Krátké vlasy

Od: Datum: 18.07.12 10:32 odpovědí: 10 změna: 21.07.12 13:55

Ahoj, chtěla bych se zeptat na váš názor. Jak žen tak i případných mužů, kteří sem zabrousí. Je mi 22 let a poslední dobou uvažuju, že se nechám ostříhat nakrátko. Mám totiž hodně jemné vlasy, rychle se mi mastí a na hlavě pak mám takové provázky, není to nic moc. Delší než na ramena mi nikdy nenarostou, ale většinou jsem stejně nosila jen takové kratší mikádo, o žádné dlouhé jsem se nepokoušela. I tak ale nevypadají moc pěkně (krom pá hodin po umytí a vyfoukání), mám je jakoby připláclé k hlavě, žádný ojbem přese všechny šampony a tužidla na objem.Prostě docela děs, dle mě. Kadeřnice mi řekla, že tedy ať je zlusím ostříhat, že tím i posílí a tak. Koukala jsem na různé fotky opravdu krátké vlasy se mi fakl líbí, ale nevím. Abych nevypadala jako kluk. Neztratím tím ženskost? Četla jsem si různé diskuze a celkem mi přišlo, že většina lidí (jak muži tak ženy) proti krátkým vlasům brojí, že je to chlapské a podobně. Mě se ale třeba Halle Berry s krátkýma nebo i Audrey Tautou líbí. samozřejmě nejsem tak krásná, ale jsem malá a drobná, takže jako chlap vypadat nebudu...ale zase nemám moč ženskou postavu, spíš chlapeckou a taky se moc nemaluju, jen řasenku a hotovo. A právě všude jsem se dočetla, že je třeba hlavně dbát na výrazné malování s krátkými vlasy, aby nevypadaly chlapsky..Tak jsem z toho zmatená, fakt. Myslím, že by mi to i pomohlo. Ale budu se ještě líbit klukům? Fakt jsou holky s krátkými vlasy tak "nesexy"? Díky za jakékoli názory.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: sepi®
Datum: 18.07.12 10:48

Já myslím, že je to o seběvědomí .))pokud je budeš umět nosit,jdi do toho .) líčení bych volila i dál decentní .))stále je lepší mít vlasy krátké a hezké,než delší a nepěkné (nemyslím,že tím posílí,ale díky různým gelům se dají pěkně tvarovat .)hezký den sépi

Datum: 18.07.12 11:26

Záleží na vašem typu, tvaru obličeje atd. Mně se dlouhé vlasy líbí opravdu jen na mladých holčinách. Jakmile se jedná už o paní v letech a navíc při těle, nevypadá to pěkně. Dlouhé vlasy musí být navíc upravené. Na TV Prima uvádí večerní zprávy slečna /na jméno si teď nevzpomenu/ a já jí říkám PANÍ NUDLOVÁ. To proto, že má rovné vlasy jako nudle, nestejné délky a neupravené. Jinak by to nebyla ošklivá holčina, ale ty rovné dlouhé vlasy jí na kráse vůbec nepřidají. Nevím, jak ji s tím mohou pustit na obrazovku, mají tam jistě spoustu vizážistek a kadeřnic.

Manžel naopak nemá u žen rád sestřih až na ježka. Když jsme sledovali serál Nemocnice po 20 letech, nemohl se ani podívat na paní Báru Hrzánovou ostříhanou jako šnytlík, která představovala doktorku psychiatričku.

Chtělo by to něco mezi. Ne rozevláté záclony, ne ani na mecha. Podívejte se občas na TV, řada žen tam mívá slušivé účesy z kratších vlasů. Je to navíc praktické, stačí vysušit, či zvětšit objem přes kulatý kartáč a žena je hned pěkná. Jaga.

Klukům se určitě líbit budete, za to dám krk!*palec*

Ohodnoceno: 3x

Od: krkovicka*
Datum: 18.07.12 11:38

Jděte do toho.Zenskost se pozná.Máte i nápadné náušnice?Nastal čas kdy můžete je nosit.Hodně se zmeníte.Možná jen tak na okraj-mám dceru a v těch vln veder jsem ji dala strihnout na kratko.Kolem uši a vzadu do ztracena,nahoře mírného ježka.Ikdyz jí vynikl obličej,líce nos a oči a krasne modré velké náušnice tak už ve dvou obchodech si jí prodavačky spletly s klukem.Jejich hlouposti se smeji.Měly by si vzít větší dioptrie.

Datum: 18.07.12 13:00

Ahoj :) Myslím, že nemáš čeho se bát. Také nosím krátké vlasy a chlapů se spíš nemůžu zbavit :D Líčím se pouze černou tužkou, ani řasenku nepoužívám na denní líčení a problém není ;) Výrazné náušnice si beru jen pokud jdu někam v šatech, jinak nosím obyčejné malé ocelové kroužky. Také záleží asi na tom jak se oblékáš. Ačkoliv já nosím sportovnější styl, žádné šatičky, lodičky, podpatečky a podobně.

