Ohrožování výchovy dítěte

Od: Datum: 19.03.13 09:36 odpovědí: 7 změna: 19.03.13 15:54

Dobrý den ,ráda bych věděla, jak postupovat při ohrožování výchovy dítěte...V mém blízkém okolí se setkávám s rodiči,kteří na své ani ne tří-leté dítko stále křičí a v pozdních hodiních se hádají,tudíž je dítě vzhůru a je mu tím odepřen klid a odpočinek ...Jelikož jsem tento případ či podobnou situaci neměla možnost řešit,ptám se,jak postupovat?Nerada bych,aby to mělo na dítě dopad.Je mi zcela jasné,e to nebudu řešit já ,ale daná instituce.Ale nevím která.Tito lidé jsou z Jirkova.Předem děkuji za odpověď.Jarka H.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 19.03.13 09:39

Jarko, jak víte, že při hádce rodičů v noci dítě nespí? Vy žijete v jedné domácnosti s nimi? Takové nápady mají zlé tchýně. Pokud se pletu, omlouvám se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 19.03.13 09:46

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

avatar
Upozornění od sys kapkanadeje 19. 03. 2013 09:58:40
Láďo, neporušuj pravidla! Napadání tazatelky tímto způsobem nikomu nepomůže!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 09:47
avatar

Tyhle věci řeší sociálka. Můžete samozřejmě zavolat i anonymně na linku bezpečí. Je-li ale jedním z rodičů Váš syn nebo dcera, může Vaše iniciativa mít následky, které Vám pak nebudou příjemné...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 09:56
avatar

Dobrý den. Odpověď na Váš dotaz . Toto řeší OSPOD - orgán sociálně - právní ochrany dětí. Pokud máte podezření, že se děje opravdu něco závažného, co výchovu dítěte narušuje, nahlaste to tam a upozorněte na to. Oni to prověří. Pokud se však ukáže, že to bylo jen nesmyslné obvinění, mohlo by se Vám to ve zlém vrátit. Rozmyslete si tedy dobře, než se začnete plést druhým do rodiny a do života. Je docela možné, že situaci jen vidíte svýma očima a myslíte si to, co nemusí být vůbec pravda. Píšete málo informací, pokud jich Vy sama máte více a chcete je poskytnout orgánu, který je v této věci kompetentní, pak je to na Vás..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 10:01
avatar

V Jirkově bydlí hodně obyvatel soc. nepřizpůsobyvích že? Já myslím, že nezvládneme odčinit všechny hříchy světa. Kdybych měl na vše poukazovat a všechny nepravosti řešit, sám skončím v blázinci. Tím nechci říct, že ty podstatné věci neřešit! Hádka manželů před dětmi je bohužel každodenní problém ve spoustě domácností. Dokonce i když nervní matka malému dítěti jednu vrazí, nenaděláme nic. Sice mi to rve žíly, nejradši bych jí to vrátil, ale bohužel má na to právo a navíc zná své dítě líp. Sama ho vychovala. Třeba tak, že na něj zabírá hlavně řvaní, nebo facka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 10:57

Pokud jde pouze o toto, tak Vám mohu říct pouze starejte se o sebe. Ohrožení výchovy je úplně něco jiného, než to, že se rodiče hádají. Je to na delší debatu, jsou na to komentáře k zákonům, nařízení apod. Vydalo by to v podstatě na knížku. Pokud se o to chcete více zajímat, sežeňte si trestní zákon s komentářem (např. Šámal), ideálně si to stáhnout někde z internetu, protože je to docela pálka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ajka1
Datum: 19.03.13 15:54

Měla bys v zájmu všech dnes už dospělých Husákových dětí udat všechny ty jejich rodiče, kteří dbali rad nestora pediatrie Matějčka a kolektiv a dávali dětem jídlo nejdříve po 3 třech hodinách. Kojit nebo krmit dřív bylo velmi nezdravé a pro vývoj dítěte nebezpečné. Také tihle rodiče dodržovali režim odpočinku a po večerním vykoupání a nakrmení dítěte ho uložili do postýlky a nechali ho být. Pokud brečelo, překontrovali dle rad odborníků zda je dítě suché, nic ho nikde netlačí, pohladili ho a odešli . Dítě si tak ve velmi krátké době zvyklo , že pozornosti rodičů už nedosáhne a usnulo. Tedy žádné houpání, nošení v náručí celou noc, krmení kdykoliv . S největší pravděpodobností tyto Husákovy děti z dnešního pohledu velmi fyzicky a citově strádaly. Zato spaly celu noc a nevadila jim třeba ani hlučná návštěva. Všechno je o zvyku. Ale na druhou stranu Husákovci nenosily pleny ještě ve třech letech, jako děti dnešní. Nevíš o co v rodině jde, nevíš o jejich zvycích, nevíš jestli dítě spí nebo ne . Myslím, že ti ani tak nejde o dobro jejich dítěte jako o vaše vzájemné špatné sousedské vztahy a hledáš pomstu. Kdyby neměli dítě, budeš si stěžovat třeba na jejich psa. Sama asi děti ani nemáš, jinak bys věděla alespoň přibližně, co je to ohrožování výchovy dětí. Nestarej se , nestrkej do rodiny nos.Nemuselo by se ti to zcela právem vyplatit. To je to jediné, co ti můžu poradit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.