Jak nevnímat negativní lidi?

Od: Datum: 02.09.12 04:45 odpovědí: 22 změna: 04.09.12 14:28

Můj,nynější problém spočívá v tom,že jezdím k příteli domů, občas na výkend a občas jen na skok a on tam žije se strejdou a babi.Už dopředu, mě upozornoval jaká babi je morouzka a že jí to občas chytne a nadává kvůli blbostem a tak jsem se snažila jí zalíbyt.Už při první návštěvě jsem jí tam umila horu nádobý a pak postupně pomáhala i na zahradě.Občas jsem od ní slyšela nějakou narážku,přičemž mi přítel říkal ,at to přehlížím.A tak jsem to taky dělala,jenže při naší poslední návštěvě,už se mi tam ani znovu nechce.Byli jsme ten den na jablkách,byla tam docela sranda,protože pršelo a mi byli mokrý a špinavý.No a když jsme toho už měli dost,tak jsme se šli usušit,k příteli na barák.Seděli jsme u počítače a přítel nám udělal večeři a pak to nádobý šel umýt. No a najednou slyším babičku z kuchině, jak je to možný,že to nádobý meje on a ne já.Myslela jsem že to touhle poznámkou skončí,ale ono to pokračovalo ,až v to že si našel pěknou nevěstu,která je líná a nic nedělá...Víte, u mě doma se starám o domácnost,jak to jen jde ,mám tři děti a jsem na ně sama,takže si myslím,že se otáčím dost.Snažím,tak jak mi síli stačí,ale pokud o mě někdo řekne,že jsem líná,tak to se mi teda dotkne a to hodně.A tak marně přemýšlím,jestli tam mám ještě jet a s něčím tam pomáhat.Vlastně se mi tam ani moc nechce,je fakt že dětem tam o těch výkendech, je rozhodně líp než ve městě, ale mám pocit že tahle slova mě nějak zasáhla. Jak se říká...Za dobbrotu na žebrotu...A tak se ptám,co stím? :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 02.09.12 07:40
Víte,ony tý babičky jsou vcelku dost aktivní.Ona prala v neckach,vyvarovala prádlo a ručně zdimala-vy perete tak že zmacknete knoflík a jdete od toho pryč,ona chodila bosá pět km denně vy si nastoupite do auta a jedete.Mají zažíto spoustu věci.Mezitím se starala o děti,domácnost a možná ještě o hospodářství nebo rodiče.Proto vcelku u vás vidí kdejaký problém a že necháváte chlapa aby vyppmohl v domacnosti.My máme na chalupě taky babičku.Kuchyň je jen její.Když tam přijedu-automaticky začnu pomáhat-neptam se.ale vždy mě vyžene.Tak jdu třeba hrabat spadla jabka pod stromem.a už nemůže nic.Zkuste aspoň hodinku něco v baráku dělat.Ony tý babičky budou hned mluvit líp.Vím že si tam jedete odpočinout,ale přichystat talíře nebo usmazit řízky...hned to vypadá líp.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lilu*
Datum: 02.09.12 09:13

Jo tak úprávě tohle jsem dělala už od začátku.Jak říkám,při první návštěvě,jsem umyla horu nádobý a to mě nikdo neřekl,abych to udělala,právě že skoro pokaždé jsem tam s něčím pomohla já totiž nevydržím dlouho sedět.Třeba naposled,jsem tam plela záhony jahod celé tři hodiny a taky jsem to dělala sama aniž by mi někdo něco řekl.

Od: ron*
Datum: 02.09.12 08:10

Dobrý den.

Jak říká Krkovička. Snažte se při každé náštěvě něco pomoci. Když i tak babička bude mít proti Vám nějaké výhrady, promluvte si s ní za podpory Vašeho přítele. Jsou lidé, kterým se nezavděčíte za žádnou cenu, vždy si na Vás něco najdou. V takovém případě si ji potom nevšímejte, její poznámky přecházejte bez povšimnutí. Nakonec si na sebe zvyknete, babička pozná, že jste pracovitá a vztahy se urovnají. Pokus si do Vás sem tam rýpne, přežijete to.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: michalov*
Datum: 02.09.12 08:30

Vykašlete se na babičku.S ní nic nenaděláte. Ať si trhne.;) Víte,to může mít třeba "rozhozenou chemii" (stačí třeba podrážděná slinivka *smich* ) v těle a s tím nic nenaděláte už vůbec nic.Měl by zasáhnout předně Váš přítel a nějak to řešit.Babičku nepředělte,protože ona Vás uvidí tak jak ona bude chtít.Na to pomáhání se rozhodně vykašlete,pokud u toho bude tato babička,protože takovéto lidi dokáží vytejrávat do nekonečna.Snaží se Vás stahnout do problému ve kterém jsou sami.To je ale pro odborníka a ne pro Vás.Zalíbit se babičce,které se nelíbí celý svět je nadlidský výkon.To co si ona o Vás myslí Vám musí být fuk. Ta žena je nemocná,ať už fyzicky či psychicky to musíte mít na paměti,protože takovéto verbální útoky jsou naprosto nemístné.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.09.12 08:56
avatar

Já bych tam občas zajela, na řeči nedala. Váš přítel věděl, že je babička mrzout, teď už to víte i vy. Ano, slova o lenosti se zaryjí hluboko a už tam někde v hlavě zůstanou napořád. Nicméně jezdíte za přítelem a ne za babičkou. A také je tam strejda. Třeba si i on potřebuje občas odpočinout od babiččina rýpání a setkat se s jinými lidmi.