Jen jednou jsem měla delší vlasy, někam těsně pod ramena, ale taky jsem je měla takové zplihlé bez objemu, a jelikož je mám také jemné, tak mi i elektrizovaly... Takže u mě kratší varianta rozhodně vyhrává, protože pokud potřebuješ, můžeš si vlasy mýt každé ráno a máš je hned vyfoukané, a kromě toho je třeba hezky upravíš gelem a máš hotovo :) Pokud bys pak sháněla něco na úpravu vlasů, z vlastní zkušenosti radím gumu na vlasy od got2b ;)

A ještě jednu věc dodám. A sice že holek s krátkými vlasy není tolik jako těch s dlouhými, a tím pádem, když chlap potká hezkou holku s krátkými vlasy, tak si ji většinou hned zapamatuje, protože je v něčem jiná než ty ostatní. Alespoň s kým jsem se zatím setkala, tak to tak fungovalo :) Ještě pro info, ve věku mezi námi není takový rozdíl, mě je 19 ;)

Datum: 18.07.12 13:12

Nektere s takovym ucesem mi sexy prijdou. Mi se to libi... ale nejvice zalezi na tobe...nezapomen ze ti to jednou doroste ;)

Od: ladaadal*
Datum: 18.07.12 15:26

Fůra holek s krátkými vlasy je sexy a fůra holek s dlouhými je ...však víš. Zrovna tohle není o délce vlasů. Předpokládám, že se neoškubeš sama před zrcadlem, ale zajdeš ke kadeřnici, tak proč se toho bát. Udělá ti pěkný účes i z krátkých vlasů a pokud se ti to přestane líbit, můžeš to kdykoli změnit, nebo prostě nechat dorůst, tak dlouho to zase netrvá.

Od: karjala*
Datum: 18.07.12 22:51

mám krátké vlasy, přes metr osmdesát a nepřipadám si jako chlap;). Když krátkej střih něčím oživíš, pak můžeš být mimořádně sexy. Taky mám jemné vlasy a dlouhé jsem měla jak neformovatelnou "pochc..." slámu. Krátký se líp udržují, snáž drží tvar a tím vypadají líp než dlouhé uplihlé.

http://www.zenax.cz/ucesy_200…esy_pro_kratke_vlasy_6585.htm

http://www.jenproholky.cz/mod…l-top-strihy-pro-kratke-vlasy

a přes google spousta dalších

Od: askmenow*
Datum: 19.07.12 02:58

Znám spoustu hezkých a sexy bab s krátkými vlasy, nebála bych se toho. Ale určitě jsou vlasy považovány za jeden ze znaků ženskosti, tak bych být váma vždycky po ostříhání něco ženského přidala. Trošku víc líčení, nebo trošku víc šperků, nebo třeba aspoň sponečku/čelenku, aby to bylo prostě dívčí. Rozhodně nemyslím, že krátký sestřih není pro holku to pravé. Jen pozor, ať ho máte doopravdy hezky udělaný. A počítejte s tím, že budete muset do kadeřnictví častěji, je hned vidět, když to přeroste.

Datum: 19.07.12 08:29

Tak, a taky jeden pánský názor. :)

Hurá do toho. Je to pohodlnější, jednodušší na údržbu a vypadá to sportovněji. Myslím, že o ztrátu ženskosti se bát nemusíš, ta se projevuje v jiných věcech, než v úpravě vlasů...:) A pokud zajdeš k nějakému kadeřnickému profesionálovi, není co zkazit. Opravdu bych zdůraznil - profesionálovi, protože pánští kadeřníci mají větší smysl pro to, ce ženám na hlavě sluší.

Na léto je to ideální a když bude nejhůř, vlasy dorostou.

Upřímně řečeno, vyděsila mne věta o výrazném malování ve spojitosti s krátkými vlasy. Strašná představa...:)

O to, jestli se budeš líbit klukům se neboj. Sportovní střih sluší a myslím, že to, aby ses líbila klukům, není ve vlasech, ale v tom, co je pod nimi...:)

Od: mullja
Datum: 21.07.12 13:55

ahoj, mě je 24 a asi před týdnem, jsem udělala tu blbost, že jsem si ostříhala svoje vlasy, sice je nemám na ježka, ale jsou prostě kratší, culík z nich sice jde, ale je to jen tak tak. Můj názor je, že krátké vlasy by měli nosit starší paní, které už mají v životě něco za sebou. Budeš vypadat starší a určitě ztratíš na ženskosti, takový ten dívčí půvab a to si myslím, že je ve 22 letech škoda. To víš, oni ti to tady ty starší paní nenapíšou, protože si mladá, ale je to tak. Taky zkouším nosit víc sukně a boty na podpatku, ale furt si připadám, jak chlap. je to tvoje volba, ale já bych do toho nešla. Pokud máš problémy s řídkými vlasy, je to málo zinku, takže nějaké vitamíny na podporu vlasů, určitě kvalitní vlasová péče a dobrá životospráva a bude vše ok.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.