Bandáž žaludku

Od: Datum: 08.07.12 13:53 odpovědí: 38 změna: 10.07.12 00:45
Dobrý den. Měla bych, potřebovala bych poradit. Kdy a kam jít, když bych chtěla abs. bandáž žaludku? Je mi 26 let 160cm/100kg. Vyzkoušela jsem již mnoho drastických diet včetně různých hladovek. Bez úspěchů. Také jsem před 6 lety brala meridii, po které jsem sice zhubla, ale po čase jsem vše nabrala zpět i s úrokem. S přítelem se snažíme 3 roky o miminko a jezdíme na umělé oplodnění, také bez úspěchu. I když nám Mudr. řekl, že jsem oba v pořádku. Je možné, že se toto také týká vysoké obezity.? V dětstvý jsem absl. i redukční lázně. Také bez úspěchů. Velmi špatně se mi dýchá a jsem asmatik. Kolana mě již také začínají bolet a záda v kříži také. Nejčastěji mě bolý kyčle. Nevím zda je to od obezity, nide jsem s timto nezašla k doktorovi. Momentálně si nevím vůbec rady. Jsem vhodný kandidát na bandáž žaludku? Děkuji předem za odpověddoplněno 08.07.12 15:15: Děkuji moc za rady. BMI mám asi 39. Váha kolísá, podle toho kdy se vážím a co ten den sním. Takže na hranici bmi 40 asi budu. Mám strach že mě obvodák vyhodí z ordinace, až mu řeknu, že bych chtěla bandáž. Sám je tak trochu tlustounky. Také mám strach, když mě obv. doporučí k dietologovi, že mi předepíše diety a tím vše skončí. Zítra jdu k obvodnímu lékaři, tak uvidím co mi řekne.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.12 14:43
avatar

Dobrý den. Zajděte v první řadě ke svému obvodnímu lékaři, proberte s ním Vaše potíže a on Vám vypíše žádanku na obezitologii. V takovém případě se platí pouze 30 kč poplatek a vše je zdarma. K případné operaci (bandáže žaludku) by Vás měl doporučit právě obezitolog, tedy lékař zabývající se konservativní léčbou obesity, a to poté, co selhaly pokusy o konservativní léčbu. Bandáž žaludku se provádí, tuším, pokud máte BMI vyšší jak 40. Pokud je tento krok lékařem doporučen ze závažných zdravotních důvodů, pak hradí tento zákrok pacientovi pojišťovna.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: romanuska*
Datum: 08.07.12 15:08

Děkuji moc za rady.

BMI mám asi 39. Váha kolísá, podle toho kdy se vážím a co ten den sním. Takže na hranici bmi 40 asi budu. Mám strach že mě obvodák vyhodí z ordinace, až mu řeknu, že bych chtěla bandáž. Sám je tak trochu tlustounky.

Také mám strach, když mě obv. doporučí k dietologovi, že mi předepíše diety a tím vše skončí.

Zítra jdu k obvodnímu lékaři, tak uvidím co mi řekne.

Datum: 08.07.12 14:45

Dobrý den,

veškeré Vaše popisované zdravotní komplikace určitě s obezitou, alespoň částečně souvisejí.

Podle mého názoru je bandáž žaludku opravdu krajní řešení, které by se mělo uplatňovat zcela vyjímečně.

Držení drastických diet a hladovek je velkou chybou.

Přemožte stud, zajděte si k obezitologovi, možná i paralelně k výživovému poradci. Pravděpodobně jíto málo a špatně.

Obezita může být daná do jité míry i geneticky, ale přesto s ní jde úspěšně bojovat. Nikdo Vám nezaručí, že budete jednou topmodelka, ale ve Vašem věku je úspěch na to, že budete alespoň zdravá žena, značný.

Nepokoušejte se řešit problém sama, už víte, že to nefunguje a navštivte zmiňované odborníky.

