Stále přibírám - co dělám špatně?

Od: Datum: 31.08.12 00:25 odpovědí: 15 změna: 03.09.12 12:43

Dobrý den, mám dotaz. Měřím 167 centimerů a vážím 76 kilogramů. Bohužel, už nevím jak dál se svou životosprávou. Vím, že hodně přibírám po sladkém, takže to jsem zcela vyloučila a poslední dobou nejím ani pečivo, protože to mě taky za poslední 4 roky dopomohlo k přibrání. Pohybu mám nad hlavu, co se týče sportu i domácích prací. Vypiju více než 2 litry bylinného čaje, vody za den. Ráno většinou snídám ovoce, třeba banán a nektarinku. Oběd si dávám klasicky vařené a na svačinu třeba meloun, k večeři mívám pak už jen něco lehčího. Kde je podle vás chyba? Piju dvakrát až třikrát denně rozpustnou kávu, kde si dávám půl lžičky cukru. Nechci zázraky na počkání. Jen mě zajímá, kde dělám chybu, co změnit. Děkuju všem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.12 00:36

Podobných příspěvků, témat, diskuzí téměř ve stejném znění je internetu nepřeberné množství. Stačí hledat, a nalezneš.

Neustále opakující se otázky stejnými uživateli vede zcela jistě k méně hodnotějším odpovědím.

Pokud chceš opravdu změnit svůj život, pohledej odpověď v odborné literatuře, například populární.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 31.08.12 00:52

Osobně si myslím, že chybu děláte v tom, že jíte moc málo. Když má tělo velmi malý příjem, začne střádat tuky "na horší časy". Netvrdím, že je to všespásné, ale koukněte třeba na nějaké díly Jste to, co jíte. Uvidíte, že většina těch lidí musela začít jíst VÍC než dřív, 5x denně, ale správné potraviny. Vaše strava je doopravd ytaková nějaká chudá.

Jinak bylinný čaj si vaříte sama?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mati*
Datum: 31.08.12 07:16

No, to už mě taky napadlo, Ale asi si nedokažu přiznat, že bych měla dávky přidat, ale asi budu muset, pokud chci s tím něco dělat. Ano sama... Mám svoji mátu, lipový květ, meduňku, všechno suším.. Nemám ráda ty "pytlíkové" :)

Od: tima
Datum: 31.08.12 08:37

Co to je pohybu nad hlavu?

Pokud máte pravidelnou zátěž tělo si zvykne. Musíte přidat "aby z toho tělo něco mělo"...

Por někoho je nad hlavu 10 km na kole ..pro někoho 50...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.12 10:02
avatar

Je otázkou, jak dlouho se snažíte - ono tělo často nezareaguje úplně hned. Pohybu není nikdy dost, zvláště domácí práce nejsou pohyb - což je veliká nespravedlnost :-D - a třeba obvykle citované 2x týdně cvičení by mě osobně nestačilo ani na udržení váhy, natož shazování. Musíte si najít vlastní míru, od které to začne fungovat. Ke snídani bych dala něco hutnějšího a s bílkovinami, ovoce jenom dopoledne a přeorientovat se raději na zeleninu, zmenšit porce (banán A nekrarinku? Banán stačí na dvě jídla 8-)), "klasicky vařené" zní dost děsivě, pokud to člověk nejí z malého talířku pro batolata. Kávu si dejte jednu odpoledne a bez cukru. V každém jídle by měla být nějaká bílkovina, kvůli glykemickému indexu. Pokud mohu přidat vlastní zkušenost, na klasických porcích doporučených při dietě bych přibírala a shazovat začnu až když je zmenším tak na půlku a přitom se pokouším se strhnout :-D Neváhejte spolupracovat s doktorem, ono bývá užitečné, když na vás někdo dohlíží. A hlavně nedělat výjimky ve chvílích, kdy dojdete k názoru, že to stejně nemá cenu. Chvíli trvá, než si tělo zvykne na jiný stravovací režim. Jestli máte vůli a víte, že netrpíte na jojo efekty, můžete si pro začátek shodit něco třeba tukožroutskou polévkou (účinné, ale právě na jojo velmi ošemetné), žaludek je po ní tak vděčný za cokoli, že se na vzorňáckou stravu nastupuje obzvláště dobře. Též je velmi důležité se po zhubnutí vracet k normálnímu stravování (tj porcím pro předškoláka místo batolecích ) VELMI pozvolna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: claire*
Datum: 31.08.12 10:17

Děláte víc chyb, než si myslíte, ale přeci jen máte dobře našlápnuto. Podívejte:

1) snídaně musí být, to je správně, ale - než dva kousky ovoce, tak si dejte např. jogurt, půl kousku ovoce a celozrnný (vícezrnný) kousek pečiva (rohlík, plátek chleba)

2) zařaďte dopolední svačinu - 1 kus ovoce / dětská přesnídávka / jogurtový nápoj / kousek pečiva + šunka + zelenina - k tomu klidně kávu s mlékem, bez cukru!

