar

Ta tvrdá houba je PEMZA.

A Neutrogena je opravdu vynikající krém, na nohy i na ruce. I když není z nejlevnějších. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 27.09.12 08:40

Jooooo, takhle to mamina říkala, já si to nemůžu nikdy zapamatovat. No ona drahá je, ale stačí jí podstatně míň, než jiných krémů, takže ve finále o moc dráž nevychází. Stačí jen malinká kapka a ruce mám mastný jak po půlce indulony.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.