Těhotenství,prášky a stres

Od: Datum: 14.07.12 17:59 odpovědí: 8 změna: 02.08.12 14:35

Dobrý den,ráda bych znala názor na otázku,která zní: beru prášky na stres,naposled mi nasadily takové u kterých bych mohla otěhotnět ale musela bych brát tu nejnižší dávku,bez nich se zřejmě ještě neobejdu,jelikož jsem měla několik let doma psichyckej teror od manžela.Zajímalo by mě jestli by jste šli do těhotenství i s riziky že by se mohl váš stav znovu vrátit ,zhoršit,ale také by se nemuselo stát nic.Podotýkám že mám nového přítele,který stojí o mimčo a stará se o mě a moje tři děti zcela úžasně.Také je tu otázka věku je mi už 33 a pokud budu ještě několik let čekat ,tak tu můžou být ještě další rizika.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.12 18:03
avatar

Pokud nebudete psychicky v pohodě,neriskujte,hrozí Vám potrat,nebi i to že se vaše psychika odrazí na dítěti a bude z něj nervák.Zkuste vysadit prášky,píšete že se máte ted dobře,tak proč do sebe cpete chemii?Zkuste si o tom popovídat s přítelem a uvidíte že to zvládnete.Až budete "čistá"tak s chutí do toho.těhotenství si užijte v klidu a s láskou,vše se vám pak 1000x vrátí.Hodně štěstí.Honza.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.12 18:07

Tohle bych probral spíše u doktora, který Vám ty prášky dal. Léky mají různé vedlejší účinnosti, navíc doktor by měl vědět, v jakém jste psychostavu a třeba by šly prášky i vysadit. Navíc pokud jste s přítelem delší dobu, promluvte si hlavně s ním, co by kdyby (kdyby jste už dítě nechtěl ze zdravotních důvodů, jak by se zachoval, a co kdyby jste měli dítě, ale Vy byste na tom byla hůř). Tohle je opravdu záležitost obou dvou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 14.07.12 18:14
avatar

Pěkný den i vám.Pokud bych brala antidepresiva jako vy,v žádném případě bych do toho nešla,neblázněte ženská*bzum*Dítě by zcela určitě nebylo poznamenáno chemií,bylo by nemocné,raději nebudu popisovat až jak by to mohlo být vážné!A sama to víte,když píšete,že hrozí u vás recidiva,a co pak?!Vy nemocná,dítě také,tfúúúj tajbl,raději na to nepomýšlet!A nynější přítel by jistě takový stres také neunesl,tudíž by evidentně prchnul z jámy lvové!Radujte se ze svých tří ratolestí,na radost i starost postačí,že?;)Psychika je svinstvo,a je to běh na dlouhou trať,buďte šťastná tak jak to je,a nepokoušejte ďábla,přítel to jistě pochopí.Hodně štěstí*slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.12 19:25
avatar

Antidepresiva předepisuje psychiatr, který by měl samozřejmě znát i možné vedlejší účinky.

Přesto bych doporučila se před zamýšleným těhotenstvím o případných vedlejších účincích poradit i s gynekologem. Někteří lékaři možnost vedlejších účinků podceňuje (předepisují lék mnoha pacientům a s žádnými se doposud nesetkali), případně nepřihlíží k možnost otěhotnění pacientky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 14.07.12 19:33

Já bych počkala, dokud nebudete psychicky v takovém klidu, že se obejdete bez prášků. Děti už máte, takže víte, že otěhotnět můžete. V dnešní době mají první dítě ženy běžně až po třicítce, není třeba se děsit. Pokud předchozí těhotenství proběhla v klidu, máte velkou šanci, že tomu tak bude i po čtvrté, i kdyby to bylo třeba až za pět let.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lilu*
Datum: 02.08.12 14:35

Děkuji vám za vaš názor ktrý mě velice potěšil.Je to jedna z mála pozitivných odpovědí.Jen chci říct že moje budoucí těhotenství je ještě daleko a znám svuj zdravotní stav dobře,jen jsem chtěla slyšet názor ale to neznamená že jsem nenormální.Ještě jednou vám děkuji.

Datum: 15.07.12 07:03
avatar

Nezlobte se, ale asi napíši, co slyšet nechcete. Je to však můj názor, můžete s ním souhlasit a nemusíte.

Je Vám už 33 let a máte 3 děti. To je na dnešní dobu až dost. Za pár let budete stát ve frontě na sociálce. A pokud budete zodpovědná, budete se trápit, že 4 dětem nemůžete dát to, co by potřebovaly. Dnešní vláda hází lidem klacky pod nohy /tedy jen těm obyčejným/ a dobře zajistit 4 děti se mi zdá takřka nemožné. Pokud se partner chová k vašim dětem zcela úžasně, je to prima a přeji Vám to. *palec*Další bych už neplánovala.

Nikdy bych nešla do těhotenství s prášky na stres, i když to je nízká dávka. Víte, co se Vám může narodit místo očekávaného děťátka? Píši to možná tvrdě, ale je to tak. Byla byste nezodpovědná žena.

Pokud tedy to 4. dítě mermomocí chcete, počkejte si, až budete úplně zdravá a přestanete do sebe strkat chemii - v sebemenším množství. Nikdy to není pro plod dobré. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lolaprasatkova
Datum: 17.07.12 12:24

Lilu , prášky jsou špatné. Miminku určitě nesvědčí a uděláte z něj závisláka. Přejděte na obyčejnou zázračnou třezalku. Pomůže vám stejně jako prášky..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.