Počůrám se, když jsem nervózní

Od: Datum: 13.08.12 23:58 odpovědí: 18 změna: 27.03.14 10:38

Tyhle stránky mi doporučila sestra, která se rozhodla zde skončit, jelikož mám jeden problém, a bojím se o tom mluvit nalas. Mám sedmnáct let, jsem žena. Posledních pár dnů mě trápí jeden problém - počůrám se, když jsem nervózní. To není normální! Nikdy se mi to nedělo, ale teď mi to vůbec nejde kontrolovat. Kolikrát mi to, že mám zase "ten strach", řekne až vlhko mezi nohama... Co mám dělat? Jsem zoufalá. Děkuju za pomoc, Ovečka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 14.08.12 00:04

Ahoj,

to je nemilé. Být tebou bych zašla za lékařem, ať už obvodním, nebo rovnou za specialistou.

Myslím, že tvůj problém může mít dvéjí příčinu, fyzickou nebo psychickou. To, že je to psychického původu, se nabízí, protože tvoje malé "nehody" přicházejí, když jsi nervózní. Podobně se to stává malým dětem. Úplně bych ale nezavrhovala ani variantu, že máš nějak oslabený močový měchýř a pomočení že přichází v chvílích nervozity proto, že se celá začneš méně kontrolovat a tedy i méně zadržovat moč.

Pokud by tobylo psychického původu, navštiv psychologa, pomůže ti. Není to žádná ostuda, neboj. Možno i zdarma na pojišťovnu.

Ale jak říkám, nepodceňovala bych ani variantu, že je něco špatně s tvým tělem.

Nejsi v období neobvyklého stresu?

Neužíváš nově nějaké léky?

Nejsi hodně nastydlá, jinak nemocná?

Vše s tím může souviset.

Zatím, abys předešla nepříjemnostem, nos nějaké větší vložky s křidélky, ev. inkontinenční vložky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ovecka*
Datum: 14.08.12 00:10

Prášky neberu, jen antikoncepci, i když to nepotřebuju. Člověk nikdy neví...

Neobvyklý stres ne, jen z toho pomočení...

No, měla jsem rýmu (v červenci), ale to asi...

A děkuju za radu ;)

Od: sup*
Datum: 14.08.12 00:19

Řekl bych, že máme odlišné problémy, přes to je spojuje, ten zatracený močák. Snad zkusit nosit silnější vložky, ale pochybuji, že by to takto závažný problém vyřešilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 14.08.12 00:33
avatar

Ahoj Ovečko, věřím, že je to opravdu velký problém. Vzhledem k tomu, že se to změnilo během krátké doby, půjde asi o problém psychický. Budeš muset zapátrat ve své paměti, kdy se Ti to stalo poprvé, za jakých okolností, musíš najít ten první impuls, PROČ se to poprvé stalo. To že se to stalo i podruhé a potřetí už bylo pravděpodobně ze strachu a z nervozity po prvním nepříjemném zážitku. A pokud tuto potíž nezvládneš sama, brzo vyhledej nějakého rozumného psychologa. Vím, že návštěvy těchto lékařů nejsou moc populární, ale pořád je lepší se jít poradit (s velkou nadějí na úspěch) než se stále stresovat a tím častěji se počůrávat - to už je pak začarovaný kruh...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: viky®
Datum: 14.08.12 01:26
avatar

Dobrý den, Ovečko. Tento problém bych začala řešit na gynekologii. Je to jistě závažné, ale jinak se nedá zjistit, proč se tak stalo. Na gynekologii, Vás pošlou do nemocnice na vyšetření, kde zjistí, proč moč uniká a kdy. Vyšetření nebolí, jen ležíte na lehátku a jste napojená na přístroje. Vyšetření je hotové asi za 3/4 hodiny. Hned se dovíte, zda je porucha někde v těle, nebo je potřeba řešit problém u jiného lékaře. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.12 11:45
avatar

Váš problém se jmenuje inkontinence. Je to samovolné unikání moči. Musí to řešit urolog. Vy neodkládejte návštrěvu u něho.*hej*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.03.14 12:21

,,to není to co píšete je to psychická záležitost Babkazov,,,,,,,svěrače má určitě v tomhle věku dobré. Jak tady píší nahoře chtělo-by to jít k lékaři. I malé děti se od strachu počůrají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 15:48
avatar

Zavináč, občas se koukněte na datum, kdy byl dotaz položen. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 20:05

vím,je starý ,ale i kdyby byl položen teď nebo před 5 lety ,tak odpověď se mi nezamlouvá a divím se těm,kteří ji kladně ohodnotili..No ..

jen se velice divím,,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 20:29
avatar

Babko, té dívce je sedmáct let. Samovolné unikání moči see projevuje u starých osob. Tohle je něco jiného. Jestli to je pravda, tak má tazatelka opravdu nějaký psychický problém. Co tady asi tak můžeme poradit. Aby v sedmácti letech nosila tlusté vložky, které se dávají ležícím starcům, kterým uniká mimovolně moč? Já už nevím, ale někdy mám pocit, že jsou otázky čím dál divnější.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.03.14 07:18
avatar