Přeji Vám mnoho úspěchů;)

Ohodnoceno: 4x
 
Od: romanuska*
Datum: 08.07.12 15:10

Ještě bych se chtěla zeptat, jestly nevíte kde se zákroky provádí? Jsem z J.Hradce

Od: lujs®
Datum: 08.07.12 15:16
avatar

Zkuste to zkonzultovat s internistou. Ten vás na obezitologii může poslat taky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: romanuska*
Datum: 08.07.12 15:18

Děkuji, ale si ted budu znít hloupě, ale co to je internista? K němu doporučení od obv. nepotřebuji?

Od: lujs®
Datum: 08.07.12 16:25
avatar

Vy ste nikdy nebyla na INTERNĚ?.?.?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romanuska*
Datum: 08.07.12 18:37

Ne nebyla.

Od: lujs®
Datum: 08.07.12 18:53
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 08.07.12 15:21
avatar

Romanusko, většinou lidem, kteří si stěžují na nadváhu doporučuji pohyb - fyzickou brigádu či sport. Ovšem pokud tato nadváha už je mimo určité rozumné hranice, pak většinou pomůže opravdu jen lékař specialista. Ve Vašem případě souhlasím s radami - vyhledat lékaře odborníka. U některých lidí to prostě už není lenost, ale už nemoc - a nemoc má řešit právě odborník...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: romanuska*
Datum: 08.07.12 15:28

Se sportem jsem nikdy nebyla dobrá kamarádka. Již v dětství jsem byla osvobozena z tělocviku a to proto, že mám astma. I niní bych neměla mít moc velkou zátěž, protože bych to prostě neudejchala. Když jdu s holkama čivavkama na procházku do lesa a jen popoběhnu začne mi hned pálit na prsou a musím si sednou a odpočinout.

Je to fakt síla. Největší strach mám, aby mě doktor neseřval a nevyhodil z ordinace.

Vím, že sama již nikdy neshubnu a budu jen kynout a kynout. Vzhledem k tomu, že často absolvuji hormonální léčby " kvůli umělému oplodnění" Tak to jde s Váhou pořád a pořád nahoru.

Od: hop®
Datum: 08.07.12 15:34
avatar

Romanuško, různé hormonání léčby hodně zasahují do rozumné a přirozené funkce organismu. Pokud chcete mimčo, asi budete muset svoje tělesné proporce aspoň do porodu tolerovat - smiřte se se tím, že budete kvůli zdravému mimču širší než delší - až bude mimčo na světě, můžete řešit svoji postavu - pak už to nebude na úkor zdraví děcka... Zatím, s prominutím, se snažte moc nežrat, a aspoň trošku se hýbat - určitě Vám ale Vaši lékaři dají přesnější instrukce...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romanuska*
Datum: 08.07.12 15:38

Četla jsem hodně, že tu bandáž při těhotensví doporučují. Akorát se musí otěhotnět 6 měsíců po zákroku.

Od: knopka*
Datum: 09.07.12 09:23

Kdyby mně doktor seřval nebo by mně odbyl okamžitě bych změnila doktora,je tam od toho aby vám pomohl a pokud má takový přístup ještě bych napsala na něj stížnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romanuska*
Datum: 09.07.12 09:56

Můj lékař je takovej výbušný, ale zase dobrý doktor.

Datum: 08.07.12 15:44
avatar

Když se člověk nemůže pořádně hýbat a přitom potřebuje shodit, je to peklo. Pak to chce holt šíleně vzornou stravu bez úletů a hýbat se alespoň tak moc, jak tělo dovolí. Každé kilo dobré, ty vaše potíže vedlejší jsou určitě z nadváhy. Jak tu už zaznělo, musíte k obvoďákovi, tam není žádné "poslat pryč", neptejte se ho, prostě mu to oznamte - jestli mu nechcete říkat o bandáži, jen se nechte doporučit na obezitologii. Jak už tu ale zaznělo, napřed na vás budou zkoušet standartní léčbu a až když nezabere, došlo by na bandáž. Jestli ale máte problémy s jídlem, nepomůže - i přes tu se lze rozjíst, žaludek se přizpůsobí a budete kde jste byla. Začněte s tím vším ale každopádně hned, je vám 26, než to celé proběhne a budete v pořádku po operaci, abyste se mohli pustit do miminka, proběhne docela dost času, tak ať to nenatahujete přes třicítku, odkládat jsou lidi schopní všechno celé roky

doplněno 08.07.12 21:55:

