Příšerné menstruační bolesti

Od: Datum: 01.08.12 15:00 odpovědí: 12 změna: 07.08.12 22:52

Ahoj. Občas si říkám, jestli je to jenom můj problém, nebo to trápí více holek a žen. Asi to není nic moc neobvyklého. Menstruační bolesti. Většinu asi jen tak pobolívá v podbříšku, ale jinak jsou OK. Já jsem ale vždycky jak na smrtelný posteli*plac*. Jakmile začne můj první menstruační den, začínají i šilené bolesti. Samozřejmě nejdřív malé, pak se stupňují. Vždycky mi strašně bolí v podbříšku, asi jako by mi někdo vzal ty vnitřní orgány a doslova mi je ždímal. Od břicha jdou bolesti i na záda. To by se ještě dalo tak nějak vydržet, ale mě je vždy i blbě od žaludku. Celý den mám pocit na zvracení, dokonce i tak 4×denně zvracím. Ten den je vždycky jako poselství z pekel. Hrůza, děs. Nemám chuť se s nikým bavit, nemám chuť nikoho poslouchat. Nemám sílu chodit. Nejím a nepiju. Když ano, asi tak po pěti minutách to doslova "vrhnu". A co je na tom všem nejhorší, že když už některá z vás tenn problém má, tak si vezme nějaký uklidňujicí prášek. Ale ty mně nezabírají. Vezmu si prášek a vzápětí ho vyzvracím. Vždy se na ten den psychicky připravuju dopředu, ale nezvládnu to nikdy. Vždycky se jen kroutím v bolestech a proklínám celou blbou menstruaci, říkám si, že kluci vlastně mají ráj.

Asi kdybych tohle četla od někoho jiného, poradila bych mu: Projdi se na čerstvém vzduchu, vezmi si suchý rohlík a čaj, dej si teplou sprchu, prášky, lehni do postele a odpočívej. Ale tohle u mě nefunguje. Když už si lehnu, tak každých 10 min běham k záchodu. Kvuli bolestem se pořádně ani neudržím na nohou.

Každý měsíc, jeden den, jsem naprosto odepsaná. Zatím mě to tolik trápit nemusí, vše se věkem nejspíš ještě spraví, ale jestli ne, tak při některých příležitostech, kdy by se mi to mohlo takhle načasovat by to asi bylo pěkně naprd...Už si sama navím rady, na internetu jsou všude samé informace, které bych si poradila taky sama. Nemáte některá z vás vlastní tipy jak to "natřít" menstruaci a nenechat se kvuli ní vyvést z běžného života?

Děkuji,

Katka, 16

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.12 15:10

Taky jsem toto měla, přesně jak popisujete. Změnilo se to až porodem prvního dítěte... Doporučuji navštívit gynekologa a o svých problémech mu povědět.

Od: lucimera*
Datum: 01.08.12 15:16

Já sice nemám tak silné problémy jako vy, ale první menstruační den, i třeba další dva dny, jsem na ibalginech, jak mě břicho bolí. Všude čtu - když vás bolí břicho od menstruace, jděte běhat, sportujte, nebo si lehněte do klubíčka...Já tohle nemůžu, protože čím víc se snažím, tím víc to bolí, a dokud si neulevím ibalginem, nemůžu dělat nic.
Myslím, že by opravdu bylo nejlepší si o tom popovídat se svým gynekologem. Ten nebo ta vám nejlépe poradí různé fígle jak to zvládnout, abyste mohla menstruaci přijmout jako normální věc a ne se jí bát a stresovat se z ní, sotva co jedna odejde, už mít strach z té nadcházející. Třeba s vámi objeví i nějaké účinné prášky, které vám od těch všech hrozných věcí pomohou a konečně se budete moct i první den menstruace věnovat koníčkům, ne se jen starat o to, že měsíc co měsíc je vám zle.

Vůbec vám to nezávidím a velmi vám přeji a držím palce, ať to brzo přejde, protože sama vím, že to není den, kdy je vám do zpěvu. Držte se!