Suzy, prosím vás, ukažte mi místo, větu, slovo, o tom, že píšu, ať si pořídí vložky pro inkontinenci. Já píšu o urologovi, který koukne a bude hledat cestu, vyřeší. Nechtěla jsem stresovat tím, že mladou budu strašit cvokařem. Kdyby to vzala opačně, stejně by ji poslali k urologovi. *zed* Já jsem přesvědčená, že si myslíte, že ztrácím soudnost. Ale k mnoha cílům se dá dojít snadněji delší cestou. Vypadá to nelogicky, ale já mám tuhle zkušenost.

doplněno 27.03.14 10:48:

Zavináči, každý píšeme to, z čím máme zkušenost nebo to, co si z té zkušenosti odvodíme. A tak se může stát, že to, co vypadá jako seběvětší nesmysl, může být i pravdou. Občas se může stát, že někdo se nudí víc, než je zdrávo, přidá svou radu, kterou si vycucal z prstu a to ještě takového, který vůbec nemá. ;) A nikde není psáno, že někdo má pravdu nebo vůbec, protože jsme odkázání na informace, které tazatel dá. Většinou kusé a po několika hodinách, když někomu odpovídá, zjistíme, že to, co psal na začátku je z jedné třetiny pravdou. No, co už?!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.14 10:38

,,Otázky jak otázky ,,ale odpovědi jsou někdy zarážející,,,A ještě ohodnocené kladně ,,což mne zaráží ,,nic ve zlém ,,

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 14.08.12 22:24

Okamzite zajdete k psychiatrovi,tohle je vazna vec,chce to odborniky.Poradivam jak postupovat,treba jeste nekam doporuci,napise leky.tohle nezvladnete sama.

doplněno 16.08.12 10:31:

Pocurat,znamena,uvolnit se.vase psychika si nasla cestu uvolneni,ale spatnou.musite byt v hroznem napeti,ktere nelze ovladnout,potrebujete leky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 11:07
avatar

Psychiatr nebo psycholog je podle mne na místě, ale myslím, že i ten by vás poslal také za urologem k vyloučení fyziologického původu. Laická rada první pomoci je asi opravdu jen požívat nějaké ty vložky, ale to je jen taková okamžitá záchrana. Jinak si myslím, že je skoro jedno, kterým doktorem začnete, oni už vás nasměrují - možná, že někteří urologové budou chtít pro první návštěvu doporučení, ale to by vám řekli. (Možná ale toho psychologa/psychiatra si budete muset prosadit sama, ne každý doktor na to moc věří, případně by to mohl volit až jako poslední možnost.)

Jinak je to samozřejmě nepříjemné a velmi, ale rozhodně nic řekněme ostudného; jistě není třeba to rozvádět veřejně, ale svěřit se odborníkovi by neměl být problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 14.08.12 22:48

ovečko,,když je člověk nervozní ,,hodně lidí dostane průjem ,,,u vás to je tohle. Je to psychika a proto chce to zajít za psychiatrem. Nebo to samo odejde,jak to přišlo. Jen na to nemyslet a nepřivolávat si to podvědomně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.12 08:45
avatar

Ovečko, já se myslím, že to z inkontinencí má společného jen velmi málo, spíš bych vsadila na psychický problém a navštívila dobrého psychologa. Inkontinence je samovolný únik moči, třeba jen pár kapek a ani o tom nevíte, zde pomůže urolog, gynekolog ale někdy ani ten ne a pak to jistí kvalitní Tena vložky-napište si o vzorky zdarma a vyzkoušejte, pak je píše obvodní lékař a jsou mimo slipových Tena ultra mini hrazeny ZP. Ovšem ve vašem věku bych se nejdříve a co nejrychleji snažila odstranit příčinu a já bych opravdu beze studu (problém má spousta žen, jen o něm nemluví) navštívila lékaře, začněte obvodním a jistě vám poradí kam se obrátit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.12 10:42
avatar

Nejsem žena, ale připojím svůj názor.

Zcela zřejmě jde o problém psychický. Takže se obrátit na odborníka v tomhle oboru (psycholog, psychiatr možná i léčitel, i když těm já osobně nevěřím). Urolog, ani gynekolog Vám v tomhle případě asi nepomůže. Řešit to vložkou je nesmysl. Ta zmírní následky, ale určitě neodstraní příčinu, A předpokládám, že nechcete nosit tyhle vložky denně dalších několik desítek let.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 16.08.12 10:49

Dobrý den, Ovečko.

Být Vámi, na nic nečekám a jdu k lékaři. Nejdříve k Vašemu obvodnímu praktickému (nebo ještě dětskému). Lékař bude přesně vědět, kam Vás poslat, hned vypíše žádanky na odborná vyšetření. V žádném případě problém nepodceňujte a neodkládejte. Mohlo by se to zhoršovat. Přeji, ať jste brzy v pořádku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.