Vztah - jak poznám, že to má smysl

Od: Datum: 25.08.12 21:04 odpovědí: 6 změna: 26.08.12 09:32

seznámila jsem se na silvestra s mužem o 4 roky mladším -on byl po rozchodu, asi půl roku, já jsem se rozcházela s partnerem. Je mi 50 let. Vyspali jsme se spolu a začli se scházet jako přátelé. Po půl roce jsme spolu začli chodit. Nyní jsme spolu-bydlíme sice odděleně, nejspíš máme ale o sebe opravdový zájem . Oba jsme si prošli vztahy,které nám přinesli zklamání-jak opravdu poznám,že to má smysl? občas mi připadá,že neví co od života chce a pochybuje ...
Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.12 21:10

Nepoznáte. Na to žádná zaručená rada prostě není. Buď půjdete do vztahu s tím, že to risknete a vyjde to, nebo budete stále pochybovat a přemýšlet o problémech.

Ale to, že občas každý pochybuje a neví, co od života chce, je naprosto normální:)

Datum: 25.08.12 21:25

Dobrý večer. Pokud je vám spolu dobře a rozumíte si, pak to jistě smysl má. Každý vztah se vyvíjí časem a musí na něm pracovat oba dva. Myslím, že pokud jste si špatné vztahy oba dva zažili, budete se snažit vyvarovat se chyb, z kterých jste poučeni a mohlo by vám to vyjít. 100% záruku na vztah, Vám nedá nikdo. Užívejte si života, nikam nespěchejte a poznáte to z různých situací, zda to má pro vás smysl, či ne. Opravdu to chce čas a oboustranný zájem. Přeji Vám, aby Vám to vyšlo.

Od: viky®
Datum: 25.08.12 21:36

Dobrý den. Máte velkou výhodu, že každý máte svoje zázemí. Nechte si ho. Můžete několik dní, týden, dva, bydlet společně u něj, nebo u Vás. Jen tak uvidíte, zda Vaše zájmy jsou jen v určitém směru, nebo zda spolu chcete usínat a probouzet se, nakupovat, uklízet, sportovat. To je společný život, jinak se nepozná, jaký je to vztah. Bydlení si nechte každý svoje, v tomto věku, je lepší mít jistotu, než se na někoho spoléhat. Dejte všemu čas, někdy týden společného bydlení ukáže víc, než roky chození. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.08.12 22:01

Podle mne má nový vztah smysl teprve poté, co se člověk vyrovná se vztahem předešlým (vztahy předešlými).

Občasné pochybnosti i období, kdy člověk neví, co od života vlastně očekává, k životu patří.

Až půjde o vztah, poznáte to. Do té doby bych nechala věcem volný průběh.

Datum: 26.08.12 07:41

Na silvestra má každý, kdo není právě škarohlíd, srdce více otevřené. Může za to zvýšená konzumace alkoholu a všeobecná euforie a proto člověk snadno podlehne nějakému mámení.

Vzali jste to od konce. Neznali jste se, vyspali jste se a teprve za půl roku! *ee*jste začali být přáteli.

Nepoznáte nic, důležité je, abyste už měli oba dokonale vyřešené své minulé vztahy, aby Vám do toho vašeho nemohli zasahovat bývalí partneři. Prostě oba být dokonale volní.

Nechte si oba svůj byt, kdyby se nezadařilo, abyste se Vy či on měli kam vrátit.

Nedělat ukvapené závěry. Zpočátku, když je člověk zamilovaný, je takřka ke všemu ochotný, dívá se na partnera růžovými brýlemi, později, po vystřízlivění, zjistí, že třeba je všechno jinak.

Jinak ho bedlivě, ale nenápadně sledujte ve všech situacích, které život přináší, Abyste poznala třeba jeho šetrnost, či naopak rozmařilost, ochotu pomoci, vztah k alkoholu, k práci, vztah k Vašim dětem /jistě nějaké máte/ apod. Jen z toho si časem sestavíte jeho portrét. Věřte mi, že někdy člověk nepozná dokonale svého partnera ani po letech, neustále odkrývá něco, co na něm neznal. ¨ˇAt už dobré nebo špatné.

Jen dlouhodobým pozorováním poznáte, co od života chce a jak za tím dokáže jít. Jaga.

Datum: 26.08.12 09:32

Velice podobný vztah jsem měla několik let. Ale bez sexu, který jsem nechtěla. *hi* Byl to vzdělaný muž, za kterého jsem se nemusela stydět. Chodili jsme spolu na procházky, na jedno, na kulturu, o víkendu já jsem uvařila a upekla, on přispěl financemi. Koupil nám zahradu, ikdyž nerozeznal mrkev od petržele, abychom měli kde strávit pár pěkných dní. Rozšířit terasu a udělal pergolu. Bylo třeba probrat pár věcí, o něčem se poradit, najít řešení. A to bylo úžasné, protože jsme měli velmi podobné myšlení. Smáli jsme se stejným věcem a stejně jsme se z něčeho radovali. Je pravdou, že jak přibývaly roky, tak byl ubrblanější a chtěl, abychom se sestěhovali. Bál se sám. :D Mi se to velice líbilo a nic jsem měnit nechtěla. Těšila jsem se na něho a když mě štval, tak jsem párkrát vymluvila že nemůžu. Měli jsme vyrovnané dluhy, byli jsme velmi dobrými přáteli s velikou důvěrou jeden v druhého. Upadl, zlomil si krček kloubu, zápal plic. Vzpomínám na něho s láskou.Bylo to jedno nejhezčích věcí, které mi život dal.*mala* Proč to také takhle nevezmete? Mám tě ráda, kartáček na zuby si u mě můžeš nechat, ale nic jiného. Takhle by to nešlo?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.