3) ke každému obědu snězte i nějakou zeleninu (mističku salátu, větší oblohu), jezte víc masa a uberte množství přílohy (vybírejte si spíše brambory, rýži, těstoviny, knedlíky kdyžtak jen 3, max. 4)

4) k odpolední svačině nejezte ovoce - pečivo, šunka/ tvarohová pomazánka/ tuňák / 1 ks vejce, zelenina

5) večeři si dejte 2-3 hodiny před spaním, jídla podobná jako k odpolední svačině

Obecně - pečivo jezte, potřebujete sacharidy (ne cukry)! Melounu se vyhýbejte, meloun NENÍ na hubnutí (je to voda s cukrem), pijte více obyčejné kohoutkové vody (2 l bylinného čaje je zbytečně moc, bylinky jsou spíš léčivé, ne na běžný pitný režim). Jezte dvakrát týdně luštěniny a ryby. Hýbejte se. Ovoce jezte max. 2 kousky za den a dopoledne. Pokud budete mít hlad, dojezte se zeleninou (té můžete sníst klidně vagon). Kávu pijte klidně 2-3 denně, s polotučným mlékem a žádný cukr. A pokud Vás přepadne hrozná chuť na sladké, dejte si domácí pudink, piškot s ovocem a tvarohovým krémem a nebo kostičku kvalitní čokolády.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 31.08.12 13:19
avatar

Claire:*palec*Až na ten meloun,ten je totiž ideálním pomocníkem na hubnutí:http://www.moda.cz/Kategorie/…un_Je_Idealni_Na_Hubnuti.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: claire*
Datum: 31.08.12 18:42

No vidíte, ten článek je prostě špatně. Ano, meloun je samá voda, ale voda s cukrem, se spoustou cukru - to není na hubnutí nejlepší. Hodně lidí si myslí, že ovoce je dietní (a meloun z hlediska výživy řadím mezi ovoce), ale omyl, není tomu tak. Při dietě se doporučuje vyvarovat se několika druhům ovoce, hodně sladké (a tím pádem nedoporučené) jsou třeba i hrušky nebo hroznové víno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 01.09.12 14:41

v ovoci je cukr..zvaný fruktoza ,,a v mléce laktoza. ,,,,,,,navíccukr je ve všem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.12 19:39
avatar
Potřebujete sacharidy, jezte pečivo! BLBOST! Víte kolik cukru obsahuje pečivo a piskoty? Z těch "sacharidů" se musí právě to ovoce a v žádném případě neomezovat přílohu k obědu. Cukry dělíme na jednoduché a složité, ty jednoduché jsou ty rafinované, jak je známe a jsou právě i v tom pecivu. Mrknete jak vypadá american holdujici hamburgeru a jak černoch z afriky který jede na ovoci. Složité jsou v ovoci, tělu prospěšné s celou řadou vitaminu a mineralu. Po ovoci ještě nikdo nestlustnul, ovoce právě rychle doplňuje hladinu glukózy v krvi, tim tělo nemá pocit hladu, zároveň je málo kaloricke a dodá tělu rychle potřebné množství energie. Na rozdíl od cukru v pecivu, které enorme zatěžuje trávicí systém a nic z něho není - prázdné kalorie. Z pečiva bych maximálně doporučil celozrnné, žádné jiné. Chvíli trvá, než si na něj člověk zvykne, ale já už bylo podstatě půl roku běžné pečivo nejim, strava se da poskladat i bez pečiva. Kafe neni problém, jen okyseluje žaludek a když ma člověk prisun čerstvé zeleniny a ovoce v podstatě žádný dopink nepotřebuje, protože ma energie na rozdávání. I bez kafe žiju a za celého půl roku jsem ho nepotřeboval nebo neměl ani myšlenky, i když jsem dřív měl tri denně.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: claire*
Datum: 01.09.12 00:06

