Můžu jít na svatbu v riflové sukni a košili?

Od: Datum: 07.08.12 16:08 odpovědí: 14 změna: 12.08.12 16:42

Dobrý den,

jsme pozváni na svatbu, ovšem já nikoho s těch lidí neznám - pozvání dostal přítel. Přítel jde v tesilových kalhotách a košili já mám pouze černé šaty bez ramínek nad kolena a riflovou sukni. Myslíte si, že je nevhodné jít v riflové sukni, bílé košili? Děkuji za odpověď

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 07.08.12 16:14

Jestli chcete takhle vyrazit tak jedině na nákup.Dostali jste pozvánku oba ,ne?Už vůbec ne bílou halenku,jedině se vzorkem.

Od: pb®
Datum: 07.08.12 16:14

Ano, je to nevhodné. Džínovina není vhodná pro žádné oficiální události, snad jen na country bále to nevadí. Radím pořídit alespoň jednu společenskou sukni nebo kalhoty.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.08.12 16:20

Dobrý den. Aranko, píšete, že pozvání dostal přítel. Tudíž budete jeho doprovod, což je při takovéto příležitosti určitá pocta. Vždycky říkám, že by se měl člověk obléknout do toho, v čem se cítí dobře, aby působil přirozeně. V tomto případě bych ale nevolila riflovou sukni, i kdybych se v ní cítila sebelépe. Zvolila bych elegantnější materiál, než je riflovina. Je to sváteční příležitost, takže by se podle toho měl člověk i obléct. Je to ovšem jen můj názor, Vám přeji, aby se Vám na svatbě líbilo a vše se vyvedlo.

doplněno 07.08.12 16:54:

Ano, to je mnohem lepší volba.*palec*

Od: aranka*
Datum: 07.08.12 16:21

Od: wamp®
Datum: 07.08.12 16:49

No hurááá,koktejlky,přesně to pravé pro takovou příležitost;)K tomu nezapomeňte volit pěkné doplňky,korálky či jiná bižuterie a také pěknou kabelku,hodilo by se třeba psaníčko a samozřejmě botičky na kramflíčku.Nezapomeňte na sáčko,aby jste nezmrzla,toto léto je poněkud podivnééé:D

doplněno 07.08.12 19:55:

A navíc,teď jsem si všimla,že přímo ve vašem odkazu na ty šatičky jest doslova psáno:"Vhodné na svatby,promoce,a další společenské události,takže směle do nich budete kočka:-P

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.08.12 17:38

Doplníte-li šaty např. bolerkem, samotné se podle mne hodí tak do baru.

doplněno 07.08.12 20:42:

Mně ty šaty přijdou vhodné buď - jak píši výše - do baru nebo pro lehčí děvu. Na svatbu bych je nevzala ani omylem.

Ovšem už jsem starší generace, takže se na společenské události dívám jinak než dnešní generace.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.08.12 16:45

Nejlepší by bylo položit vaši otázku přímo nevěstě. My jsme měli svatbu ve sportovním klubu. Kdo chtěl, hrál golf nebo kuželky, případně kulečník a podobně, oblečení bylo neformální, nevěsta i hosté úplně spokojení.

Od: ruze®
Datum: 07.08.12 16:56

Tak to by se opravdu nehodilo.Šaty nebo kostýmek by byl vhodnější.

Datum: 07.08.12 17:08

Šatečky z odkazu jsou na takovou akci nevkusné. Jsou sice pěkné,ale působí až moc vyzývavě a sexi. To se hodí spíše na nějakou večeři v nobl restauraci s milencem :)

Datum: 07.08.12 17:38

Nemyslím si, už několik let hostujeme po svatbách a móda se poslední roky dost uvolnila, není třeba mít dlouhé šaty na na zem, podobné koktejlky vídám velmi často. Navíc v tom vedru.. dlouhé šaty bych si taky nevzala. Že bude tazatelka sexy? No a co, když na to má, jen ať se pánové podívají a zaslintají:D

Od: askmenow*
Datum: 08.08.12 01:01

Je to extrémně nevhodné. Vemte si probůh aspoň ty šaty. Nebo si něco kupte. Nebo zůstaňte doma a nedělejte si ostudu a nekažte svatební fotky. Zkuste se mrknout na stránky modnipeklo.cz - tam se oblečení na svatby řeší často.

doplněno 08.08.12 01:02:

K šatům z odkazu:

1) pouze pokud vám nebudou prosvítat bradavky a zároveň vám nebude vidět ani kousek podprsenky, ani "neviditelná ramínka" ... osobně bych byla ještě pro doplnění bolerkem!

Od: dery®
Datum: 08.08.12 07:17

Podle mě je hlavní, abyste nebyla v bílém (to může jen nevěsta...tedy pokud bude mít bílé šaty. Pokud bude mít krémové/šampaň, neměla byste mít krémovou barvu oblečení.). A taky abyste byla tak nějak společensky.

Myslím, že šaty v odkazu jsou vhodné. Teď jsem absolvovala svatbu - klasickou, velkou, měla jsem černou sukni pod kolena a pěkný vínový top bez rukávů s výstřihem "voda" a přesto jsem si připadala nemoderně jako stará mladá :(

Dneska se klidně nosí takové šatičky. Od starších bych si moc radit nenechala - sama mám zkušenost, že ti neznají nic jiného, než kostýmek s halenkou :-P

Pokud i přesto ale váháte, jestli nejsou šaty moc odvážné, zkuste sehnat třeba délku těsně ke kolenům nebo těsně nad - takové by byly asi naprosto ideální. Byla byste oblečená krásně a přesto byste se necítila nesvá, zda nepůsobíte vyzývavě a nevhodně.

Od: jar®
Datum: 08.08.12 15:01

Myslím, že šaty jsou docela dobrá volba pokud do nich máte správnou postavu. Pokud nechcete proti sobě poštvat starší generaci, zvolte ještě sáčko, nebo bolerko, případně širší šál. Doplňte drobnou bižuterií a menší kabelkou, nebo psaníčkem. Vím, že dnešní devčata moc na podpatky nejsou, ale k těmto šatičkám by byly balerínky nevhodné. Přeji hezkou svatbu, kde se budete cítit dobře.

Datum: 12.08.12 16:42

kombinace by to bila hezka ale na svadbu se to bouzel nahodi ja bych to tedy nezvolila a anbi cerne saty . svadba je slavnostni den a maji se volit vesele barvy zluta , ruzova, fialkova , cervena, atd . no zalezi na tobe

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.