Ošklivé ochlupení - jak často holit?

Od: Datum: 01.08.12 19:46 odpovědí: 17 změna: 27.08.12 23:26

Ahojky, mám třináct (čerstvých) a před pár dny jsem zjistila, že mi v podpaždí a "tam dole" rostou chloupky. Vůbec se mi to nelíbí. Mamce se to říct stydím (neptejte se, rodinné problémy, se dá říct) a kamarádka mi poradila holení, ale vzápětí dodala, že to vydrží jen chvilku. Víc jsem se nevyptávala, tak se ptám tady - jak dlouhá ta "chvilka" je? A je něco lepšího (co je za rozumnou cenu) než to holení?

Děkuju... *hej*

doplněno 01.08.12 19:51:

P.S.: V aketě prosím o odpověď JEN ŽENY.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.12 19:51

Po holení trvá tak 2-3 dny, než chloupky vyrostou tak, že jsou opět viditelné. Samozřejmě ale záleží na barvě, já jako blondýna se nemusím holit tak často, jako černovláska, které to jde vidět hodně.

Přístupné jsou i depilace voskem, cukrem, co já ještě vím čím:), ale v čerstvých 13 mi na ně přijde ještě brzy. Tam dole bych to vůbec neřešila (ještě pár let to, myslím, nikomu ukazovat nebudeš, ne?) a podpaží se jednou za dva tři dny dá vyřešit kvalitní žiletkou.

doplněno 01.08.12 19:52:

Jen poznámka k té anketě - puberta rozhodně nenastává v 8. letech.

Datum: 01.08.12 20:18

*smich* no když se tak otočím když sem byl mladej tak puberta začala už tak od 4 let a neskončila do teď. (nemluvím o ochlupení) *smich*

Datum: 01.08.12 21:57

Takových znám mraky:D:D

Od: hop®
Datum: 01.08.12 22:29

Jj, mluvíte mi z duše *smich*

Datum: 01.08.12 19:51

Chloupků bude postupem času víc a víc..patří to k dpspělému tělu.

Mamce to říkat nemusíš, není proč a neúčinější způsob je holení (je to individuální, ale většinou to vydrží hladké jen pár dní..) nebo se dá použít epilace nebo depilace, ale můj názor je takový, že na podobné libůstky máš asi ještě čas.

Ženy asi poradí lépe:)

Od: mowla*
Datum: 01.08.12 19:56

"Ošklivé ochlupení, fujky" - *haha* - budeš se divit, ale jsou i kluci, kterým se to líbí... *smich*

Tím tě nechci odrazovat od holení/depilace, jen že nejde o žádnou životní tragedii...

;)

Datum: 01.08.12 20:16

velice dobrý nadpis *palec* , k otázce je dobře že se zajímáš a snažíš se s tím něco udělat na holkách je to v dnešní době prostě TABU ;) , po oholení vydrží asi 3-4 dny a potom zase začnou růst a ty si to prostě zas oholíš není problém. Jinak můžeš se depilovat ale sice to vydrží déle ale jak mile to jednou skusíš asi se nebudeš tešit na další *smich*. Holení je nejlepší jak v podpaží tak třeba i tam dole. nebolí to jestli se stydíš říct mámě tak -máma se to ani nemusí dozvědět- na druhou stranu není hloupá a dojde ji to *frajer* ale je to normální všechny holky to dělaj tak co ne?

A klukům se to většinou líbí více když maj hladkou holku než chlupatou :D.

Protože jsem muž anketu jsem nevyplnoval i tak doufám že muj komentář bude taky ku pomoci ;).

Datum: 01.08.12 20:38

Ochlupení jako takové patří k tělu, jak k ženskému, tak k mužskému. Na podpaží je rozhodně podle mého názoru nejlepší obyčejné holení - žiletkou. Sice to vydrží tak max. 4 dny, potom jsou chloupky zase viditelné, ale ve sprše to prostě 2x týdně "přejedu" a je to.

