Jak na kluka aby se ostříhal?

Od: Datum: 09.09.12 13:51 odpovědí: 25 změna: 20.09.12 16:27

chci svého syna 10 také nahnat k holiči a on nechce jak na něj?

má dlouhé hnědé vlasy a ne ane ostříhat sa co s ním? jakmile ho dovedu k paní kadeřnici on začne brečet a vztekat se.

říkali jsme mu to asi stokrát a nic,jen řekl že by vipadal jako magor ale to si nemyslím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: itan71*
Datum: 09.09.12 13:55

Děti hodně slyší na úplatky zkusil bych nějaký úplatek ne Oplatek

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.12 13:58

Kam to povede,když budeme kšeftovat něco za něco?

Prostě se potřebuješ ostříhat,tak půjdeš.

A škoda každé facky,která padne vedle.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: itan71*
Datum: 09.09.12 14:04

@zajda můj otec to taky tak provozoval a jak to dopadlo?Od 98 ruku jsem ho neviděl a mám klid aspoň mi do ničeho nekecá a nepoučuje občas bych chtěl aby mi dobře poradil.Tak nevím co je lepší úplatky*ua* nebo facky!*plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: des*
Datum: 09.09.12 14:12

Nechal bych ho,vyroste z toho sám,vnuk také vyzkoušel všechno a nyní má 1/2cm ježečka.Je mu 17.hlavně žádné násilí.Nejvíc mu pasoval Punk,my jsme pro každou srandu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.12 14:08
avatar

Zdravím. Synovi je 10 let. Řídíte se tím, co chce on, nebo tím, co chcete Vy? Jste jeho rodič, měl by Vás tudíž respektovat. Pokud si myslíte, že je třeba ho dát ostříhat, pak nějaké jeho "já nechci" by na Vás platit nemělo. Klidně ať se vzteká, ať si i zabrečí, musí poznat, že to na Vás neplatí. Když si bude diktovat co chce a co ne již v tomto věku a Vy se mu budete podřizovat, budete to mít s ním čím dál horší. Postavte ho před hotovou věc. Buď kadeřník a pěkný, odborný sestřih, nebo ho ostříháte doma sama bez ohledu na to, jestli souhlasí, nebo ne. Je to jen můj názor, Vám přeji pevné nervy...A nebojte se, bude hůř, než dostane dítě trochu rozumu...;)

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 10.09.12 15:56

kapkanadeje - tak si představte sama sebe, jak Vás někdo nutí k sestřihu , který vůbec nechcete...Myslím, že kvůli takovému nesmyslu ,není třeba dělat v rodině dusno. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.12 16:06
avatar

Sabrina - tazatelka se ale neptala na to, zda syna nutit do stříhání, či ne. V tom má zřejmě jasno sama. Ptala se na to, jak na něj. Na svůj názor máte právo Vy i já.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 10.09.12 16:13
Jasno zřejmě nemá když se ptá jak na syna,který jí dělá scény že se nenechá ostříhat!Kdyby věděla tak se neptá...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 09.09.12 14:39

A proč je takový problém, že má desetiletý syn delší vlasy? Nechte ho, ať si nosí, co chce... tohle přece není žádná zásadní věc, zbytečně se hádáte, zhoršujete si vztah, vy se nervujete a přitom o nic nejde...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.12 14:46
avatar

jen ho nechte růst jako dřevo v lese a uplácejteho za každou blbost a na stáří poznáte jak se bude zajímat jenom kdy Vám příjde důchod*hej*

Ohodnoceno: 4x
 
Od: krkovicka*
Datum: 10.09.12 09:48
Zkuste ho přesvědčit.Pravda je ale taková,že spěje do věku kdy prostě musí být po jeho.Kdy se chce líbit a hledá styl.Jestli ho nutíte a absolvujete scénu u holiče.Nechala bych ho být.Jsem pro volnější výchovu,s tím že na to musí přijít sám.Ostatně vy to na hlavě nosit nebudete.
doplněno 10.09.12 20:25: Sice už jsem zde odpovídala,pro někoho poněkud nešťastně,ale zkusím do toho vnést trochu osobního pocitu.Píšete že kluk má dlouhé hnědé vlasy,tudíž mu tu kštici pěstujete dva-tři roky?!Teď bych chtěla vědět zda celé tý roky zažíváte hysterické scény když s ním jdete do kadeřnictví.Nebo naopak:nechala jste to být a teď jste řekla DOST!pak se není čemu divit když mu berete kousek osobnosti.Problém může být i hlubší,třeba i strach z lidí kteří nosí bílé pláště(doktoři vs. kadeřnici).
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.12 13:44

