Problemy s dospělou dcerou, konflikty

Od: Datum: 20.08.12 16:32 odpovědí: 7 změna: 22.08.12 09:56

Prosím, nevíte náhodou, k jakému specialistovi se obrátit na pomoc s urovnáním věčných konfliktů s 18-ti letou dcerou, která v poslední době dělá jen problémy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tim
Datum: 20.08.12 16:34

To opravdu záleží na tom, jaké konkrétní problémy myslíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pjpj*
Datum: 22.08.12 09:56

Největší problém je kouření. Celé dětství jsem s ní lítala po doktorech, protože je alergik a astmatik. Teď o prázdninách se pořád jen někde fláká, dokonce jsem jí načapala, jak kouří doma na terase. V noci slyším, jak pokašlává a to léto bylo vždy pro její astma nejlepší období.

Další problém je škola, letos má maturovat na gymnáziu a to sotva prolezla třeťák. Podle testů má ale nadprůměrnou inteligenci, jen je jí všechno jedno a vůbec se neučí. Rozhodně nejsem rodič, který by jí nutil do "samých jedniček" ale 4x čtyřka, z toho 2 z odřenýma ušima, se mi nelíbí.

Další problém je její expřítel, kvůli kterému se sebepoškozovala. Nakonec se rozešli, ale ona je jím posedlá a pořád za ním dolézá. Kvůli němu jí krachují další vztahy, protože ona pořád o něm básní i před novým přítelem. Je to vietnamec, samý problém, teď opakoval ročník a opět má před reparátem, je podmínečně vyloučený ze školy. Teď to vypadá, že řeším samý prospěch, ale opravdu ne, vadí mi jeho chování a věčné průšvihy.

To jsou hlavní problémy, další už skoro přecházím, například věčný bordel u ní v pokoji, lenost a neochota pomoci mi s čímkoli v domácnosti... Je ještě hrozně nespolehlivá, například jsme jí domluvili autoškolu (samozřejmě s jejím souhlasem) jízdy měla mít v 8 hodin ráno a ona přišla domů v půl páté ráno.

Datum: 20.08.12 16:49
avatar

Toto je protivné období. Dospělá dcera už nechce poslouchat příkazy a rozkazy a žít podle toho, jak si přejí rodiče. Cítí se být dospělou. Ale nemůže nic dělat, protože je na rodičích závislá.*ee* Já si myslím, že byste měla mít více pochopení a povolit jí to, co dříve nesměla. Nekontrolovat ji, neříkat, co by měla a co neudělala. Jinak hrozí to, že se šprajcne a bude dělat trucy, ikdyž je jí jasné, že se žene do záhuby. Jestliže jste zaseli a pěstovali dobré semínko, nemůže vyrůst bodlák. To dobré, co jste do ní vložila, se musí projevit. Ale musíte jí to dovolit.*hej*Tato doba se musí přežít a to tak, že musíte obě vědět, že se máte rády, jen teď jste na sebe naštvané. Bohovsky! Netrvejte na blbostech, ze kterých se nestřílí, o kterých večer už nebudete vědět. Ty nejsou důležité. Nemusíte mít pravdu. Postarejte se, aby ona měla pravdu. Posílí jí to sebevědomí a nebude muset vyskakovat a předvádět, jak je chytrá. *placni* Vlastní zkušenost.

doplněno 20.08.12 17:18:

Žádný odborník vám nejspíše nepomůže. Budete čekan na první sezení čtvrt roku a pak se nestihnete ani vypovídat a budete jen brečet a budte ujištěna, že se za 14 dní uvidíte znovu. Řešte to doma, laskavostí, láskou. Nestůjte na svém místě, couvněte, uhněte. Docílíte mnohem více, než když budete jako skála a budete mít pocit, že máte pravdu a že jste ji dokázala. ;) Pan Carnegie říká: Na kapku medu nachytáš více vos, než na sud žluči.

doplněno 21.08.12 11:05:

Čtu všechny odpovědi, které přišly po mně. Je pravdou, že nevíme, jaké problémy máte. Ale jestliže mladá byla fajn a pak se během chvíle změnila, budu trvat na svém. ;) Všimněte si, že nikde neříkám, že jí máte dělat mamahotel a banku současně. Je rozdíl mezi s odpuštěním rozcapeným spratkem, který dělá dluhy a naschvály a šprajcujícím se mladým člověkem. Tam bych asi hledala rozdíl.;) Můžete-li, napište více.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.08.12 17:23
avatar

Já bych naopak postupovala nekompromisně: "Dokud bydlíš u mne, budeš doržovat má pravidla".

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 20.08.12 17:25

věčných konfliktů s 18-ti letou dcerou

Konflikty jsou různé, ať se odstěhuje, když se jí něco doma nelíbí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 20.08.12 17:42
avatar

Naprosto s" bussem" souhlasím*cteni*Čím více ji budete v podstatě sloužit,tím bude drzejší!Vy to myslíte dobře,ale ona to nepochopí,a navíc se cítí dospělá,tudíž Vám o to více bude drásat nervy,a Vy budete pokorně vyřit,prát,žehlit,uklízet,a možná ji ještě dávat penízky,aby holčička nebyla ošizená(nic ve zlém,pouze to tak cítím)*bzum*Vy máte právo na svůj život,své mateřské povinnosti jste si splnila,takže nemusíte mít absolutně žádné výčitky!Dejte ji zkrátka ultimátum,pokud se k Vám nezačne chovat slušně,tak...Pápá...

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 20.08.12 21:16
avatar

Je dospělá, takže pokud nechce nic u specialisty řešit, nic s tím nenaděláte. Ale můžete si tam zajít sama a povědět jak to u vás chodí. Nabídne vám postup jak k dceři najít cestu. Vyhledejte si psychologa a domluvte schůzku.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.