Holení "tam dole" bych ti zatím nedoporučovala... Po holení se většinou dělají ošklivé svědivé pupínky a je to rozhodně nepříjemnější, než "pár chloupků", jak píšeš... Neboj, s chloupky na intimních místech si ještě užiješ Pokud ti chloupky nelezou z plavek, neřešila bych to.

Ohodnoceno: 1x

Od: askmenow*
Datum: 01.08.12 20:59

Ahoj, moje zkušenosti:

- zainvestuj do kavlitnější žiletky, hlavně s výkyvnou hlavicí, jinak se ze začátku (a vlastně i později) snadno pořežeš. Já si kupuji Gillette, mám takovou tu rukujeť a k ní kupuji náhradní ty hlavice. Jednorázově je to dražší nákup, ale ta hlavice mi vydží skutečně dlouho.

- kup si gel na holení (připadá mi lepší, než pěna) - to využiješ hlavněě "tam dole"

- podpaží si osobně přeholuji denně při holení - zabere mi to asi tak 4 vteřiny :D normálně když se namydlím jen přejedu v každém podpaží žiletkou ... asi by to stačilo i méně často, ale cítím se pak prostě lépe a jsem si jistá, že nikde ani chloupek

- tam dole ti do vydrží déle... osobně teda myslím, že možná ještě není potřeba se tam holit, když to dorůstá, občas to trochu škrábe... spousta žen to i v dospělosti zanedbává, když nehrozí, že budou před někým sundavat kalhotky ;)

Osobně si na tyhle dvě místa neumím představit jiný levný a účinný způsob holení. Kdysi jsem zkoušela různé takové ty pěny a krémy, které se nanesou, nchají působit a pak jakoby seškrábnou. Nepřišly mi účinné, za to to bylo dražší, agresivnější na kůži a ještě se po nanesení musí čekat.

Datum: 02.08.12 00:16

Nedá se říct levný ale efektivní a relativně dlouhodobý efekt má odstranění jakéhokoli ochlupení má laserová technologie.

Od: lucimera*
Datum: 02.08.12 10:38

Je to naprosto normální. Jestli byli naši předci doopravdy opice, podívej se, jakou mají srst. I nám rostou chlupy, a to nejen v podpaží a "tam dole". Rostou po celém těle - vlasy, obočí, na nohou, na rukou...
Tím, že je ti třináct, přicházíš do puberty. Dřív jsi v podpaží a "tam dole" chloupky neměla, ale jak rosteš a vyvíjíš se, i tam musí začít chloupky růst, jen jsou o trochu tmavší než ty na nohou a na rukou.
Mamce se to nestyď říct. Nemusíš jí to ovšem nutně sdělovat. Na to, že se holíš, přijde brzy sama, i když se to budeš snažit sebevíc zakrývat. Mamka je přece taky žena a tímhle vším si taky prošla. Neboj se, ona tě neukousne. Jen ti řekne, že už jsi žena. ;)

Depilace doopravdy pomáhá, ale moc dlouho nevydrží. Pokud budeš používat jen obyčejnou žiletku (ženský holicí strojek, dá se říct), na nohy stačí jen voda, ale "tam dole" a v podpaží radši používej krém na holení. Jsou to citlivá místa a velmi lehce se podráždí. A depilace je naprosto lidská, každá žena ji alespoň jednou vyzkoušela a není na tom nic, za co by ses musela stydět. Čím více budeš depilaci zkoušet, tím více získáš zkušeností a brzy už to pro tebe bude hračka.

Datum: 02.08.12 18:36

no myslim, ze na ziletku mas jeste cas, pokud tam nechces mit uz v 15-16ti strniste jak chlap, misto jemnych chloupecku.. tak asi tak ;) jinak souhlas s pubertou :D kdyz se kouknu taky zpet, a vzpomenu si, co jsme delali v krovi v materske skolce :D

