Jak to vysvětlit kadeřnici?

Od: Datum: 27.08.12 09:20 odpovědí: 7 změna: 27.08.12 14:52
avatar

Zdravím rádcové a rádkyně,

potřebovala bych od vás pomoc. V únoru jsem byla u mé kadeřnice, která mi udělala tak skvělý účes, že jsem jednu stranu vlasů měla o 3 cm delší než tu druhou a to jsem chtěla rovné mikádo. Hned poté jsem za ní šla, ona mi to bez umývání vlasů "opravila". Její opravení moc nepomohlo, ale nemohla jsem si vymýšlet. Takže pořád mám jednu stranu vlasů o něco delší. Chystám se jít opět k té samé kadeřnici, s tím, že bych si vlasy chtěla nechat tak o 7 cm zkrátit. A já se bojím, že milá kadeřnice už zapomněla, že mi něco musela opravovat, vezme vlasy, jak leží a běží a šmikne. Myslím, že si bude myslet, že ty vlasy takhle mají být a budu je mít sice kratší, ale na jedné straně opět delší. Je mi trapné jí říkat, že minule to odflákla a upozorňovat ji na to.

Můj další problém je s rovnou ofinou. Vizte obrázek. Už léta ji nosím rovnou, ale poslední dobou mám takový problém. Na pravé straně čela ofina dost zasahuje do ostatních vlasů, jestli mě chápete. A na levé straně čela mi ofina začíná ve čtvrtce čela, je posunutá. Nevím jak to mám řešit. S pravou stranou nic nenadělám, ale nevím, kdyby kadeřnice ustřihla vlasy na levé straně, měla bych i tam ofinu moc vykousnutou do ostatních vlasů.

Jaký na to máte názor? Vůbec nevím, co mám říct kadečnici, abych se neztrapnila. Anzionka.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 27.08.12 09:28

Dobrý den.

Vyvětlete ji to úplně stejně, jako nám. I s tím, že ji taktně a s úsměven připomenete, proč máte jednu stranu vlasů delší. Určitě se neztrapníte. Proč také. Jste zákaznice a objednáváte si službu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.08.12 11:44
avatar

Nevím, kde žijete, ale pokud je to město, určitě tam bude kadeřnic víc. Být Vámi, vyměnila bych ji. Když bych nebyla s účesem spokojená, už bych k ní nešla. Vždyť kdo mě může donutit? Nikdo.*zed*

Já mám opačný problém. Měla jsem až do letošního června opravdu velice příjemnou a šikovnou kadeřnici. Pak odešla do důchodu a přestala dělat. I když jsou v okolí ještě 2 kadeřnice, nemám je vyzkoušené, nechce se mi jinam a pořád smutním po paní K. Jo, když si člověk zvykne a je spokojený, těžko odvyká. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.12 11:47
avatar

Nějak mi hlava nebere, proč jdete za stejnou kadeřnicí, když s ní nejste spokojena..

Jděte za jinou...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.12 11:49
avatar

Já bydlím ve vesnici a k této kadeřnici ve městě chodím už opravdu dlouho, i moje mamka tam chodí. Jiné neznám a oni neznají moje požadavky. Vždycky jsem s ní byla spokojená, až do toho posledního stříhání.

Datum: 27.08.12 12:24
avatar

Zdravím Vás, Anzi. Pokud nechcete jít k jiné kadeřnici, nebylo by možné vzít si s sebou obrázek účesu, který chcete? Pokud jste si vědoma toho, že máte na jedné straně vlasy kratší, pak bych toto kadeřnici zdůraznila. Že bych vlasy chtěla zkrátit, ale protože jsou na jedné straně kratší, tak aby je zkrátila tak, aby ta delší strana byla po zastřihnutí stejně dlouhá, jako ta kratší. Takže na té kratší straně, aby nestříhala tolik, aby zase nebyla moc krátká. Že nechcete rozdílnou délku stran, ale stejnou. Pro jistotu tu kratší stranu jí ukazujte při vysvětlování neustále rukou, aby Vás pochopila správně. Domluvit se s kadeřnicí snad nebude problém, jen se nesmíte bát ozvat se a sdělovat své požadavky, abyste se vyhla nedorozumnění. Pak bude snad spokojenost na obou stranách. Tak ať se to povede a sluší Vám to.;)

doplněno 27.08.12 12:27:

Co se týče ofiny, poradila bych se na místě s kadeřnicí. Ještě dřív, než Vás začne stříhat. Sdělte jí své obavy ohledně ofiny a ona by Vám měla navrhnout řešení ještě než šmikne. Nebojte se hlavně komunikovat!

doplněno 27.08.12 12:41:

Není zač.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.08.12 12:39
avatar

Díky. *palec*

Od: pb®
Datum: 27.08.12 14:52

Aj aj, myslela jsem si to. Stříhat nasucho mají ve zvyku snad jen vesnické kadeřnice, ve městě se mi to nikdy nestalo. Taky se mi na vesnici stávalo, že místo aby vyfoukaly přes kulatý kartáč, daly natáčky a šup pod helmu. Zrovna nedávno jsem na chatě říkala, že mám v Praze báječnou kadeřnici, že ostříhá za 200Kč. Tak se jim protočily panenky, že u nich je to za 50Kč. No jistě, že ano, bez mytí a ještě blbě. Asi nezbývá nic jiného, než kadeřnici hlídat. Nejlépe ukázat jí účes na fotce a jakmile se člověku něco nezdá, tak se ptát a říkat, jak to chcete. Jinak holt hledat někoho jiného.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.