Kde sehnat vazene drozdi

Od: Datum: 07.09.12 15:16 odpovědí: 10 změna: 13.09.12 12:59

Prosim nevi nekdo kde se v Praze da koupit vazene drozdi?

dekuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 07.09.12 15:20

Všechny prodejny po republice co patří pod řetězec "Hruška!.

Ohodnoceno: 1x

Od: viky®
Datum: 07.09.12 16:51

Dobrý den, Marto. V Makru máte 1 kg droždí.

doplněno 07.09.12 16:51:

Klasika balení.

doplněno 07.09.12 16:54:

Ještě rozvažují kvasnice prodejny COOP

doplněno 07.09.12 16:56:

Každá malá pekárna kupuje 1 kg balení kvasnic, když si tam řeknete, tak Vám prodají.

Od: itan71*
Datum: 07.09.12 19:42

Za komárů to nebyl problém a v dnešní době je to horší a horší možná ještě někde v malém krámku

Od: karlinka
Datum: 07.09.12 19:46

Také jsem se po tom sháněla. Známá prodavačka mi řekla,že to je od hygienika zakázané kvůli bakteriím.

Datum: 08.09.12 11:49

Tak to vaše známá kecá. My vážíme kvasnice pořád...

Ohodnoceno: 1x

Od: zabu
Datum: 07.09.12 21:50

Můžu se zeptat proč vážené? Provozujeme malinkou rodinnou pekárnu, a používáme bez problémů balené zlaté Linco, 42gr. Je vážené něčím lepší nebo levnější? Děkuji.

Od: uska®
Datum: 09.09.12 10:19

Peču denně pro rodinu, ( chléb, rohlíky, buchty, knedlíky ... )Také používám vážené kvasnice. Lépe kynou a u nás jsou o polovinu levnější než 42g balíčkované. Kupuji půl kg na týden, dám do plastové krabičky, do víka krabičky jsem udělala otvory, aby kvasnice mohly dýchat. Jsem max. spokojena.

doplněno 12.09.12 20:26:

v prodejním řetězci "Hruška! stojí vážené kvasnice 32,- Kč/kg

Datum: 09.09.12 21:03

Dík. Tak my to zkusíme sehnat. Jestli jsou opravdu o polovinu levnější. Že by byly lepší? No uvidíme. Třeba opravdu budou.

Datum: 12.09.12 19:40

My kupujeme balené 24 x 42gr = 1008 gr, po 2,20 tedy 52,80 za kilo. A vážené jsem nejlevnější objevil za 65 kč/kg. Tak nevím. Levněji jsem nesehnal. Možná jsou vážené lepší, nevím. Takže tak, no.

Datum: 13.09.12 12:59

Dříve se stály fronty na banány, na pomeranče, na embéčka, na kola Favorit. Když si na to dneska vzpomenu, lidé se mi smějí.

Ale kvasnic bylo dost. Z veliké cihly vám prodavačka ukrojila kousek dle Vašeho přání. Mamka většinou kupovala "za padesátník". Co je dneska za padesátník? Na benzínce Shell v Mikulově na mě chtěli jen za použití záchoda 10 korun.

Vážené kvasnice byly opravdu lepší, než ty dnešní kostičky. Byly bezvadné na drožďovou pomazánku či drožďové knedlíčky do polévky. V obchodě jsem se dozvěděla, že hygiena v současnosti krájené droždí zakázala. Přesto v nedalekém obchodě se občas koupí, většinou před poutí, posvícením a jinými většími akcemi. Ale prý to majitel prodejny NESMÍ VĚDĚT. Když mi prodavačka podává tajný balíček a syčí přitom na mě: A nikde to neříkejte...*ee*, připadám si jak agent 007. Ale krájené kvasnice MÁM a to je hlavní. Jaga.

Není to trochu divná doba?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.