Narozeninové tablo

Od: Datum: 20.09.12 11:56 odpovědí: 10 změna: 21.09.12 18:53

Dobrý den, dědeček bude ve velkém slavit 80. narozeniny a padl návrh na to, udělat mu tablo, které shrnuje nejduležitejší období jeho života, bude to asi rozděleno do 3-4 tabulí/nástěnek které budou zahrnovat jeho mládí, práci-kariéru apod. Na tablu budou nejspíš fotografie z jeho života, některé ve formátu A4 a některé menší klasické starší fotografie. U fotografie by také měl být nějáký popis.

Nenápadá Vás prosím nějáký návrh jak to zajímavě zpracovat? Hlavně se tedy ptám na grafickou stránku, koukal sem na internetu, ale moc inspirace jsem nenašel.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.12 14:32
avatar

Pro různé aktuální výročí,nebo rodinné akce děláme obrazové a video prezentace.Nahrávka na DVD je mnohem lepší a dokonalejší dárek než vývěska jako z osmdesátých let.Staré fotografie se dají jednoduše naskenovat

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.09.12 20:15
avatar

Mně se to na rozdíl od Jabraky zdá být dobrý nápad. Osmdesátiletý člověk podle mne dá přednost klasickému albu nebo tablu před prohlížením na monitoru.

U tabla bych se přikláněla k rozházení fotek na bílém či režném pozadí (fotky budou různě velké, některé budou černobílé, jiné barevné - bílé nebo režné pozadí by mělo "slušet" všem).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.12 21:24
avatar

Do osmdesátníka se dovedu vžít,ale prohlížet nahrávku z DVD je pohodové,zvláště se zvukovým doprovodem.Pustí si to v televizi.Pamětník si sedí v houpacím křesle.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 21.09.12 07:25

Dobrý den.

Dědeček bude určitě chtít vytvořené dílo uchovat. Což u velkého tabla dost dobře nejde (3-4 tabule). DVD se uchovává lépe.

Vhodná by byla také fotokniha. Dědeček si může kdykoliv listovat a fotografie + popisky prohlížet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.12 08:23
avatar

Myslím, že to je dobrý nápad, ale představte si, jak to asi bude vypadat, několik tabulí je značně neskladná věc, snímky a dokumenty se třeba poškodí, poztrácí a byla by to škoda.

Pokud je technicky trochu na úrovni, byla by dobrá prezentace na DVD, jenže to je zase problém v tom, že stříbrný kotouček si neprohlédne třeba v hospodě s kamarády u piva. Zvát lidi na přehrávání taky není zrovna ono.

Takže bych asi opravdu volil fotoknihu. Dnes se už dělají opravdu kvalitní a profesionální, je tu možnost různých úprav a textů, může být jakkoli velká a objemná.

Pak se dá prohlížet kdekoli a s kýmkoli a vypadá to moc pěkně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.12 08:35

Mám rodiče v tomto věku a dokážu si představit tu "radost", kdyby dostali placaté kolečko v papundeklovém futrálu, o kterém bychom jim tvrdili, že je to dárek. Za mě: papír je papír. Je to takové osobní.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tomastomas*
Datum: 21.09.12 10:00

Děkuji za odpovědi, ale nechtěl jsem varianty, ale odpovědi jako od uživatele @ivzez (děkuji). Nedá se říct že by to bylo určeno přímo pro dědečka, ale spíše pro hosty, aby se ve zkratce podívali na jeho pestrý život nebo jeho zajimavé momenty. Takže žadné dvd ani album.

Díky

Datum: 21.09.12 11:45
avatar

Aha, to ale nebylo v prvním dotazu uvedeno, takže to vyznělo, že chcete předat dědečkovi jakýsi dárek.

V tom přípaě by se mi líbilo jakési leporelo ve velkém, tedy několik desek spojených jednoduchými panty na nožičkách, které by se daly rozložit do harmoniky, potažené třeba různobarevným plátnem nebo tapetou v barvách nebo vzorech dětství, mládí, dospělosti a stáří. Záleží na tom, kolik informačního materiálu máte, kolik do takového dárku chcete investovat a zda máte nějakého šikovného truhláře a někoho s grafickým cítěním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomastomas*
Datum: 21.09.12 15:58

To zní velice zajímavě a děkuji za nápad, ale :D... spíše sem prostě myslel jak by jste si představovali ten design té tabule, protože ty tabule jsou už téměř připravené, rozměr mají asi 80x100cm takže spíše polepit nějákou tou tapetou nebo látkou, a na to nějak uspořádat ty fotky s popisem.

Datum: 21.09.12 18:53
avatar

Vida, jaké mám dobré nápady...*smich*

Myslel jsem, že podklad jednotlivých desek by mohl být buď jako jaro, léto, podzim, zima, tedy zelená, žlutá, hnědá a modrá, nebo tapeta s drobným vzorkem, v těch barvách. A nebo dětství-nějaká tapeta s dětskými nenápadnými motivy, mládí-třeba nějaké listy stromu, dospělost-třeba ovoce a stáří-nějaký klidnější a nenápadný motiv.

A fotky uspořádat podobně, od mladistvé rozvernosti, přes přesné umístění až k jakémusi rozhození po ploše. Tam se dá vymyslet věcí...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.