Je toto hubnoucí jídelníček?

Od: Datum: 22.08.12 20:14 odpovědí: 13 změna: 25.08.12 12:24

Dobrý den, snažím se zdravě shodit pár kilo takže se snažím o zdravější stravu..Vypracovala sem si na zítrek jídelníček a zajímalo by mě jestli i s pohybem bude hubnoucí. Bohužel nemáme doma moc surovin takže velka improviziace.

6:00- tak 6 lžíc cereálií - honey ring, 300 ml mléka, ovoce ( vím že to není neideálnější, že vločky by byli lepší ale po tech mam hned hlad, po tomto ne)

nástup na brigádu - věčné chození a tahání 20 kg balíků slámy

9:00 - activia sladká, pulka tvarohové špičky, ovoce

11:30- 3 plátky vícezrnného chleba, tunák ve vlastní štávě, zelenina ( obědy v práci mám ale zítra jsou nudle s tvarohem a ja toho jídlo nesnáším

14:00 - plátek chleba, 3 plátky šunky, zelenina
16:30 - lehká musli tyčinka

18:00 konec pracovní doby

19:00 - maková kaiserka, čtvrtka camembertu, zelenina

když nebudu moc unavená tak 3/4 hodiny lehký běh střídaný s chůzí

21:30 sklenice mléka

je tam velká improvizace, zkomplikoval mi to obed a málo zásob...

budu ráda za každou radu..:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: skye*
Datum: 22.08.12 20:53

Vícezrnný chleba je v podstatě to samé jako bílé pečivo, to by být nemělo. Maková kaiserka určitě ne navečer, to už by měla být v podstatě jen zelenina. A vůbec toho pečiva máte přes den moc, to jsou samé sacharidy. Camembert je zcela nevhodný pro dietní jídelníček. A co to mléko v půl desáté večer?

Měla byste si to rozdělit takto - ráno a dopoledne vesměs sacharidy pro energii, oběd bílkoviny a trochu těch sacharidů (příloha - rýže, brambory, ale jen lehce) a večeře už spíše jen zelenina.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 22.08.12 21:01

Dobrý den.

Máte tam plno cukru: activia sladká, tvarohová špička, ovoce, musli tyčinka. A k tomu plno pečiva. Žádné maso, jen tuňák z konzervy, šunka(přesolená uzenina). Zeleninu k jídlu jen přidáváte, měla byste zeleninou některé jídlo spíše nahradit. Ale říkáte, že improvizujete, jste na brigádě, pracujete, měla byste se tedy pořádně najíst. Podle mě je vhodné jíst potraviny, na které jste zvyklá. Jen snížit cukry, tuky. A hlavně se pohybovat.

doplněno 22.08.12 22:44:

Musím souhlasit se Suzymon.

Jídlo jíme také pro potěšení. Budu-li mít jídelníček napsaný přesně dopředu jako rozvrh hodin, nikdy se nepřinutím se ho držet. Důležitá je vyvážená strava. Přesně jak jedly naše babičky. Jíst všechno, menší porce, nepřejídat se a hýbat se. U mě to funguje, už roky si držím svou váhu (64).:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.12 21:11
avatar

Janamm, řeknu Ti to takhle. Já mám pocit, že tyto rady, jíst po malých dávkách, ale šestkrát za den, jsou špatné. Nakonec člověk nemyslí na nic jiného, než na chvíli, kdy bude zase něco jíst. proto se lidem nedaří zhubnout. Vím, že to je běžně doporučováno, ale ve svém okolí jsem nikdy neviděla kýžený výsledek. jenom trápení a kila, která se nehýbala, spíše narůstala. Zamysli se nad tím a pozoruj se. Není přece důležité, jestli v pět hodin, či v půl jedenácté a tak dál, můžeš něco jíst. Jez jenom když máš opravdu hlad, a ne pouze chuť. Podle mne to reflex, uhodila ta a ta hodina, hurá, mám nárok na plátek chleba a sýra...mezi tím se tešíš, až přijde zase ta chvíle, kdy Ti povolí sníst další... Takže vlastně neděláš nic jiného, než že myslíš na to, až zase budeš moci něco sníst. Já jím třikrát denně. Někdy dvakrát, protože vynechám snídani, stačí mi bílá káva. Pak jím v poledne a pak zase až večer. Jím tedy převážně zeleninu a bílé maso, ale peču si vlastní chleba a klidně si ho večer napatlám česnekem a tence natřu máslem a pochutnávám si. Nesním jich deset, ale dva plátky. Jím je pomalu, nakrájím si k tomu rajská jablíčka a třeba i otevřu olejovky. Prostě jím to, o co si mé tělo řekne. Vážím 62 kilo, měřím 175 centimetrů.