Předpokládám, že s přítelem nějak hospodaříte a možná pobyt u něj, vy a tři děti, mu nějak kompenzujete v době, kdy on je u vás. Přesto bych při každé návštěvě dala babičce nějaký dárek. Spotřebujete elektriku, vodu, možná je to ona, kdo převléká a pere povlečení. Nejsou to závratné částky, ale jednou prášek na praní, jednou tyčku salámu. Jindy zase něco ne tak moc praktického, třeba brožurku s křížovkami, kvetoucí brambořík. To už sama poznáte, co ji těší.

Babičce neoponujte, snažte se vše přejít, nejlépe s mírným humorem. Myslím, že by stačilo si před ní po hloupé poznámce nahlas povzdechout - ouvej ouvej, to mě mrzí, že si něco takového myslíte.

doplněno 02.09.12 09:32:

Víte, Lilu, vztahy v žádné širší rodině nejsou ideální. Nebo možná jsou, ale to jsou výjimky. Takže nejdůležitější je, jak si rozumíte s partnerem. Všecho ostatní by mělo být podružné.

A jsou i daleko horší možnosti rodinných vztahů. "Nevěsta" je přijímána celou rodinou, ale její vztah s partnerem chřadne a mizí. Nejdůležitější je, jak se ke všemu staví a do budoucna bude stavět váš přítel. Možná už ví, že oponovat babičce nemá smysl. Ale bude-li se to opakovat, měl by se vás zastat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lilu*
Datum: 02.09.12 09:22

No přítel je přes týden u mě a mi tam jezdíme jen občas a pokaždé tam něco dělám.Jen prostě ted ne,ona sama mě vždy chválila že třeba, žena od jeho bratra by tohle nikdy neudělala a to tam bydlí snima.Je to těžký poslouchat,když si vzpomenun na ty hory nádobí,co jsem tam už umyla.

Od: pt®
Datum: 02.09.12 10:09
avatar

"lilu", už Vám dali všichni nějakou dobrou radu, tak je vyzkoušejte v praxi. Já jen k tomu nádobí, když přijedete s přítelem a s dětmi, tak to věřím, že je po vás halda nádobí. Co takhle, kdyby trochu pomohly děti. A pokud zůstanete s přítelem, bude i babička patřit do rodiny, snažte se jí pochopit, ona je tam doma, ale Vy s dětmi jste na návštěvě. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lilu*
Datum: 02.09.12 10:14

Jenom chci říct že to nádobý nebylo po nás ,neboli po mých dětech ,to nádobí už tam bylo a mi tam málo kdy něco jíme,jezdíme tam na par hodin a málo kdy se stane že tam přespíme a to si přivezem něco k svačině sebou a zašpiním tak hrnek,který použiji na kafe.

Od: pt®
Datum: 02.09.12 10:47
avatar

"lilu", jste máma od tří dětí, nevím proč Vám dělá problém umýt haldu nádobí a ještě o tom celou neděli mluvit. Buďte ráda, že jste užitečná, že jste staré babičce pomohla, vždyť je to přece dobře, když si lidi pomůžou a vyjdou si vstříc. Kdoví, jaká budete ve stáří Vy sama. Ach jo. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lilu*
Datum: 02.09.12 14:31

Ale tady neni ten problém v tom nádobí,problém byl napsán na začátku a pro ty co to nepochopili.Já nedělám vědu že jsem tam mila nádobý ale z toho,že nechápu proč jeho babi říká takové věci,když jim tam pomáhám.Prvně mě chválí ,jak jsem šikovná a potom, jen proto že jednou sedím tak jsem ta nejlínější na světě.

Od: lilu*
Datum: 02.09.12 10:15

No právě že přítel jen řekl,že nám to jídlo udělal,tak si to umeje sám a to bylo vše.

Od: lilu*
Datum: 02.09.12 14:34

Radši,. už otom ,nebudu psát,protože některé reakce na moji otázku nechápu.

