Od kolika se můžu líčit?

Od: Datum: 07.09.12 20:17 odpovědí: 6 změna: 09.09.12 20:09

Zdravím,

teď chodím do 7.třídy a hrozně ráda bych se malovala ale nemůžu , rodiče mi to zakazují že sem na to ještě malá že až od 9.třídy bych mohla , chtěla bych si dávat jen malinko tužku na oči a řasenku nic jinýho , chtěla bych je o to poprosit ale nevím:/

prosím poraďte mi.

Děkuji :)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: break*
Datum: 07.09.12 20:24

Já taky chodim do 7. třídy a líčení rozhodně nepotřebuju. Holky ode mě ve třídě se líčí už od 5. třídy a nijak je to nezkrášluje. V 7. třídě asi těžko budeš jen sedět v kavárně s nohou přes nohu, že? Přemýšlelas nad tím, jak bys vypadala, kdyby se ti to např. při úprku do jídelny rozmazalo?! :O :D Tady mají rodiče poslední slovo. ;) Jsou jiné způsoby, jak podtrhnout krásu, hezky se obleč, učeš a budeš hezčí než ty kravičky, který se neobejdou bez řasenky, věř mi. :) :) Jinak by lidi chválili vzhled mých vrstevnic a ne mě. :D

Ohodnoceno: 4x

Od: girl214*
Datum: 07.09.12 20:25

Ahoj,

vím,jak je pro holku důležité vypadat dobře.Spousta slečen si tedy chce pomáhat kosmetikou.Ale jejich rodiče jsou často proti.Co s tím?Vsadím se,že máš prima mamku,takže bych doporučovala si s ní promluvit.Vysvětli jí,že je to pro tebe důležité,že se chceš líbit.

Myslím,že ti to maminka nechce dovolit,protože si myslí,že by ses příliš "zmalovala"? Zkuste se dohodnout na kompromisu!

Do školy jen řasenku(tužku bych nedoporučovala-sama když vidím některé silně nalíčené 12 slečny,musím se smát) nebo korektor na zakrytí pupínku,na kamarádčinu oslavu se budeš smět nalíčit výrazněji.

Prostě přijď za mámou,vždyť je to taky ženská!Určitě pochopí,že je to pro tebe důležité,a že nejseš nezodpovědná,aby ses malovala tajně za jejími zády.Stejně by na to přišla.Takhle aspoň uvidí,že ti smí věřit a že jseš zas o trošku víc dospělejší.

Držím ti palce:)

Girl.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.09.12 20:32

Ahoj. Deny, rodiče mají pravdu a myslí to dobře. Na líčení máš opravdu ještě čas. Vždyť to nemáš zapotřebí, líčit se již v tomto věku. Vydrž to ještě, vždyť Ti nic neuteče. Ještě se v životě namaluješ až-až. Víš, pokud jsou rodiče proti a nesouhlasí s tím, nic s tím stejně neuděláš. Tak je poslechni, vždyť to není ani hezké, když děvčata školou povinná chodí namalovaná. Všechno chce svůj čas a dočkáš se, neboj. Zkus se, pro svůj lepší pocit pro začátek, s rodiči domluvit, zda by Ti povolili třeba jen lesk na rty. Ono na to ostatní též dojde, neboj se, ale všechno chce svůj čas. Tak buď trpělivá a respektuj to, co rodiče říkají.:)

Od: stribrnak*
Datum: 07.09.12 20:39

já myslím tak od 7-7.30 záleží jak to máš daleko

Od: krkovicka*
Datum: 07.09.12 20:44

Tvé rodiče těžko přesvědčíme...Být tebou tak bych také počkala.Je ti třináct?Mohli by ti dovolit aspoň řasenku s kterou přejedeš řasy dvakrát a dost(vícekrát je hodně výrazné) pro holku je dost důležité pěkně vypadat.Do školy to ovšem nepatří.Když vidím ty zmalované pubertální děti,mnohdy v obličeji vypadají na dvacet.Až se budeš líčit,brzo poznáš že to není košér.Taky můžeš aspoň teď použít lesk na rty-nebo růžovou pomadu a tužky úplně vyhoď,podle mého názoru budeš chtít černou a to akorát ničí vzhled.Jestli chceš vědět jak to bylo u mě-tak jak jsem šla na střední tak jsem si začala kupovat líčení,půjčovat nebo ho brát mámě.Sama mi tehdy o vánocích koupila kazetu stínu a rtenku.V šestnácti už jsem nosila normálně makeup.To jsem vyrážela už i na disco.

Datum: 09.09.12 20:09

A máš pocit, že ti něco utíká, že jsi nenamalovaná škaredá nebo nezapadáš?:) Neblázni, líčení akorát škodí pleti - to se ale ukáže v pozdějším věku.

Tužky na oči bych také nepoužívala - nalíčené holčičky někdy opravdu vypadají směšně... navíc používají příšerné výrazné barvy, že by si je člověk spletl se sociální pracovnicí. Řasenka a nějaký lesk na rty úplně stačí.

Když si ráno zkusíš lehce udělat řasy, myslíš, že to rodiče až tak poznají?:)

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.