doplněno 22.08.12 22:30:

Na otázky tohoto typu neustále odpovídám podle svého svědomí a vědomí. Není to nic platné. Myslím to dobře, snažím se poradit podle svých zkušeností. Mám kolem sebe holky, které mi neustále říkají jak to dělaám, anebo že prý se mám, protože netloustnu. Jenomže když řeknu jak to tedy dělám, tak si z toho ponaučení nevezmou a ještě mají vzteka. Tak asi už přestanu i na tyto odpovídat. Bude to lepší. Přesto Ti přeji, aby ses z toho nějak dostala. S

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.08.12 22:37
avatar

Suzymon, mýlíte se, je důležité rozdělení stravy do 5 až 6 menších porcí denně, ovšem je nutné, aby šlo o stravu vyváženou. Musí v ní být bílkoviny, vláknina, vitamíny, sacharidy i tuky, poslední dvě položky je možné omezit (ale nevyloučit úplně).

Uvedený jídelníček je nacpán sacharidy i tuky (tuňák v konzervě, šunka, spousta pečiva), ... I toho mléka je v něm moc (lepší by bylo podmáslí nebo kefír), jogurt výhradně bílý doplněný čerstvým ovocem nebo syrovou zeleninou.

Müsli tyčinky se nikdo nenají, jenom organismu dodá spoustu zbytečné sacharidy navíc.

doplněno 23.08.12 14:31:

Suzymon,

náhradu méně kvalitních složek stravy hodnotnějšími nepovažuji za žádnou "hubnoucí dietu". Taková strava má vliv nejenom na vzhled, ale na celkový zdravotní stav.

Větší počet porcí ovlivňuje rychlost metabolismu, jež má zase dopad na celkévý efekt. Ty porce samozřejmě nesmí být tak malé, aby se člověk nenajedl (důležité je nevynechávat důležité složky stravy). Často stačí stávající množství stravy rozdělit do většího počtu porcí (celkové množství nesnižovat nebo jenom minimálně). A samozřejmě není nutné dodržovat žádné hodiny (zajímalo by mne, odkud toto máte?).

Dlouhodobý efekt může mít samozřejmě jenom to, co člověka nijak výrazně neomezuje. Bude-li člověk neustále hladový, nejen, že zřejmě nezhubne, ale naopak po návratu k dřívějším stravovacím návykům přibere.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 11:57
avatar

Ivzes, já vím, že pro nutricionistu je můj názor špatný. Také jsem to hned řekla, že se má odpověď nebude líbit všem. Ale oprvadu mámty zkušenosti, o kterých jsem psala. Všimla jsem si, že lidé, kteří ře řídili všelijakými dietami, si poznenáhlu vypěstovali Pavlovův reflex na určitou hodinu, kdy se jim povolovalo jíst a nejedli z hladu, ale jenom proto, že uhodila kýžená doba jídla. Jak je ale známo, s jídlem roste chuť, a většinou si ještě kousek něčeho přidali. A to je podle mne špatně, protože nakonec jedli mnohem víc, než jim bylo "povoleno". Tímto způsobem se dá zhubnout v nějakém centru, kdy jsou pacienti hlídáni, a prostě víc nedostanou. Tam je tato metoda určitě výsledná. Ale, je tu to ALE. Jakmile se vrátí domů, už je nikdo nehlídá a neomezuje. Nedodržují tedy režim, a kila jdou rychle zpátky a naberou ještě víc, než měli předtím. Věřte mi, že jsem se s tím setkala ve své blízkosti.