Datum: 02.09.12 14:49
avatar

Dobrý den. Lilu, jestli dovolíte, přidám ještě i já, svůj názor. Negativní lidi je třeba brát s "reservou". Když jste někde na návštěvě, je to jen Vaše dobrá vůle s něčím pomoci. A pokud Vaší pomoc nedokáže babička Vašeho přítele ocenit a neodpustí si negativní komentáře na Vaší osobu, nevšímejte si toho. Zamrzí to, ale není Vaše povinnost za každou cenu se zalíbit jeho babičce. Je důležité, abyste si rozuměla s přítelem a ten Vás předem upozornil na to, že babi má své mouchy. Zkuste to brát jako fakt. Každý jsme nějaký, ale není to nic, co by Vás muselo přece trápit. Ať si o Vás babička přítele myslí co chce. On přece ví, jaká jste a proč Vás má rád a je s Vámi. A to je důležitější pro vztah, než fakt, jestli se líbíte jeho babičce. Buďte nad věcí, naprosto neutrální. Ona na Vás názor možná časem změní. Jen v danou chvíli si potřebuje prostě ulevit a říci si to své. Pomáhejte, jak uznáte za vhodné a jak chcete Vy. Bez ohledu na to, zda to přítelova babi ocení, nebo zdrbne. Přeji Vám pěkný vztah a hodně vzájemné tolerance.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.09.12 16:29
avatar

lilu, nemáte to snadné. Jsou lidé, kteří jsou opravdu negativní. Kdybyste jim dala cihlu zlata, budou mít řeči, je moc zlatá, málo zlatá, že je leská, málo lesklá, že je těžká, málo váží, že je hranatá a že a že. . . Prostě i na té cihle zlata, kterou dostali, nenajdou nic dobrého. Jsou to vpodstatě chudáci, kteří jsou tak zahořklí, že tráví sami sebe. A také jsou všichni okolo chudáci. *nevi* Není pravdou, že stáří je moudré. Nenene! Vpodstatě je úplně jedno, jak se budete chovat, jestli něco uděláte nebo neuděláte, jak budete nebo nebudete reagovat. Pořád to bude špatně. Snažte se jít cestou nejmenšího odporu a když, tak pokrčte rameny a řekněte: No, co už?! Netrapte se, nezajedujte si život. Co už?!*modla*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.09.12 17:40
avatar

"Můj,nynější problém spočívá v tom,že jezdím k příteli domů,..."

Řeknu jenom, jak by v tomhle případě reagovala moje povaha. Pokud tu nejsem někomu po chuti, tak tu nemusím být. Jezdím sem na návštěvu a ne na brigádu. Víckrát bych se tam neukázal. Tím nechci říct, že bych s něčím nepomohl, zvlášť když by jim moje rodina přidělávala práci, ale podobné řeči bych rozhodně neposlouchal. A tvůj přítel je bačkora, když takovéhle řeči snese a dovolí. Já být tím přítelem, tak trávím čas u tebe a ne tam, kde tě neberou. Ale ono v tom často bývá to známé "Jednou to bude tvoje."

Ohodnoceno: 3x
 
Od: polinek*
Datum: 04.09.12 14:28

,,ale houbec,,holka to myslela dobře ,chtěla pomoct ,,což chválím!Má snacha sedí a hledí My jsme také při nějaké akci se segrou pomyly a pak se kecalo. ..aby mamka toho neměla tolik.Je to o taktu a o ochotě.

Ale nemusí to být moje ,,no vidíte atady je ta ochota. Vždyť babča vařila ,,to nebyla práce? Tak proč by nepomohla ,já ji chválím.

Záchod také po sobě spláchneš...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 02.09.12 22:02
avatar

Babička jednou řekla, že jste líná, a Vám to zabije celý den? Nezlobte se, ale tu negaci cítím spíše u Vás.

Měla jste zaregovat na místě, zlehčit to, zasmát se, ... cokoliv, co by babičku trochu vyvedlo z míry. A promluvte si s přítelem. Jestli stojí o to, abyste s ním jezdila, bylo by vhodné s babičkou dohodnout nějaká pravidla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 02.09.12 23:49

to by si rovnou mohly dát do čumáku ,,dělat si slovní naschvály nemá cenu.

Já bych se jí zeptala s čím by potřebovala pomoct. A bylo by to vyřešené..

doplněno 02.09.12 23:50:

jo,mne by to také mrzelo,,,i třeba více než jeden den,,

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lilu*
Datum: 03.09.12 15:43

Jen pro doplnění,já jsem tam pomáhala pokaždé,když jsem tam jela a pokud si myslíte že je ze mě cítit negace,tak je to jen Váš názor.Chtěla jsem se tu poradit a třeba slyšet od druhých,že se to občas stává a né že jsem špatná já.Mám přítele hodně ráda a po té co mi řekl,jaká jeho babi je,tak o to víc jsem se snažila se jí zalíbit,ale ted už si myslím že to ani nemělo cenu.Jen mě to od ní hodně zamrzelo a ted už nemám chut tam jezdit.A to že jsem si o tom psala celý den...a proč ne? Tady může přeci rozebýrat svoje problémy kdo chce a jak chce dlouho.Pokud mi různí lidé chtěli poradit,já za to byla ráda:(

Datum: 04.09.12 06:03
avatar

Jistěže každý může rozebírat své problémy kde uzná za vhodné, a jak dlouho chce. Ovšem na mne to působí působí tak, jak jsem napsala výše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lilu*
Datum: 03.09.12 15:46

Všem děkuji za dobré rady a reakce na moji otzázku.:)

Od: lilu*
Datum: 03.09.12 15:47

Všem děkuji za dobré rady a reakce na moji otázku.:)

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.