Kontrola na nemocenské

Od: Datum: 24.07.12 18:07 odpovědí: 5 změna: 12.08.15 12:35

ahoj,nevíte někdo jak chodí kontroly na rizikovém?Slyšela jsem že kontroly chodí max do 19 hod.co je na tom pravdy...hodně spim tak se bojim abych nezaspala zvonek...a chodí vůbec na maminy na rizikovém?Děkuji...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zepe®
Datum: 24.07.12 18:32
avatar

Ať vám lékař napíše celodení vycházky a je to.Moje žena to měla také a bez problémů vycházky doktorka napsala

Ohodnoceno: 0x
 
Od: corolka
Datum: 24.07.12 19:26

Mám pocit, že dnes už celodenní vycházky neexistují. Max na 6 hodin a do 19 doma. I když tedy nechápu, proč třeba se zlomenou pravou rukou nemůžu jít večer ven (když se konečně ochladí) nebo třeba do kina. Rekonvalescenci to nijak neohrožuje. Samozřejmě u angíny je toněco jiného

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hudlinka2
Datum: 12.08.15 12:35

A vy víte jak to je u angíny? Mě přišla zaměstnankyně s neschopenkou s tím, že má angínu a má 6 hodin vycházky. Existují nějaké diagnozy, u kterých se vycházky psát nemohou alespoň první tři dny? díky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.12 18:54
avatar

Ahoj. Meduňko, to víte, že chodí kontroly i na těhulky a čím dál tím častěji. Ani neomezené vycházky Vám lékař již napsat nesmí. Viz:

§ 56 (6) zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění

Vycházky podle odstavce 2 písm. c) může ošetřující lékař povolit pouze v rozsahu, který odpovídá zdravotnímu stavu dočasně práce neschopného pojištěnce a který nenarušuje stanovený léčebný režim. Ošetřující lékař může vycházky povolit podle věty první nejvýše v celkovém rozsahu 6 hodin denně, a to v době od 7 hodin do 19 hodin; přitom vymezí konkrétní časový úsek nebo časové úseky těchto vycházek. Výjimečně může ošetřující lékař v případech, kdy mimořádně náročný léčebný plán, probíhající intenzivní léčba, nepříznivé vedlejší účinky léčby nebo celkově závažný zdravotní stav neumožňují pojištěnci, aby využil pevně stanovenou dobu vycházek, na žádost dočasně práce neschopného pojištěnce a po předchozím písemném souhlasu příslušného orgánu nemocenského pojištění uděleného na základě žádosti ošetřujícího lékaře povolit, aby si tento pojištěnec volil dobu vycházek podle svého aktuálního zdravotního stavu. Povolit vycházky podle věty třetí lze nejvýše na dobu 3 měsíců; takto lze vycházky povolit i opakovaně.

To, že chodí kontroly max. do 19. 00 hod. jste možná někde slyšela, třeba je to i pravda, ale není nikde napsáno, že kontrola nesmí přijít i v čase pozdějším. Takže já bych se na to zase tak úplně nespoléhala, aby nebyl malér. Jen můj názor, Vám přeji vše dobré a zdravé miminko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.12 01:10
avatar

Vcházky jsou omezeny na max. 6 hodin denně, nejpozději v 19 hodin už musíte být doma.

Kontrola může teoreticky může přijít 365 dnů v roce 24 hodin denně, prakticky chodí 365 dnů v roce od cca 06.00 do cca 22.00. Některé kontroly provádí sama OSSZ, k jiným dávají podnět zaměstnavatelé.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.