Děti a moc řídké vlasy

Od: Datum: 23.07.12 10:56 odpovědí: 6 změna: 24.07.12 14:52

Dobrý den, mám dva syny, 7 a 13 let. Oba kluci mají moc řídké a jemné vlásky a chtěla bych jim nějak pomoct. Manžel a taky já máme pevné a přiměřene husté vlasy. Zkoušela jsem různé šampóny bohužel bezvýsledně. Teď přemýšlím jestli bych je oba ještě nedala ostříhat strojkem úplně dohola, prý tohle by mohlo kousíček dopomoct k hustějším vlasům, alespoň podle mojí maminky a dvou kamarádek. Nakonec je léto, a když je venku horko tak budou stejně mít na hlavě kšiltovku. Starší kluk má teď kapánek delší vlasy (10-15 cm), mladší kolem 5 cm. Řekla bych že když mají vlasy delší tak je více vidět jak jsou řídké.
Budu moc ráda za jakoukoliv pomoc.
Ďekuji, Jana.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: polinek*
Datum: 23.07.12 12:13

ostříháním nic nevyřešíte. více dírek do hlavy se jim neudělá. (pro vlasy) Snad ještě mají vlasy dětské,které se časem mění. Jinak vám nepomůže nic. Jsem kadeřnice a vím snad o tom něco.

doplněno 23.07.12 18:02:

stříhání ještě nikomu neprospělo pro hustotu vlavů. Vlasy nejsou tráva . První jsou dětské vlasy a pak ty druhé. Pokud se jedná o výživu ,,je to zbytečné. Než tady číst doměnky ,zajděte si k lékaři. A´T máte klid

doplněno 24.07.12 08:38:

joo ,kdyby byl nějaký ok lék na vlasy ,nebyl by tady ten dotaz a laici by neradili jak na bujnou hřívu. Jak jsem se učila ve škole,tak prodávám

Datum: 23.07.12 14:11

Když byli moji hoši malí, tak každé léto od května do září chodili ostříhaní do hola. Od narození měli vlasy jako chmíří, tak jsem se rozhodla, že v létě budou chodit do hola. Asi po 2 letech jim vlasy zhoustly a už nebylyani tak jemné. Stříhala jsem je do doby, dokud byli na základní škole. Děvčata nosily culíky nebo copánky. Také jsem je 2x ostříhala do hola a kvalita vlasů se zlepšila. Myslím si, že to časté stříhání vlasům prospěje. Pokud se rozhodnete pro takové stříhání, tak vám z ekonomických důvodů doporučuji si zakoupit zastřihávač vlasů. Mají nástavce na různou délku vlasů. Stříhám pravidelně manžela, je to otázka 10 minut.

doplněno 23.07.12 14:51:

pro rychlé stříhání

Datum: 24.07.12 14:37

Tak to je mozne leda opticky, protoze ostrihate zuzene spicky, jinak tak to vlasy nezhoustnou, ani se nezmeni

Datum: 23.07.12 17:18

co strava?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.07.12 09:53

Myslím si, že s tím mnoho nenaděláte, je to dáno především geneticky. Moje známá - hodně vlasů, objemné, tuhé, účes od kadeřnice jí v pohodě vydržel týden. Oba její rodiče měli vlasy jako drn. Jde to dál, generace po generaci. Její jediný syn má také husté a tvrdé vlasy a obě jeho děti také mají pěknou kvalitu.

Někdo má vlasy jako šnytlík, znám takovou rodinu a měli 2 dcery, o kterých můj manžel trochu hanlivě říkal, že mají 5 vlasů devíti řadama. S tím asi nikdo nic nenadělá, co je geneticky dáno, tak to i je. Myslím si, že časté stříhání či ojetí mašinkou vlasy nezahustí. Jaga.

Datum: 24.07.12 14:52

Šampony, chemie, vsugerovávání si jiné reality po oholení hlavy...nic na kvalitu a hustotu vlasů nepomůže, je to otázka genetiky:)

Maximálně se dá kvalita vlasů nepatrně ovlivnit stravou, ale mám strach že spíš negativním směrem než pozitivním.

Jak budou děti stárnout, vlasy se jim ještě upraví.

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.