Od: skye®
Datum: 01.08.12 16:31

Berete antikoncepci? Možná toto by Vám mohlo pomoci, docela to gynekologové doporučují. Já jsem sice neměla tak strašné bolesti jako Vy, ale velké dost. Poté, co jsem začala brát antikoncepci se to srovnalo. Jednak krvácím o 80% méně, kratší dobu, ale hlavně bolesti skoro žádné. Další příklad je moje sestra - ta možná mívala větší bolesti, než já a prášky také nezabíraly. Začala brát antikoncepci a bolesti ustaly. Teď se rozešla s dlouhodbým partnerem a tak se rozhodla, že antikoncepci na čas vysadí. A ejhle, bolesti jsou zpátky. Vím, že je dost odpůrců antikoncepce kvůli těmto a jiným důvodům (např. akné), ale dnes už existují preparáty, které jsou velmi šetrné a nemají tak velké množství hormonů, jako kdysi. Takže radím zajít za gynekologem a pokud nenavrhne nic jiného, nechat si napsat antikoncepci.

Od: ladaadal*
Datum: 01.08.12 17:34

Jestli můžu taky přispět - asi 7-8 roků zpět si vzpomínám, že jsem byl s manželkou v čekárně na neurologii nebo něčem podobným a povalovaly se tam letáky s přírodním produktem právě pro mírněnímenstruačních bolestí. Mamuška v té době taky trpěla první 2-3 dny jako pes, tak to chtěla vyzkoušet, ale po nasazení HA jí bolesti přešly, tak nemůžu říct, zda to funguje, a nevzpomenu si ani na název, ale mohl by to vědět gynekolog nebo obvoďák...

Od: ron*
Datum: 01.08.12 18:29

Měla jsem stejné problémy. Příšerné, ukrutné bolesti. Nic nepomáhalo. Nemohla jsem chodit ani do školy. Ten týden, kdy jsem měla menstruaci jsem nežila, jen přežívala. A už se bála, kdy to zase dostanu.Věkem se to nespravilo. Trpěla jsem tak asi dva roky. Navštívila jsem gynekologa a začala brát hormonální antikoncepci. Problémy se zmírnily a za pár měsíců zmizely úplně. O menstruaci prakticky nevím. Netrapte se zbytečně a navštivte lékaře. Stojí to za to.

Od: askmenow*
Datum: 03.08.12 12:20

Ahoj Katko. Stejný problém jsem měla tak ve třinácti, čtrnácti. Sice jsem nezvracela, ale první dny menstruace jsem kolikrát ani nemohla do školy, na záchod jsem chodila po čtyřech, jak mě bolelo břicho, ani jsem se nepostavila, celý den jsem trávila v posteli. Navíc jsem měla menstruaci nesmírně dlouhou (často i více, než deset, dvanáct dní). Pak dva týdny pauza a pak nanovo.

Maminka mě tenkrát vzala na gyndu, šla jsem tam poprvé, trochu jsem se bála, ale nebylo proč. Měla jsem muže - doktora. Byl hrozně milej. Nechal si vysvětlit, jaké mám problémy, udělal mi nějaké testy (už nevím jaké, je to dost let) a jaterní testy. Za týden jsem se tam stavila, napsal mi hormonální antikoncepci s vhodným množstvím hormonů (proto je důležité, aby znal tvé problémy) a jako mávnutím kouzelného proutku mi všechny bolesti zmizely. Od té doby jsem z deseti až dvanácti dnů měla okamžitě měnstruaci jen sedm, po letech dokonce pět dní, cyklus mám krásně pravidelný, ale hlavně MĚ NIC NEBOLÍ. Kdybych nekrvácela, ani nevím, že ji mám!

Takže ze své zkušenosti doporučuji zajít na gyndu a nechat si poradit. A kdyžtak se nebát začít brát HA.

Maminka, pokud vidí, jak zle ti bývá, určitě nebude proti.

Některé pojišťovny tuším i jedno balení ročně (potřebuješ čtyři) proplácejí, tak se pak kdyžtak poinformuj, abys ušetřila.

Hodně štěstí, ať to přejde. Bylo to utrpení.

