Bolest zápěstí

Od: Datum: 01.08.12 09:03 odpovědí: 20 změna: 09.08.12 19:46

Hraji tenis.Asi před 2 dny mě začalo bolet pravé zápěstí pod malíčkem.V neděli mám turnaj.Bojím se,aby se mi s tím něco nestalo.Bolí mě to i když chci zvednout peřinu.K doktorovi jsem nešla,i když mi řeknete,že tam mám jít.Ale já nemám čas.Mám tréninky,nebo jsem na turnajích.Prosím poraďte nějakou mastičku,nebo něco.Fastungel mám.Proosím.*modla*Předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cobrak*
Datum: 01.08.12 09:19

Dobrý den. Jediné, co Vám určitě pomůže je ortoped, ale když nemáte čas, tak ledujte, ledujte, ledujte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hahanaj*
Datum: 01.08.12 09:24

asi se bojíš málo - a bolest tě k doktorovi dožene neboj ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.12 10:28
avatar

Samozřejmě se doporučuje doktor, nebo fyzioterapeut (nemáte nějakého v oddíle?). A doporučíl bych (krom ledování) bandáž.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikolenka
Datum: 02.08.12 08:28

Já si to každý večer mažu fastungelem a dávám si na to obínadlo.

Od: nikolenka
Datum: 02.08.12 08:32

A není divné,že když si to dávám pod studenou vodu nebolí to.

Datum: 02.08.12 09:01
avatar

Není to divné, studená voda znecitlivuje...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.12 09:48
avatar

Je to spíš teplejší než okolí? Pak je tam něco jako zánět a ta studená voda ho chladí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.12 11:32
avatar

To vypadá na karpální tunel. K doktorovi nechoďte, radši zápěstí nadále co nejvíc namáhejte. Na doktora budete mít času dost, až nebudete mít trvalé následky a tenis Vás už nebude muset zajímat.

doplněno 01.08.12 11:33:

oprava: až budete mít následky...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nikolenka
Datum: 02.08.12 08:46

Já si nemyslím že to je karpální tunel.Na internetu jsem se dočetla,že mravenčí a brní prsty.Mě se nic takového neděje.

Datum: 01.08.12 12:41
avatar

Zkuste Alpu.

Já jsem obvykle na všelijaké pohmožděniny používal docela obyčejnou Alpu. Naberte plnou dlaň, připlácněte na bolavé místo a roztírejte, dokud nevsákne. Bolest by měla za pár hodin zmizet. Může se ale stát, že vás to místo bude bolet stále stejně a stále dál. Pak to není pohmožděnina, ale asi vám tam něco prasklo. Pak vám radím nevymlouvejte se, že nemáte čas a jděte rovnou k doktorovi. Vím o čem mluvím. Já jsem takhle skoro dva týdny chodil se zlomenou zápěstní kůstkou, právě pod malíčkem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lucimera*
Datum: 02.08.12 10:50

Pro mě je nejúčinnější mastí na bolet koňská mast. Prodává se jako chladivá a hřejivá. Její účinek je takový, že když se postižené místo namaže, tak pokud máte chladivou, místo bude velmi studené a bude vás chladit, a hřejivá naopak pálit. Ale kdykoliv mě něco bolí, použiji koňskou mast a bolest do druhého dne odejde. Bohužel je to trochu výlet pro peníze, nepatří mezi nejlevnější, ale opravdu stojí za to a dá se použít víceméně při bolestech celého těla - ať už jsou to záda, prst nebo kotník.

S bolavým zápěstím mám zkušenosti i já, vždy najednou začne z ničeho nic bolet. Moje mamka má kamarádku, co je zdravotní sestřička, a ta říká, že když to z ničeho nic začne pronikavě bolet, je tam většinou natažený sval a je potřeba ho uvolnit - takže buď studeným obkladem nebo si pomoci nějakou mastí a pak také trochu cvičit - různě zápěstí ohýbat, ale jen do té doby, než to začne velmi intenzivně bolet.
Pokud jste si ovšem zápěstí narazila při tenise, nějak ošklivě jste spadla nebo prostě jen špatně držela raketu, nepodceňujte to. Vím, že není mnoho času zajít k doktorovi, ale čím dříve se to začne léčit, tím lépe. A pár týdnů bez tenisu, to člověk přetrpí. Je to holt sport a patří k němu i občasná zranění, stejně jako u každého jiného sportu. Když byste kost měla zlomenou, nešla k lékaři a kost by špatně srostla, mohla by se vám úplně zdeformovat ruka a to by nebylo jenom o nevzhledném zápěstí, ale hlavně o velké bolesti.

