Jak mu to zakázat a neztratit ho?

Od: Datum: 22.09.12 19:48 odpovědí: 14 změna: 25.09.12 07:35
Dobrý večer.Dostala jsem k sobě syna mojí nadřízené kterého víceméně pomalu zaučují na směně...Je bezva,vtipný,pracovitý a mladý.Co mi na něm nesedí je oslovení.Říká mi:kočko,hvězdičko,sluníčko,broučku.
Už jsem mu na to odsekla,že mám jméno.Je mi to trapný,když jsme spolu na akci a on mě takhle předevšími oslovuje.Už se povídá že šplhám,že spolu máme vztah.Stále to jaksi nepochopil a rozhádat se s ním nechci díky jeho postavení.Jak na něho?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.09.12 19:53

řekni mu: "hele uvědom si, kde si ty v hierachii pracoviště a kde já, ty jsi smrkáč a já zaběhlý zaměstnanec, tak se ke mě chovej, jak máš. Přitvrď :"oslovuj mě jnénem ty smrade :-D. Jasně, že tě nejspíš balí, ale ty mu dej najevo, jak to vidíš.

Od: krkovicka*
Datum: 23.09.12 00:02

Děkuji za radu.Zní to jako od bachařky:-D ale jinak to asi nepůjde
Od: itan71*
Datum: 22.09.12 20:47

To zavání sexuálním harašením na pracovišťi což je trestné,*vezen* pokusil bych se promluvit s nadřízenou.Např.že by si mohl vyzkoušet i jiné pracovní pozice.Nevím zda jste si začali Tykat ale to by mohl být další důvod.No nevím jak by Vás oslovoval, PANÍ broučku,sluníčko atd. to se dost blbě vyslovuje.A jeho postavení je tak možná v jeho kalhotách,je obyčejný dělník jako Vy a že má matku která je Vaše nadřízená! To nic neznamená je to jen mladý cucák.Nebuďte na něj milá pořádně mu vynadejte jak dítěti na písku,že nejste jeho manželka,milenka atd. Když udělá nějakou prac.chybu hned ho zpucujte a pořádně a pěkně od podlahy.*slunce*

Datum: 23.09.12 00:05

Ano,tykame si.Přece jen je o pár let mladší a já zas tak stará nejsem ovšem tykani je jednostranné.Jeho tykani je spíš vlezle.Myslím že si to může dovolit jen můj milenec a to ještě v soukromí.Ne na veřejnosti.
Datum: 22.09.12 23:36

Tak je třeba znát matku...

Zda sexistického zmetka seřve...

Anebo si došlápne na čůzu co chce pomlouvat jejího ťuťíka dříče...

Dál s tím pak snad dokáže pracovat každý...

Popřípadě se zeptatky matky zdá má syn přítele či přítulku... na dotaz proč?... stačí odpovědět..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.09.12 23:58

Skvělá rada,děkuji.Každý si myslí že je to lehké-on má příliš velké sebevědomí,to naznačuje i fakt že i po mém upozornění nepřestal.Zkouší co může.Tak to je.
doplněno 23.09.12 00:11: Tady je část i smsky.Čísla na sebe musíme mít -Cau kocko! Jak Jsi dopadla u sefky? Co vam chtela? Doufam, ze nic vazneho. Jinak ahoj H.
doplněno 23.09.12 00:13: A zde i druhá-Ahoj! Hvezdicko, co se to tam v praci zase deje?
Datum: 23.09.12 00:18

Dobrý večer, pokud nepomáhá osobní domluva a není to řešitelné přes vedoucího, co třeba zrušit to tykání a začít ho striktně oslovavat pane XY, případně nereagovat na žádné dotazy a žádosti začínající Vámi vypsanými výrazy?

Datum: 23.09.12 00:23

Dobrá psychologie,děkuji.
Od: olaf71*
Datum: 23.09.12 07:55

kolegyním v práci říkám koťátka a vůbec jim to nevadí, naopak.

doplněno 23.09.12 07:57:

ale pokud někdo trvá na Vykání, či Tykání, tak stačí říct jednoduchou větou

Od: lll
Datum: 23.09.12 09:29

Kdysi dávno zamlada jsem jezdil a rozvážel zboží po prodejnách. Automaticky jsem se naučil všem tykat. A žádné prodavačce nebo vedoucí to nevadilo. Až jsem narazil. Jedné prodavačce se to nelíbilo. A tak mi to prostě natvrdo do očí řekla. Že nechce abych jí tykal a bylo. Já to respektoval. Někdo (tehdy já) to prostě potřebuje dostat natvrdo a na rovinu přímo. A vůbec jsem jí to neměl za zlé. Na tom přeci nic není.

Jestli Vám chce tykat, tak ať Vám říká jménem, nebo tak jak se Vám to líbí, a pokud to nebude respektovat, ať ho srovná jeho "matinka". V rámci dobrých vztahů.

Od: ladaadal*
Datum: 23.09.12 10:54

Já většinu kolegyní oslovuji zdrobnělinou jejich jména, ale když mě některá požádá, že si to nepřeje, že se jí to nelíbí, tak to respektuju. Ovšem u takového zmetka a navíc syna nadřízené. Každá rada drahá. Jak ho uzemnit a nenaštvat nadřízenou. Asi bych se jí to snažil nějak diplomaticky vysvětlit. Těžko bude přiznávat, že vychovala rozcapenýho fracka, ale mohla by mu nějak domluvit.

A v každém případě všechny smsky tohoto typu schovávat. jak přijaté, tak odeslané. Až přijde do tuhýho, bude se to hodit. Nenechat to náhodě.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.09.12 18:46

Souhlasím s Ladaadal®em, SMSky uchovat.

Ovšem s diplomacií vzhledem k opakovanému nevhodnému oslovování přes Vaši nevůli podle mne nepochodíte. Já bych mu natvrdo nejlépe před svědky řekla, že to, že je synem nadřízené, jej nikterak neoprvňuje k nevhodnému familiérnímu chování. Ideálně by měla být přítomna i jeho matka, které můžete SMSky rovnou ukázat.

Datum: 23.09.12 19:00

Nebojím se ho,ale zas nechci mít v práci dusno.Myslím že to s ním vyřeším radši v soukromí...a když to ani protentokrát nepochopí budu informovat jeho mátinku.Myslím že máma ho takhle vyvchovala, tak ať si to i napraví.
Od: dery®
Datum: 25.09.12 07:35

Chce to trošku tvrději. Podobně jsem já onehdy v mailu vyjela na "kolegu" od zahraničního partnera. Každou ženskou oslovuje (v angličtině) "miláčku". Věděla jsem to už od jiných kolegyň, takže jakmile mi to poprvé napsal, okamžitě jsem mu odepsala, ať mi laskavě neříká "miláčku", že mu taky neříkám "cukrouši" Odpověď byla "Ok, no problem" )

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.