Víte, on je člověk většinou nedisplinovaný, a co se jídla týče, tak tam asi nejvíce. Proto jsem radila, aby dotyčná osoba jedla pouze když má opravdu hlad. Samozřejmě, že nemůže jíst stále to samé, nebo se nacpat vepřovým a jít spát. Já sacharidy a bílkoviny nikdy nepočítala, a přiznám se, že dodnes nevím, jaký pokrm obsahuje to, či ono. Je však faktem, že mám asi kliku, neboť miluji zeleninu, polévky, ale ne ty krémovité, se smetanou, jen ty obyčejné. Mám ráda luštěniny, ale nepřeháním to s nimi. Dříve jsem měla možnost dvacet pět let jíst každý den čerstvé mořské ryby a plody, takže jsem vepřové maso skoro vůbec nejedla. Dneska je tomu jinak, vrátila jsem se domů a mražené ryby mi nechutnají a na čerstvé mořské ryby nemám peníze. A stejně se tady dá koupit jen chlazený losos a je pěkně drahý. Takže jsem se musela přizpůsobit jinému životnímu stylu. Také jsem ihned přibrala pět kilo. No, také jsem zestárla a metabolismus se věkem mění. Ale ustálila jsem se na těch 63 kilech a hlídám se. A nemyslete si, že mne někdy nehoní "mlsná" a že bych klidně snědla i dvě koblihy k snídani, ale odepřu si to. To bych to pak nemohla obědvat, a oběd je pro mne nepostradatelný. Je to fakt o té osobní displíně.

Asi se mnou souhlasit nebudete, vy se dietami zřejmě zabýváte a to, co tady vyprávím, pro Vás bude neakceptovatelné z profesionálního hlediska. Ale to nevadí, chtěla jsem Vám to vysvětlit. Suzy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 22:15
avatar

Ivzes, já se omlouvám. Co se týče těch hodin, psala to sama tazatelka. Že v tolik a tolik hodin sní to a to. Také jsem to nějak odposlouchala od jiných lidí. Že prostě v sedm, pak v deset, pak v poledne, pak ve patnáct hodin pak v osmnáct hodin, se smí, nebo má jíst, to a to. Fakt jsem tím nic jiného nemyslela.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.12 12:24
avatar
Suzymon to neni o tom, ze se tesitena určitou hodinu, až si zase něco dáte, je to spíš o tom, ze když ta hodina přijde, řeknete si, už zase musím jist, i když nemám hlad. Když člověk ji často a pravidelně tak opravdu nemá hlad a nepotřebuje toho tolik. Cílem ale je zrychlit metabolismus a tím, ze neustále máte něco v žaludku, tělo spotřebovává energii na samotný trávicí proces, tedy pracuje neustále celý den. Vynechání snídaně je špatná volba, je to nejdůležitější jídlo celého dne, jelikož je tělo po noci vyčerpané a energii čerpá rozkladem svalových bílkovin, poněvadž jsou rychle dostupné a rychle k dispozici. Ráno je důležitý prisun sacharidů pro zvýšení hladiny glukózy v krvi, aby tělo mělo z čeho čerpat a nepřicházelo o aktivní svalovou hmotu. Taktéž z tohoto důvodu je důležitá večeře, cca 1 hod před spaním, protože noc je dlouhá a pokud tělo nemá z čeho regenerovat, opět čerpá energii rozkladem svalové hmoty, protože je lehce dostupná. Odbourávání tuků je složitý proces a k tomu je důležitý pohyb a právě ten zrychlený metabolismus, protože tělo vi, ze za chvíli dostane najít, tudíž si dovolí sahnout i na energetické zásoby uložené ve forme tuků.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 25.08.12 08:57

napište nejdříve jakej máte obsah tuku v těle a můžeme se dál bavit o počtu jídel za den

