Jak je to s mamografem?

Od: Datum: 25.08.12 21:07 odpovědí: 5 změna: 26.08.12 09:25

Přeji krásný večer:)

Loni jsem byla kvůli potížím poprvé na mamografu a od té doby jsem nejspíš v evidenci (?). Platí i pro mne nárok preventivní prohlídky? Nebo mne na mamograf zase musí odeslat lékař?

Děkuji za radu:)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 25.08.12 21:16

Dobrý den Martino. Na mamograf, když Vám nic není, máte nárok jednou za dva roky zadarmo. Každý rok je možné si mamograf zaplatit asi 700,- Kč Dříve než za rok na mamograf se jinak nesmí. Podle sebe.

doplněno 25.08.12 21:18:

Jednou za dva roky, Vám gynekolog, napíše požadavek na mamograf, který je zdarma.

doplněno 25.08.12 21:22:

Protože chci mít jistotu, že prsa mám v pořádku, platím si mamograf jednou ročně. Určitě se to každé ženě vyplatí, udělat něco pro své zdraví.

doplněno 25.08.12 21:37:

Prosím.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.08.12 21:28

Právě, taky bych raději byla pro tu jistotu. Dva roky je hodně dlouhá doba na nějaký problém. Děkuji za odpověď:)

Datum: 25.08.12 21:41

Hezký večer, Marti. Jen doplním info:

Úhrada mamografu

Je-li Vám 45 let a více, pak Vám bude hradit vyšetření příslušná zdravotní pojišťovna, a to vždy jednou za dva roky. Ovšem vyšetření Vám může být hrazeno i dříve, než dosáhnete věku 45 let. A to především z důvodu, že někdo z Vaší rodiny onemocněl rakovinou prsu. Ovšem pozor, nemusí se jednat vyloženě "jen" o rakovinu prsu. Může jít o jakýkoli zhoubný nádor.

Vyšetření mamografem před 45 rokem

Mamografem si můžete nechat vyšetřit prsa, i když Vám ještě nebylo 45 let. V tom případě však počítejte s tím, že si vyšetření budete hradit samotné. Nejedná se však o nijak horentní sumu. Vyšetření mamografem stojí povětšinou v rozmezí 500 až 700 Kč. Cena je odvislá od příslušné ordinace, ale také daného přístroje.

doplněno 25.08.12 21:48:

Není zač.

Datum: 25.08.12 21:45

Děkuji i Vám:) Loni mě tam poslal doktor a neplatila jsem nic. To asi právě díky tomu, že jsem tam byla poslána.

Datum: 26.08.12 09:25

Ahoj Marti, některé pojišťovny proplácejí (v rámci prevence) i mamograf, který si platíš jako samoplátce (proplatí ti účtenku). Poptej se na svojí pojišťovně.

Moje mamka, i přesto, že měla "nález", chodí zdarma na mamograf jednou za dva roky, a ten rok, kdy nemá nárok, si zaplatí sama. Ze 700 jí pojišťovna zaplatí 500 Kč.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.