Rodičovská dovolená vs. práce

Od: Datum: 18.03.13 08:33 odpovědí: 2 změna: 19.03.13 00:11

Dobrý den,mám 3 letou rodičovskou dovolenou,mohu nastoupit do práce již po 2 letech a pracovat na plný pracovní poměr na normální pracovní smlouvu a při tom dál pobírat rodičovský příspěvek? Musím o tom někoho informovat? Dítě NEBUDE do 3 let navštěvovat žádné předškolní zařízení,bude doma s babičkou. Do školky nastoupí ve 3 letech.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 18.03.13 09:24

Dobrý den.

Máte-li se zaměstnavatelem předem domluvenou tříletou rodičovskou dovolenou, musíte se s ním samozřejmě domluvit na dřívějším ukončení rodičovské dovolen a návratu do zaměstnání.

Nástup do zaměstnání nemá vliv na pobírání rodičovského příspěvku, máte zvolenou tříletou variantu, můžete klidně pracovat.

Zaměstnavateli nahlaste, že pobíráte rodičovský příspěvek. Bude Vás brát jako státního pojištěnce, tzn. že v případě čerpání např. neplaceného volna nebudete odvádět za dny neplaceného volna zdravotní pojištění. Dále si dejte pozor na potřebu ošetřování dítěte. V případě, že dítě onemocní, nemáte nárok na výplatu ošetřovného, protože na ošetřované dítě pobíráte rodičovský příspěvek.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.03.13 00:11
avatar

Nastoupíte-li do původního zamněstnání, skončí automaticky rodičovská dovolená (RD), protože nelze souběžně pracovat a přitom čerpat RD (= volno od zaměstnavatele). Rodičovský příspěvek (sociální dávka) však budete moci pobírat dál.

Umožní-li Vám zaměstnavatel dřívější návrat z RD, a zjistíte-li, že byste ještě RD potřebovala, můžete o ni zaměstnavatele znovu písemně požádat. Až do 3 let věku dítěte je zaměstnavatel povinen žádosti vyhovět.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.