Bílé pláště v kadeřnictví?! :) To se někde nosí? :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 11.09.12 13:47
Tam kde chodím ano:-D na světlým jdou vidět vlasy.
doplněno 11.09.12 13:50: Měla jsem s dcerou taky problém.Protože jí vyšetřoval nerudny černoch doktor který zamnou zavřel dveře a ta mě usilovně volala.Od té doby bílý plášť nemohla vidět.doslova záchvat.Kadernice to pochopila a dřív než jsme vešli tak plášť svlékla.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 10.09.12 10:17

V 10ti začne brečet a vztekat se? Tak to má vyspělost cca 5-6ti letého, to znamená vzít řemen a seřezat - bez varování.

Ale jak už tu někdo psal, v čem je problém zrovna s vlasama? Za našeho mládí (za komančů) bylo zvykem, že musel být každý ostříhaný dle vzoru ve škole, kdokoli byl jinak, byl považován za vyvrhela společnosti. Vzhledem k tomu, že vlasy byly hoooodně dlouho příčinou hádek s mými rodiči bych svým dětem nikdy do účesu nemluvil. Asi od těch 10ti si s hlavama dělaj co chtějí - dyk je to jejich a i kdyby si na hlavu nasr...i, bude to jejich ostuda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stribrnak*
Datum: 10.09.12 15:07

Tak já jsem asi ten vyvrhel jak píše ladaadal,páč mám vlasy dlouhý od 10ti let až do dneška!

nechte kluka být,asi se mu to tak líbí,nač mu vnucovat to co vy chcete a to co se vám líbí.

já s tím měl problémy od základní školy,přes učnák až do dospělosti,ale přežil jsem to a žiji bez

blbejch keců osob,kterým se to nelíbilo až dodnes!

S

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.12 15:43

Nechápu rodiče, kteří vnucují svému dítěti, jak má být ostříhané...*nevi*. Když by to byl malý prcek, tak to samozřejmě beru, ale desetiletý kluk už snad může říci, co chce a co ne...Sama dodnes nemůžu zapomenout , jak mě naši nechali vždycky ostříhat ( protože samozřejmě chtěli oni) a vypadala jsem jako blbec. Jak já jsem se vždycky styděla ...*hi*- nechtěla jsem ani do školky. Pokud syn nechce ostříhat - nenuťte ho .;)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.09.12 18:48
avatar

Když by to byl malý prcek..., ale desetiletý kluk už snad může říci, co chce.

jenže desetiletý kluk je malý prcek a měl by rodiče poslouchat i když se mu to nelíbí. Vůbec nejde o vlasy, to je samozřejmě malichernost. Jde o princip. Takový kluk prostě musí rodiče poslouchat. Jinak se taky můžete dočkat toho, že onen "velký" kluk začne (trochu přeženu) třeba vykrádat auta a bude tvrdit, že je to jeho problém a že to tak chce a Vy do toho nemáte co mluvit.

doplněno 11.09.12 07:52:

Abych upřesnil, v mém příspěvku chci zdůraznit nutnost poslouchat rodiče, o ty vlasy ani tak nejde.

Dítě sice musí bez výjimky rodiče poslouchat, ale příkazy rodičů musí mít smysl. Musí být podloženy něčím konkrétním (zdravý rozvoj dítěte, hrozící nebezpečí, ublížení sobě, či někomu dalšímu, usměrnění nevhodného chování...). Dítě musí v podvědomí tušit, že když dostane od rodiče příkaz, má to vážný důvod a že je to tak správně. Pak bez protestu udělá, co se po něm chce. Zrovna dlouhé vlasy bych za důvod k takovému příkazu nepovažoval.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.09.12 16:50
avatar

Jako magor opravdu vypadá, ale na to bude muset přijít sám. Nikdo jiný ho nepřesvědčí. Nejlepší je zlatá střední cesta, mě nijak neuchvacují vlasy do půl zad, ale ani holé bleskovky, typu "koleno". Dlouhé vlasy vypadají neupraveně a navíc nejsou už ani v módě. Kdepak jsou dnes hippies - to už je 50 let pryč!