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 00:36
avatar
Váš jídelníček ma převahu bílkovin a jednoduchých cukru. Pro vas je důležitý prisun sacharidů - složitých cukru, které se tráví lépe a rychle. Hlad způsobuje pokles hladiny glukózy v krvi, ale jídla cukru nebo psenicny chleba se špatně odbourava a nic v době nemá. Takže sacharidy, na oběd kombinovat s trochou bílkovin, večer si můžete dopřát bílkovin více, na noc to nevadí, spíš prospěje. Trávení bílkovin značně zatěžuje organismus a člověk je pak unavený. Přes den tedy sacharidy jako celozrnné pečivo, sacharidova tycinka, ryze, brambory, vločky nebo dostatek ovoce a nebudete unavená, večer prisun bílkovin. Omezit tuky je samozřejmost a vynechat klasické pečivo co různé makove pochoutky. Pětkrát denně plus pravidelnost a půjde to samo.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 11:58
avatar

Už jsem to tady na poradně psala, že jsem začala 5 krát denně začala jíst a od začátku června mám 11 kilo dole, hlavně v pase a přes břicho, což mě velmi těší.Oblečení mi je velké... Jím mnohonásobně víc, než dříve, ale jiné potraviny. Po probuzení piju vlažnou vodu s citronem. Ráno - černý žitný chleba + tvaroh, nebo žervé, plátek šunky - 90proc.masa, nebo tvrdý sýr a 150 -200g zeleniny + čaj. Svačina - bílý jogurt + ovesné vločky + knackebort + broskev. Oběd kuřecí prsa, nebo hovězí, nebo rybu + 1 brambor + 200g zeleniny. Svačina - knackebort s florou + jablko + sklenice mléka. Večeře - šmakoun + rýže + 150g zeleniny. To je jen jeden den příklad.Vše si připravuji na lžičce oliv. oleje, koření používám a bylinky. Teď jím ve všech možných podobách cuketu ze zahrady..Hodně piju vodu, bylink. čaje. Přestala jsem pít minerálky, které jsem pila trochu dříve. Piju jedno až 2 kafe denně s mlékem. Chodím nordic walking, jezdím na kole a jinak se hýbu jen kolem baráku na zahradě prací. Pro zajímavost jsem si pořídila krokoměr a jen třeba v sobotu při vaření, praní, běhání po domě a zahradě nachodím 10 000 kroků, což je 5 km...nikdy bych tomu nevěřila. Tak vše přehodnoťte, řiďte se radama pana Havlíčka a paní Cajthamlové a určitě zhubnete, mě to trvalo také mnoho let, než jsem na to přišla, že se musí jíst a ne hladovět...Držím pěsti.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.08.12 13:18
avatar
Napodobne - ja za dva měsíce 12kg stejným stylem. Pořád jsem měl plný žaludek, opravdu jsem měl problém do sebe dostat těch 1200kalorií. Jde to lehce a úplně samo. Denně chůze cca 8-12km, jinak žádný pohyb.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.08.12 22:21
avatar
já nevím, co všichni pořád máte s dietama! Je to všechno jen jojo efekt! Člověk nikdy nezhubne bez pohybu! Takže nejzaručenější lék na hubnutí je CVIČIT CVIČIT A ZASE CVIČIT!
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.08.12 11:29
avatar

Na hubnoucí jídelníčky nevěřím, takže ve zkratce:

Sladké byste měla jíst pouze dopoledne, nikdy ne navečer. Na hodinový rozvrh se vykašlete, snažte se prostě jíst přiměřeně a zhruba každé dvě hodiny něco zakousnout - ideální mezi většími jídly je zelenina, ovoce je lepší také dopoledne nebo lehce po obědě. Pijte hodně vody, slazené nápoje vyřaďte úplně. Jinak se dá jíst skoro všechno vyjma sladkého a tučného, samozřejmě s mírou.:) Když si dáte jednou za čas vepřo-knedlo-zelo, tak se nic nestane.

A musím souhlasit s Banánem, základem hubnutí je pohyb. Běh střídaný s chůzí je fajn, ale 45min. je docela málo. Pokud nebudete běhat denně, tak si určitě najděte ještě nějakou pohybovou aktivitu, a osobně bych ji zařadila třeba i místo toho běhání (myšleno po, st, pá běhání, út a ne jiný sport).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.