Od: efites
Datum: 03.08.12 12:46

HA i když nemám přítele, tudíž hlavní důvod, proč brát nemám. HA se bere tedy i z jiných důvodů? Jestli by to pomohlo... Zatím mi to vždycky tak nějak vyšlo, že jsem prostě jeden den nešla do školy.. Ale představa, že bude nějaká důležitá zkouška.. V tomhle stavu bych prolítla, ani bych nevěděla jak... Opravdu se s tím moc trápím.. Vždycky je mi jeden den na umření, další dva dny to doznívá..Pak se raduji, že měsíc mi bude dobře. No ale ten měsíc uběhne docela rychle a já jsem v tom nanovo až po uši.

Ale moc děkuji každopádně!

Od: myse®
Datum: 03.08.12 13:00

určitě pomůže HA. Doktor vám ji napíše naprosto bez problémů...

jako laická pomoc je ohřívat si břicho - teplý polštářek s pecičkami nebo el. dečka... prášky proti bolesti hned vyzvracíte - zkuste si ho vzít hned jak začnete cítit, že to přichází, třeba to vydrží. A použijte např. Ibalgin Rapid - rychle se vstřebává...

Od: askmenow*
Datum: 03.08.12 13:49

Ano, hormonální antikoncepce se bere i z jiných, než antikoncepčních důvodů. Tím, že tělo dostává pravidelné dávky hormonů se zabrání zběsilým výkyvům. Taky jsem brala HA dřív, než jsem měla přítele - jak říkam, od čtrnácti. Možná od třinácti. A od té doby ji beru stále, ať někoho mám, nebo ne. (Když jsem jednou trpěla silnou střevní chřipkou s průjmy a HA nezabírala, protože než se "vstřebala", šla z těla ven, poznala jsem, že kdybych ji nebrala, trpím dodnes každý měsíc.)

Neboj se toho. Podle mě je to pro tělo lepší, než každoměsíční utpení a spousty léků tlumících bolest.

Jen choď k dobrému gynekologovi, ať ti pravidelně dělá jaterní testy, abys měla jistotu, že ji tvé tělo v pohodě zvládá.

Ohodnoceno: 1x

Od: pt®
Datum: 03.08.12 13:00

Ahoj Katko, chápu tě a je mi to moc líto, protože sama vím co to obnáší. Když jsem byla mladá, měla jsem to stejně, jako ty, přesně jsi to odhadla, jak na smrtelné posteli. Tenkrát antikoncepce nebyla, až teprve za nějaký čas. Tak jsem brala nějaké léky od bolesti, co mi v lékárně prodali, ale nezabíralo, většinou jsem vyčerpáním usínala. Po dítěti se to trochu zmírnilo, ale nic moc. Trpěla jsem tak skoro celé moje životní menstruační období, jen v dospělosti jsem si nechala psát "alnagon" a pár jich spolykala /i 7 ks/,sice jsem si připadala, že se vznáším 10 metrů nad zemí, ale to jedině utlumilo tu neskutečnou bolest. Dnes berou děvčata HA, kvůli těmto potížím. A řeknu ti, že ji bere i moje dcera, která děti mít nemůže, ale pomáhá jí od bolesti, jinak by to měla, jako já. Dnes jsem v důchodu a jsem ráda, že tyto potíže a bolesti nemám. Určitě si zajdi na gynekologii, dnes nežijeme ve středověku, abys musela trpět, jako nevím co. - pt

Ohodnoceno: 2x

Od: trixie*
Datum: 06.08.12 22:45

Ahoj Káťo,mě je 11 a mám něco podobného.Od rána nic a najednou teď večer šílené bolesti zad.Většinou to přestane když si lehnu a budu v klidu ležet,ale dnes je to příšerný.Dnes mám druhý den a asi už to nevydržím.Rozhodně to není tvůj problém,teď mě to začalo bolet ještě víc takže se s tím asi nedá nic dělat :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.08.12 22:52

Podle me tohle neni uplne normalni,a je mi jasne,ze vetsina lekaru rekne,to tak proste nekdo miva.vzdycky delat neco jde.najdete si lekare v blizkem okoli,ktery dela akupunkturu,musi to byt lekar.A uvidite..doufam,ze na prohlidky na gyn.chodite,nebo jste byla?JInak bude vhodne uzivat vitaminy,na podporu hormonalniho systemu a nejake bylinky.Ono nekdy staci nejaka nevyvazenost a potize jsou na svete.Jeste s tou akupunkturou,codila jsem u nas ,jednou tydne,150kc.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.