Zdraví se nemá podceňovat, tak si s ním raději nezahrávejte. Ať vás brzy bolest přejde a můžete zase vyhrávat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nikolenka
Datum: 02.08.12 14:51

Moc díky za dlouhou radu*palec*.Při tenise se mi to nestalo.Ani nevím,jak se mi to stalo *nevi*.Ale z tenisu to asi nebude.Tenis hraji už 6 let a nic takového se mi dřív nedělo.Zkusím tu mast ;).Ještě jednou moc děkuji *frajer*.Nikola*slunce*

Od: cobrak*
Datum: 02.08.12 15:39

Sakra! Místo toho, abyste tady psala a dohadovala se s námi, co Vám může a nemůže být, už jste dávno mohla být u doktora!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikolenka
Datum: 02.08.12 16:38

Náhodou mi tato stránka pomohla.Už alespoň vím,kteou mast si mám koupit a kdyby to nepomohlo,půjdu k doktorovi.

Od: lucimera*
Datum: 02.08.12 17:25

Na zlomené nebo naražené zápěstí se přeci neumírá. I kdyby to bylo zlomené, je potřeba jít rychle k doktorovi, ale to by bolelo asi mnohem intenzivněji, než slečna popisuje. Těžko říct, jak mnoho ji zápěstí bolí a není vždy nutné běžet k doktorovi, když jde o zápěstí. Kdyby šlo o jiný problém, třeba o bolest břicha, tak to chápu, ale zápěstí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 02.08.12 18:19

Proč? Proto, že slečnu něco bolí a nikdo jí tu přes monitor není schopen říci, co přesně jí je. Ona slečna může mít např. zmomenou karpální či metakarpální kůstku a ta se hned musí začít řešit. Může tam mít např. zánět. Když něco někoho bolí, tak přirozeně zajde k lékaři a ten kolikrát řekne diagnózu, kterou pacient nepředpokládá. Takovéhle léčení přes monitor, kdy někdo napíše, že ho něco bolí a ještě k tomu za dva dny bude hrát turnaj, zásadně neuznávám, i když vím, co dotyčnému je. Vždycky mu jen naznačím, co se mu může všechno stát, protože vím, že jediný v tomhle případě, kdo mu může pomoci je lékař. A to hlavně proto, protože ho vidí. My ho tady nevidíme, tudíž se tu jen můžeme dohadovat, co mu je a co ne. Znám několik případů, kdy někoho hrozně bolelo břicho, psal na všechny možná fóra, kde mu radili, že si to má masírovat, pít heřmánkový čaj a tak dále a skončilo to stomoíí, protože ten člověk takhle psal tři měsíce, až ho bolest donutila jít skutečně k lékaři a to už bylo pozdě...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: nikolenka
Datum: 03.08.12 11:49

Když hraji,vůbec mě to nebolí.Jenom před tréninkem a potom až večer.Divné,že?*nevi*

Od: cobrak*
Datum: 03.08.12 20:46

No, tak aspoň Vám to tolik nevadí, ne? ;) Každopádně si zajděte k lékaři, pokud to nepřestane bolet.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nikolenka
Datum: 09.08.12 19:46

Už mě to zápěstí vůbec nebolí*ua*. A to jsem to jenom mazala fastungelem a ibalginem (gelem),u doktora jsem nebyla.Děkuji za všechny odpovědi*palec*.Nikola

Od: ron*
Datum: 03.08.12 21:31

Dobrý den.

Souhlasím s návštěvou lékaře. Mastičky, obklady určitě uleví. Ale je to jen dočasné řešení. Lékař problém vyřeší, vy ho jen oddalujete. Čas na své zdraví si přece najít dokážete.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.