Milý/ á pane/ paní, vy jste vedle jak ta jedle, ale proč bych tu měla zdlouhavě vypisovat to, co vám řekne každý nutriční specialista a co si můžete najít v!odborných! článcích na internetu... V ovoci jsou jednoduché cukry, v pečivu a přílohách pak komplexní sacharidy. Můžete s tím nesouhlasit, můžete o tom vést spory, ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.09.12 14:05
avatar
Milá paní, jestli chcete v něčem radit, určitě vynechte tuto tematiku. Já už se rechcu od rána nad tim, co jste tady napsala. Nejprve si zjistěte něco o travicich pochodech v těle, pak můžete prosazovat něco jako pečivo. Možná pracujete v pekarne a máte malý odbyt, ani se nedivím, když mouka patří mezi bílé jedy. Možná by pomohla nauka o GI -glykemickem indexu potravin. A právě pečivo, ryze, těstoviny, brambory mají vysoký GI po kterých rychle vyletí hladina cukru v krvi, tělo nasledne vyplavuje inzulin a je tak náchylnější na ukládání tuku. Takže po pecivu ma člověk často hlad a nevyužité/ nespotrebovane sacharidy jsou uložené do tuků.opět říkám, ,rýže, brambory, těstoviny jsou jako příloha k masu nutné, jelikož trávení bílkovin je energeticky náročné a bílkovina se musí pomocí energie ze sacharidů dopravit na své místo. Je ale
třeba si prilohu pečlivě vážit, málo i moc neni optimální. Samotné pečivo, jak vy tady preferujete nedoporucuju, jen to celozrnné bez obsahu pšeničné mouky, což je opět sacharid, ale s vysokým GI, navíc je mouka bílý jed, stejně jako cukr, sůl, mléko a výrobky z nich! Pečivo rychle zažene hlad ale člověk má brzy hlad, zažene ho opět rohlikem a dostává se do zacarovaneho kruhu. Naproti tomu je ovoce potravina z nízkým glykemickym indexem, navíc nemá v sobě žádné ecka a jednoduché cukry, jako pečivo, je tedy pro děti vhodné nejen z hlediska GI, ale i obsahem vitamínu, mineralu, vlákniny a navíc upravuje PH v těle a tím se blíží k ph krve, tělo je odolnější proti nemocim, člověk není unavený a předchází onemocnění rakovinou, jelikož rakovinotvorne buňky nemají rády zasadite prostředí. Jestli tedy chcete, okyselujte si tělo sama, ale neradte to ovoce ostatním. Přeji hezky den, tri odpovědi mám vyčerpané.
doplněno 01.09.12 14:12: Oprava v poslední větě: neradte pečivo ostatním. Pak oprava děti/tělo. Píšu z mobilu a automatika je někdy rychlejší než já a navíc nedokonala.
doplněno 01.09.12 14:31: http://www.zdravi-az.cz/Potraviny_jako_jedy_i_leky_05.php
Vas bude nebo by mohlo zajimat, hlavně ta mouka a cukr, jednoduchý/složitý a samotné ovoce. Abysme předešli šířením mýtů a polopravd/nepravd.
doplněno 01.09.12 14:41: http://www.zdravi-az.cz/Potraviny_jako_jedy_i_leky_02.php
Ještě k vašemu jídelníčku výše. Ten je silně okyselujici, hlavně v každém jídle máte to nezdravé pečivo. Máte ho špatně sestavený, zameril bych se na 80procent zásadité stravy, zbytek klidně pečivo, maso sunka nebo jogurt. K pití jen vodu.
doplněno 03.09.12 19:39: :-D uz hotovo? Chleba je dobrý z buckem, ten je taky zdravý!;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: claire*
Datum: 03.09.12 12:43

Jak jsem řekla, Vy se mýlíte, ale prosím - podle Vás je mouka jed (teda no páni, a lidstvo ještě nevyhynulo?), tak ho nejezte. Ochuzujete se sám :-P A já jdu zvýšit odbyt své krachující pekárně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.12 15:43
avatar
Píše se to tady pořád dokola, stačí použít tlačítko hledat. Snídaně a večeře jsou nejdůležitější jídla dne. Pak pravidelnost min 5x denně.a dostat do sebe alespoň 1200kcal denně, dle fyzické aktivity úměrně více. ...Čaje. k čemu? Ty vám je hubnutí nepomuzou, spíš je člověk po nich více unavený. Nejlepší je čistá voda, ma neutrální ph, neokyseluje žaludek.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.12 08:15
avatar

Hubněte pod dohledem lékaře - dietologa, obezitologa. Také si myslím, že jíte málo. Zkuste se podívat na pár pořadu "Jste to, co jíte", každý druhý "tlustý" trpí podvýživou! Tělo se brání a veškeré tuky ukládá, člověk je akorát unavený...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.