Krůtí šunka vs % tuku

Od: Datum: 17.08.12 08:16 odpovědí: 8 změna: 23.08.12 12:51

zdravím...mám malou prosbu...dala jsem se na hubnutí a v určitých receptech mají uvedeno například krůtí šunka max.2-4%tuku.

Jak mám poznat např.u vážených salámů(pult)kolik který má těch a těch hodnot?

Např. jsem včera narazila na vakouvě balenou šunku kde byly uvedeny hodnoty které potřebuji jenže byla dost drahá tak jsem zavítala k pultu kde se volně balí ale tam zas žádné hodnoty nenajdu a pochybuju že by to prodavačka věděla?

koukala jsem i na netu kolik má např.krůtí šunka jenže se to strašně liší...někde uvádějí max.10% tuku jinde zas až 40% což je značnej rozdíl...děkuji za tip


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.12 10:40
avatar

Balené by to mít uvedené měly a i prodavačky u nebalených by měly vědět, kolik má která šunka v sobě masa (tím bych se řídila víc než tukem - protože čím víc masa, tím méně tuku - a vskutku do sebe nepotřebujete dostávat místo tuku nějaké vycpávky z drcených šlach, pokud si vybere šunku sice bez tuku, ale taky bez masa). Bohužel je to většinou na první pohled poznat podle ceny i bez přebalů, ty kvalitnější jsou zkrátka výrazně dražší (a chutnější).

Ohodnoceno: 5x
 
Od: uska®
Datum: 17.08.12 11:10

U šunky prodáváné u pultu bych se spíše než cenou řídila vzhledem. Čím více červených skvrn (nebo jak to napsat), tím je větší podíl masa. Např. u šunky na pizzu nenajdete ani jednu skvrnu masa, je to sekaná bůhví ž čeho.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 17.08.12 11:22

Dobrý den.

Souhlasím, u nebalené šunky by prodávají měl tyto informace na požádání poskytnout. Pochybuji ale, že v praxi to tak probíhá. Řídila bych se tedy cenou (vyšší cena by měla zaručit kvalitnější šunku). Recepty je možné také upravit. Tučnější šunka - dám tedy menší množství šunky a přidám např. více zeleniny.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.08.12 11:46
avatar

Nedávno byla v Kaufu akce na nějakou Královskou šunku. Byla krásná, líbila se mi. U pultu nikdo nebyl a prodavačka mi tiše řekla - Vezměte si ji více, je tam 96% masa. Padla jsem na krovky! Šunku málokdy kupuji a vůbec mi nedošlo, že tak drahé zboží může být kdoví čím doprčené. *cert*Takže z toho usuzuji, že na původním obalu tyto informace jsou a prodavačka to ví. Některý prodejce má na lepítkovém štítku s cenou tyto informace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.12 12:31
avatar

Při hubnutí nesmíte koukat, že je něco drahé. Když si koupíte točeňák, je sice levný, ale obsahuje velké množství tuku, kůží a podobných nežádoucích příměsí.

U šunky nekoukejte na tuk, ale spíš na podíl masa. Jak píše BabkazOV. Manžel, když měl zhubnout před operací, navštěvoval metabolickou poradnu. Lékařka mu doporučovala šunku ZVONAŘKU, má prý velmi vysoký podíl masa. Nebo šunku krůtí. Je pravda, že nejlepší šunky stály až 35 - 40 Kč /100 g, ale zaseč si dal na 2 půlky chleba po plátku a nesnědl to všechno najednou.

Kupovala jsem to ve vakuových baleních a to právě proto, abych si mohla porovnat ty hodnoty. Byly šunky i s víc než 90 % masa. Kupovala jsem hodně od firmy LECO, měli řadu dobrých výrobků.

Tak na sobě neškudlete a: pečivo a chléb pouze tmavé, nejlíp celozrnné. Dostatek čerstvé zeleniny. Ovoce jen umírněně /cukry/, když, tak hlavně jablka, banány vůbec. Na přílohy rýže a těstoviny. Vyloučit knedlíky i brambory. To mi bylo divné, ale Dr. na tom trvala. Čaje jen zelené či bílé. Maso libové hovězí, možno libové vepřové, kuřecí jen ojediněle. Co nejvíc krůtí /hlavně prsa/. Hodně ryb, ať už skladkovodní či mořské. Pstruha, rybí filé, lososa.

Jo a tu šunku si nekupujte STANDART, tam maso není. Někdy nemá moc masa ani výběrová. Opravdu to chce kupovat balené a číst si na etiketě. U pultu vám prodavači mákolky o zboží něco odbornějšího řeknou. :(Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 12:51
avatar
Jen doplnim babujagu da se koupit i vepřová 95procentni sunka tusim lidl nebo peny 200g kolem 40kč. Ta je taky kvalitní nebo potom volně prsut cca 22kč. Kvalitní sunka je sucha, netece nevlhne což prsut splňuje. Jinak kuřecí maso bych doporučil, je bohaté na bílkoviny, vepřové spíše ne, i když je libove, stále ma vysoký obsah tuku. Hovězí kruti je vhodné. Brambory a rýži nebo těstoviny jako prilohu pro svůj obsah sacharidů. Co se týká ovoce, z toho ještě nikdy nikdo nepribral. Ano ma cukry, ale složité, pro tělo vhodné s dostatkem živin. O hladu rozhoduje hladina glukózy v krvi, takže dostatek ovoce zajišťuje prisun sacharidů a tělo nemá hlad, zároveň je ovoce nizkokaloricke, stejně jako zelenina. Takže omezit tuky, doplňovat bílkoviny a sacharidy 5x denně jist, celkem cca 1200kalorií, záleží na pracovním vytizeni plus nějaký pohyb. Jak za dva měsíce 12kg, jde to samo a s plným žaludkem bez hladovění. Nyní zhresim i gulaskem s pěti nebo klobaskou co buckem a vaha stejná. Když je to občas tělo se s tim srovna. Je ale fakt, ze dost sportuju..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.12 17:52

http://www.kaloricketabulky.c…abulka-potravin.php?pismeno=P

třeba Vám tohle pomůže, stačí rozkliknout vybranou potravinu a zobrazí se Vám množství tuků, ale i bílkovin a sacharidů...

jsem taky ve fázi hubnutí a držím nám palce *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 17.08.12 23:25

Pokud si nalezne jen něco ve stylu "krůtí šunka", je to celé naprosto zavádějící. Pokud by šlo o konkrétně pomenovaný výrobek od konkrétního výrobce, co potřebuje by měo být na obalu.

Informace o zboží by měli prodavači poskytnout na požádání. V nějakém řetězci jsem i viděla asi před rokem ceduli, že složení sdělí na požádání. Tak snad by to mohlo fungovat. Jednoduché - pokud nebudou schopni, nekupujte. A nečekejte, že kvalitní potraviny, třeba právě šunky, budou levné. Levné bývají právě ty, které obsahují spoustu věcí, které musíte omezit. Jasné, že ne všechny drahé ale budou dobré.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.