Datum: 03.08.12 15:17

Zdravím,

tvoje problémy bych chtěla mít... Od svých 10 let trpím nadměrným ochlupením po celém těle. Jsem blondýnka, ale mám silné tmavé obočí. Chlupy v podpaží mi rostou tak rychle, že si je večer oholím a ráno už mám strniště. Bílé chloupky, naštěstí pouze bílé, mám po celém těle, záda, břicho, ruce, nohy, dokonce i na krku. "Tam dole" jak píšeš, nemám pouze tři chlupy... Ochlupení z intimních partií mi přechází na vnitřní stranu stehen, černé chlupy mám i na lýtkách. Na vnitřní straně stehen to řeším voskovými pásky, je to velmi bolestivé a ne dost učinné. Chloupky se sice vytrhnout, kůže je podrážděná. Pak začnou chloupky zarůstat. No hrůza. Kdyby neexistovala žiletka, tak bych nemohla nikdy do plavek! A laser na odstraňovaní, promiňte, ale nejsem milionář.

V tvých 13 letech bych pár chloupků po tělě opravdu neřešila. Koukni na mě, nejsi na tom tak špatně.

Od: askmenow*
Datum: 03.08.12 15:31

Vždy je někdo na něčem hůř, přesto takazelka se v ochlupeném těle cítí nepohodlně a tak to řešit chce. Nechme ji. Já jsem třeba ráda, když o sebe holka dbá a nemusím se bát, co na mě vykoukne v MHD, když se někdo chytí horní tyče.

Jinak k tomu milionářství: http://www.slevomat.cz/sleva/…i-chloupky-uplne-vsude?_pos=1 - dnes to není zas tak drahé, asi chce dobře volit osvědčený salon, ale vychytat to lze skutečně levně (tahle nabídka jen jako příklad) - pokud by to fungovalo, brzy se to vrátí na ušetřených páskách a všem možném, co používáte.

doplněno 03.08.12 15:51:

Pokud jsem na to mrkla dobře, byla tam za necelé tři tisíce permanentka na x ošetření. Netvrdím, že je to málo. Rozhodně je to částka, kterou zvládne spousta lidí, když chce, bez problému ušetřit. A ve vašem případě by to znamenalo odstranění jiných útrat do budoucna. Mě je samozřejmě jedno, jak se budete dál zbavovat chloupků, jen nemám ráda, když lidé vydí reálná vychodiska jako nereálná ( řeči typu, že někdo je na něco moc starý, i když to bězně lidé toho věku zvládají, nebo, jako v tomhle případě, že je to pro milionáře). Věřím, že hlavně mládí s tím bylo obtížne, děti a puberťáci umějí být krutí.

Datum: 03.08.12 15:47

Vím, že je na tom někdo hůře, jiný lépe. Přesto musím podotknout, že takto ochlupených mladých žen je myslím hodně málo. Tento handicap je hodně nepříjemný, zažila jsem si s ním své. Samozřejmě, že by o sebe každý měl pečovat, ale pokud mám v podpaží tři chlupy, které nevidí nikdo jiný kromě mě, tak bych to neřešila. K vašemu příkladu, 869 Kč je pro osobu, která není samostatně výdělečně činná dosti mnoho, pochybuji, že by to byla jen jedna částka, zákrok se musí opakovat.

Od: trixie*
Datum: 06.08.12 17:18

Ahoj,mě je terpv 11 a už to mám taky.Mě to vůbec nevadí.Nemá cenu si s tím dělat starosti,když o tom nikdo neví že jo?No samozřejmě ty ano,ale i přes to bych to nechala být.Ptát se sice nebudu,ale myslím že ,když se nechceš svěřit mamce,tak se svěř nějaké kamrádce a lepší by bylo ,kdyby ses svěřila někomustrašímu než si ty jako pokud máš třeba kamarádku starší o tři roky nebo stačí jen o dva tak se jí svěř a bude to fajn :) Neboj se ty si s tím nějak pradíš.A děkuju za tvoji úžasnou odpověď na mojí otázce :) ohledně menstruace v 11i.To jsem byla já jen sem nebyla přihlášena :)

Ohodnoceno: 1x

Od: peepa*
Datum: 27.08.12 23:26

haha tak to já sem ve 13ti, když sem našel první černý chlup tam dole, utíkal hned za mamkou, už ani nevím proč sem se chtěl pochlubit zrovna jí:-D

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.