Recept na těstoviny

Od: Datum: 05.06.13 10:23 odpovědí: 14 změna: 07.06.13 08:19

Máte nějaký fajn recept na těstoviny? Nemyslím šunkafleky, nudle s mákem nebo špagety se sýrem, případně těstoviny jako přílohu. Myslím něco kapku jiného. Se zeleninou, s masem, zapečené, smažené, na pánvi, na pekáči, v hrnci.;) Dejte něco fajn, zařadím do svého repertoáru. Moc bych to chtěla a také SLUNÍČKOOOOO!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 05.06.13 10:41

Dobrý den.

(Rychlovka na pánvi)

Nakrájím kuřecí prsa na kostky, přidám sůl, koření (pepř, pálivou papriku nebo i kari), zprudka osmahnu, přidám houby (sušené předem namočené), zaleju smetanou. Nechám krátce provařit a doplním předem uvařenými libovolnými těstovinami.

Recept se dá i měnit (např. místo hub dávám čerstvý listový špenát + utřený česnek).

doplněno 05.06.13 10:42:

Ještě to sluníčko *slunce*.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 05.06.13 10:59

Kuřecí maso stejně jako nademnou osmahnout, přidat koření - taktéž kari či podobné, na co má do chuť, přidat provensál a na kostky nakrájenou zeleninu - mrkev, petržel, možno i brokolice, zalít smetanou a podusit. Potom přimíchat těstoviny, ovšem jediné, co si s tím umíme představit, jsou takové ty krátké tlusté makarony http://nd05.jxs.cz/535/930/b8868a691b_85740398_o2.jpg:).

doplněno 05.06.13 13:10:

Ajóóó.. sluníčko*slunce*

Ohodnoceno: 3x

Od: wamp®
Datum: 05.06.13 12:32

A jejdá,když to tady čtu,tak se mně šíleně sbíhají sliny :-PJá jsem kupř.včera dělala toto:cibuli nechám pěkně zesklovatět,přidám anglickou slaninu,pórek,žampióny,červené pálivé fazolky z konzervy(jsou výtečné),česnek a rajský protlak.Malinko přisladím a pokud to nejedí děti,tak přidávám ještě chili.K tomu se hodí jakékoliv těstoviny,ovšem,my to rádi papáme se špagetami.Rychlé,jednoduché a výborné:-PNemusíme mít stále maso,a luštěniny jej skvěle nahrazují.Dobrou chuť.:-P

doplněno 05.06.13 12:34:

No jó,sluníčko ukončilo stávku,jupííí*slunce**ua*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.06.13 12:54

Uvařené těstoviny (nejradši kolínka nebo krátké makaróny) smíchám s nakrájenou syrovou zeleninou (základ jsou rajčata a okurka) a posypu strouhaným sýrem.

K rajčatům s okurkou střídám papriky nebo kukuřici, občas přidávám šunku nebo tuňáka.

Je to výborné za tepla i za studena.

doplněno 05.06.13 12:54:

Marný není ani "houbový guláš" ...

doplněno 05.06.13 13:01:

Bez tuňáka občas místo těstovin požívám čočku (vařím s novým kořením a bobkovým listem) nebo fazole.

A zapomněla jsem na sluníčko: *slunce*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.06.13 13:16

Zdraví "babi z OV". Těstoviny jsou vděčné téma:)...Tak třeba těstoviny s houbami. Je to rychlovka, dělám z čerstvých hub.

Těstoviny uvařit. Nakrájet cibuli a na ní dát houby zpěnit- osolit, okmínovat a opepřit. Nechat dusit až houby změknou. Uvařené těstoviny pak smíchat s připravenými houbami.

Další co nám chutná jsou třeba těstoviny se zelím a anglickou slaninou. Kysané zelí slít a na sádle (ne na oleji) osmažit. Smažím tak dlouho, až začne zelí místy lehce hnědnout (nespálit!) Přidat k němu na chvilku nakrájenou angl. slaninku, krátce osmahnout též. Tuto směs přidatk uvařeným těstovinám, promíchat a může se podávat.

Jsou dobré i těstovinové saláty. Buď jen s ochucenou orestovanou zeleninou, syrovou - kterou má kdo rád, nebo s kuřecím masem:

Těstoviny uvařit, kuřecí maso osmažit nakrájené na nudličky (nebo lze klidně obrat a použít kuřecí, které nám kde zbyde). 2 papriky a kousek salátové okurky nakrájet na kostičky a dát do mísy, přidat kuřecí maso, uvařené těstoviny a nakonec přidat podle chuti majonézu. Pokud má někdo raději bílý jogurt, může přidat místo majolky ten.

