Když muž řekne - to je to mužské myšlení

Od: Datum: 25.07.12 08:03 odpovědí: 5 změna: 25.07.12 23:02

...jak si mám vysvětlit odpověď od manžela, který obratem změní nároz k lepšímu a řekne "to je to mužské myšlení", máme problémy, které vyústili krizí v podobě, že manžel přemýšlel o odchodu on to nazval pauzou po 23 letech myslím pěkného manželství. Je silně autoritativní typ, má rád svou volnost, k tomu je muzikant. Začala jsem se také bavit občas někam vyrazila, oba máme svou vinu, ale ráda bych vztah a krizi ustála.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.12 08:12
avatar

Pořád lepší, když manžel mění své názory k lepšímu, než kdyby je měnil k horšímu.

Ženy jsou spíš v jádru takové slípky /neberte to jako urážku, jsem taková taky/, kdy se perou za rodinu, za její udržení, za děti. Muži jsou spíš pro větší volnost - ale POZOR! Jen pro sebe, nikoliv pro své ženy! A muzikanti navíc - to už je opravdu kapitola sama pro sebe.

Zkuste to ustát, za 2 roky oslavíte stříbrnou svatbu a ten Váš Vám na oslavu něco pěkného zahraje! Není škoda po tolika letech bořit vztah? Vždyť už se znáte jako své boty, máte jistě dospělé děti, vnoučata budou chtít oba dva - babičku i dědu!:)

Promluvte si spolu, snažte se pochopit jeho mužské myšlení s tím, ať on se snaží pochopit myšlení ženské. Pokud jste oba schopni naslouchat tomu druhému, myslím, že to vyřešíte a ustojíte. Po tolika letech soužití by byla škoda dělat tomu druhému nějaké naschvály, až už on Vám, nebo Vy jemu. A hodně dalších let ve shodě! *placni* Jaga.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 25.07.12 15:30
avatar

@babajaga , jestli sama sebe považujete za "v jádru takovou slípku", je Vám přáno.

Buďte ale tak laskava, a nezahrnujte nás všechny pod toto "označení".

Děkuji.

doplněno 25.07.12 15:31:

Za zvláště nevhodné to považuji zejména vůči tazatelce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.12 08:39
avatar

Zdravím. S Vaším dovolením, napíši Vám svůj názor. Když chce chlap odejít po 23 letech manželství, pak to lze jen těžko chápat, jako pauzu ve vztahu. Manželství je svazek, který se nežije na pokračování a podle nálady. Odchody a příchody, jak se komu hodí... Kde je tolerance, respekt, úcta atd.? Jak si každý začne dělat, co se mu zachce a žije si vlastně každý po svém, vázne komunikace, pak dochází k odcizení dvou lidí a těžko se to spravuje. Jen Vy víte, jak to ve vašem manželství chodí a zda vám to vyhovuje oběma, či pouze jednomu z vás. Vy chcete ustát krizi a zachránit vztah, Váš muž chtěl odejít a dát si pauzu... Ta snaha musí být vždy na obou stranách. Je to o porozumění, kompromisech, vstřícnosti... Toho by měl být schopen jak muž, tak žena, aby nezahodili ve finále třeba 23 let společného života, které, jak říkáte, byly pěkné. A co se týče mužského myšlení, ne nadarmo se říká, že chlap je hlavou rodiny, ale ženská krkem, který tou hlavou otáčí...;)Takže jaké si to uděláme, takové to máme. Přeji, ať to ustojíte, protože slova jsou slova a skutky jsou skutky...

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 25.07.12 18:00
avatar

Souhlasím s @kapkanadeje (25. VII. v 08:39), po 23 letech pěkného manželství (vnímal/vnímá je jako pěkné i manžel?) lze těžko předpokládat, že by manželovi šlo pouze o pauzu.

Myslím si, že Vás manžel nechce příliš zranit, tak svůj záměr odejít takto "obaluje".

Podle mých zkušeností nemá žádná profese na partnerský vztah či na manželství až tak zásadní vliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.12 23:02

Ženy mají ve zvyku při sebemenší krizi všechno probírat a rochnit ve směsi svých aktuálních emocí. Vtloukat do hlavy partnerovi, že zrovna teď se cítí takhle a takhle, že jí chybí tohle a tohle (většinou nesplnitelná abstraktní přání, nebo nemožné charakterové změny) a tím přenášet špatnou náladu všude okolo. Z nějakého důvodu se domnívají, že se tím něco vyřeší... obvykle je opak pravdou.

Těď vám tedy popíšu vzor mužského myšlení. Pokud muž pocťuje krizi ve vztahu, mění se vnímání jeho partnerky, nebo jen kolísá intenzita pak o tom nahlas nemluví. Sem tam může být zamyšlený nebo podrážděný, ale většinou tyto vnější projevy zadusí v sobě a neventiluje je, a pokud přeci, pak daleko od partnerky (třeba s flaškou, nebo s kamarádem u piva) Přemýšlí o tom sám a nenechá se ovlivňovat. Pokud po trvání toho stavu dospěje k názoru, že je vztah lepší ukončit, přerušit, nebo najde jiný objekt, bývá toto rozhodnutí až na výjimky konečné. Může se to zdát nefér, že za partnerkou chodíme s již hotovou věcí, ale ušetří to spoustu času a nepříjemných emocí. Stejně by k tomu nakonec došlo.

Ne všichni jsme stejní, to je snad jasné, ale tohle mi připadá jako nejčastější vzor jednání nás chlapů.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.