Musí jednou začít sám. Syn nosil delší husté tmavé vlasy, které si stahoval do gumičky. Já mu říkala: ještě si tam strčit orlí pero a jsi Tangua, jak má vypadat.

Pak dostal povolávací rozkaz na vojnu. Poslední den před nástupem jdu do garáže, tam se okolo motoru auta sklánějí 3 holá kolena. Běžím za manželem, ať se jde podívat, koho to u nás máme. Nepoznala jsem ani jednoho. Manžel šel a uviděl holohlavého syna a jeho 2 kamarády. Když se ptal, proč se tak zošklivili, řekli mu, že druhý den jdou na vojnu a ušetří jim tam práci se stříháním. Byla jsem na mrtvici. Jak strašně byli všichni šerední! V tu chvíli bych snad byla brala u syna raději ten opovrhovaný culík, než tu holou lebku!

Dneska je to už pryč. Synovi je 32 let, vyblbnul se, má rozumný pánský účes z krátkých vlasů. K tomu asi musí dojít každý sám. I Váš syn. Přeji Vám pevné nervy, ale věřte, že i Vy se jednou dočkáte. *palec*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 10.09.12 17:29

Přesně tohle si pamatuji za hluboké totality. Chtěl jsem mít dlouhé vlasy, moje matka chtěla, abych se ostříhal. Tenkrát to alespoň mohlo být pod záštitou vyhovění režimu. Dneska raději nevím, jak to nazvat. Zase další člověk, co si pořídil děcko jako hračku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 10.09.12 17:36

Sorry, ta poslední věta mi trošku ujela *hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nokofein*
Datum: 10.09.12 17:46

hmmmmm,

a nemá vzor v někom s dlouhými vlasy? Proč si myslí, že by vypadal jak magor? Neřekla mu to třeba "ta nejhezčí holka ze třídy"*smich*? Být vámi pátrám po příčině, proč krátké vlasy odmítá. Až to zjistíte, budete vědět i to, jestli má cenu se dohadovat anebo nad tím mávnout rukou a smířit se s tím, že kluk si zřejmě brzy pořídí dřevněné korálky kolem krku, na nohy obuje kristusky a nos nasadí lennonky*frajer*... A proč ne? Je fajn, že je to osobnost s vlastním vkusem a názorem. Ovšem máte ještě tu možnost, co tu byla napsána: dát mu přes h*bu a zašlapat ho do křesla v kadeř. salóně, ale musíte vědět setsakra dobře, jestli vám to stojí za to všechno, co po tomhle incidentu bude následovat...

Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: daniell*
Datum: 10.09.12 18:27
Řekněte mu třeba že teď vypadá jako magor nebo jako holka a on se nechá ostříhat hned jinak když se nezasáhne teď tak nikdy není to o tom co si on vydupe potom nemají být děti rozmazlení fakani co řekne rodič je pro dítě zákon a tím se bude řídit příjde puberta pak něco napravovat je pozdě. Když sem já jako malý (+/- 4-5 let) dělal ciráty děda ke mně přišel zatřepal se mnou a vykřikl "drž hubu" od té doby sem prý už byl hodný chlapeček :D
Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 10.09.12 22:50

Tohle je skutečně velmi nešťastné řešení. Rodiče by se měli konečně naučit, že hanit vzhled dětí nevede nikdy k ničemu dobrému, jen ke zhoršení vztahů a ke šrámům na sebevědomí, teré se jednou někde projeví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 11.09.12 12:02

můj otec musel každý týden na krátko k holiči ,já zase nesměl k holiči na krátko vůbec , do 18 let jsem musel mít delší vlasy a nyní nosím 2mm . Nechte ho být , proč vlastně musí k holiči?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.12 16:27
avatar

no nevím. Se mi zdá, že váš kluk zjistil, že si může něco vynutit a že vy mu ustupujete. Tak bych radil, k holiči s ním a šmik fik a po vašem.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.