Pěkný den všem *slunce*

doplněno 05.06.13 16:38:

"Babi", tak já Vám posílám ještě jedno pro radost...*slunce*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.06.13 16:22

Jéééjda, děvčata! To je úžasné, tolik nápadů! Bezva, bezva, moc se mi to všecko líbí, postupně budu všecko zkoušet. *pusa* Moc vám děkuji a za sluníčka speciálně *slunce*Ale jak já rozdělím body?! *pusa*

Od: zabu
Datum: 06.06.13 00:14

Čínské nudle, já jim říkám třífrontové. Vaří se totiž(když to stihnete), na třech frontách najednou.

Uvaříme čínské ploché nudle, Pozor, nesmí se rozpadat-rozvařit. prostě na skus(al dente). Slijeme.

Tak já taky přihodím. Maso(vepřové, kuřecí) nakrájíme na nudličky. ochutíme sojovou omáčkou, worchesterem, sůl a pepř dle chuti. necháme odležet někde stranou v misce nebo na talíři.

očistíme a nastrouháme mrkev, celer, dle chuti trochu petržele, nakrájíme pórek na nudličky, můžeme přidat citronovou trávu, a cibuli. Vše osmažíme na tuku do měkka.

Nyní naložené maso obalíme v solamylu- nesmí se lepit k sobě, a opečeme na sádle, kdo se bojí, tak na rostlinném tuku. Nepéct moc, jak to opečete moc, maso vysušíte a ztvrdne. Odložíme stranou.

Nyní uvařené nudle hodíme na pánev, přidáme sojovou omáčku, worchester, balsamicový ocet, a ústřicovou omáčku. Tu ústřicovku kupte někde v asia shopu. Tu co maj obchoďáky od TaoTao ne. Nestojí za nic.

Nudle mícháme a opečeme. Bacha když to přeženete ztvrdnou, Tolik ne.

No a teď smícháme zeleninu s nudlemi, maso může přijít navrch(je to hezčí), nebo do nudlí(je to praktičtější) při dělení hladovým vlčákům.

Dobrou chuť.

Ohodnoceno: 0x

Od: zabu
Datum: 06.06.13 00:15

Tu zeleninu strouhat třeba škrabkou. Na dlouhé tenké nudličky. Vypadá to líp.

Datum: 06.06.13 08:25

zabu, proč vy se nezaregistrujete? Líbí se mi vaše odpovědi, občas jsou jako břitva, ale to vůbec neva, protože jsou slušné. Vždycky je ráda přečtu a ráda se nad nimi zamyslím. ;) Za recept moc děkuji

Datum: 06.06.13 19:07

Také přidám jeden recept, hrozně jednoduchý. Je z mého dětství. Zelí nakrájím na větší nudle. Osmahnu na sádle cibuli, na to hodím to zelí a restuji, pořád se musí míchat, ale musí být to zelí lehce do hněda, opepřím, osolím a smíchám s vařenýma těstovinama. Ještě promíchám a servíruji. Někdy manželovi přihodím kousek slaniny, uzeného, nebo špeku, neb on moc bezmasá jídla nemusí, ale já to mám ráda jen tak. Dá se to použít i jako příloha. Zkusila jsem do toho zasmažit i vajíčko s trochou mléka, nebo sýra a taky to nebylo špatné. Je to rychlovka.

Datum: 06.06.13 19:18

Atrama:Díky za připomenutí,toto dělávala má milovaná babička,a je to vskutku delikatesa,i když to vypadá obyčejně.Budu muset udělat*palec*:-P

Od: mmmmmmm
Datum: 06.06.13 21:16

Atramčin rceptík také znám a tvořím akorát dávám čínské zelí.

Datum: 07.06.13 07:01

Atramo, zelí nějak ochucujete? Stačí jen sůl a pepř? ;) Děkuji

doplněno 07.06.13 10:56:

wamp, proma proma. Děkuji. *pusa*

doplněno 07.06.13 10:56:

Oprava. Prima,prima!

Datum: 07.06.13 08:19
"Babičko,"to zelí se opravdu jen osolí,okmínuje a opepří.To je celé,a je to děsná dobrůtka,která se dá baštit i studená
doplněno 07.06.13 13:01:

Rádo se stalo *pusa*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.