Jak správně vytvarovat kuličky

Od: Datum: 31.07.12 13:38 odpovědí: 2 změna: 31.07.12 15:32

AHoj jsem na brigádě v pekárně a u většiny druhů pečiva začínáme s tvarováním kuliček - z ruky mističku a pomáhat si palcem. Vůbec mi to ale nejde, pořád mi vznikají různé "švy" jako je na tomto obrázku http://files.viaweb.cz/image/…e-kafi/buchty-a-zdenek/15.jpg ta prostřední kulička nahoře. Už jsem zkoušela snad všechny techniky a pořád nemůžu přijít na to proč mi to dělá :( Poradíte někdo prosím, jak na to? :) Jeslti je lepší na těsto ještě víc přitlačit nebo naopak...?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 31.07.12 13:44

Dobrý den.

Já dělám z ruky mističku, pomáhám si palcem, jako Vy a švy vyhladím válením kuličky za pomoci dlaně na válu. Jemně netlačit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.12 15:32
avatar

Jééé, to už je dávno, kolik jsem jich v té pekárně ušoulala!

Pokud pak ty kuličky házíte do stroje (např. na raženky, rohlíky), tak ty švy nevadí. Pokud jsou to bulky, hamburgery atd., je to horší. Mě vždycky pomohlo si ruce víc namoučit a ani netlačit, ani ne moc jemně.

Ještě pár nočních směn a budete mistr

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.