Oni nebudou zkoušet "všechny diety". Prostě po vás budou chtít, abyste jedla zdravě - ale to budete muset s bandáží žaludku bezpodmínečně také. Budete to konzultovat, poradí vám, podpoří vás. Pokud jste střídala diety a byly v nich výpadky a do toho málo pohybu, není divu, že vážíte hodně. Navíc bude potřeba vyšetřit štítnou žlázu a další věci. Jen do toho běžte, udělat s ním něco musíte, to je jasná věc, na tuhle výšku je to hodně velká váha. Jestli chcete zdravé mimčo, musíte se dát do kupy

Ohodnoceno: 1x
 
Od: romanuska*
Datum: 08.07.12 15:52

Z toho mám právě hrozná strach, že budou zkoušet všechny diety. Já jsem jich zkoušela tollik, že jsem se dopracovala na 100kg. A to jsem pře 4 lety vážila 64kg. Tedy po meridii jsem se dostala z 80kg na 64kg. Ale stejně jsmem vše nabrala a ještě něco mnoho na víc.

Už jsem tak v zoufalem stavu, že věřím jen na tu bandáž.

Datum: 08.07.12 19:51
avatar

Romanuško, mrkni se do Vnitřní pošty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romanuska*
Datum: 08.07.12 19:55

Ahoj Ládine, tvůj email jsem si přečetla. Ale nevím jak ti odpověd. Můžeš zaslat email. Děkuji

Datum: 08.07.12 19:58
avatar

Vpravo nahoře máš tlačítka Odpovědět/Smazat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romanuska*
Datum: 08.07.12 20:06

Jsem to nenašla :(

Datum: 08.07.12 20:10
avatar

Přímo ve vnitřní poště (u toho mejlu) máš nahoře tlačítka Odpovědět a Smazat a dolepod nímOdpovědět a Zpět.

doplněno 08.07.12 20:12:

.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romanuska*
Datum: 08.07.12 20:08

Jsem tady dnes poprvé*cteni*

Od: verun*
Datum: 08.07.12 20:11

Dobrý den, nevím jestli už to zde zaznělo, ale na bandáž žaludku vás lékař pošle většinou až po neúspěšné konzervativní léčbé, která se skládá jak z diety (lépe řečeno zdravého stravování), tak pohybu, ale i z různých psychologických cvičení...mám dokonce pocit, že potřebujete snad i posudek a doporučení od obvodního lékaře nebo dietologa a snad i psychologa. I po bandáži žaludku je ale nutné stravovat se správně a sportovat, jinak si myslím, že operace nebude k ničemu. Ale to ám vše zodpoví lékař, který by vás ale měl poslat ke specialistovi a to je dietolog Hodně zdaru

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romanuska*
Datum: 08.07.12 20:28

Verun proč myslíte že operace bude k ničemu? Proč by to pak lidi podstupovaly?

Datum: 09.07.12 07:01
avatar

Dobrý den, Romčo, to, že nemůžete otěhotnět, může být skutečně zaviněno vaší tloušťkou. Neurazte se, že to přirovnám ke králíkům. Když jsme je ještě chovali, tchán je neskutečně překrmoval. Králíci byli jako koule a pak po páření přírustky žádné. No a když to nešlo několikrát, tlusté samice šly pod nůž. Byla jsem jediná, kdo je uměl zabít, stáhnout a vyvrhnout. A když jsem pak viděla, jak mají uvnitř střeva, játra, ledviny zarostlé polštáři tuku, ani jsem se nedivila, že to nešlo a že skončily takhle.

Samozřejmě to není řešení pro člověka, nezlobte se za možná hloupé přirovnání. Ale jistě i Vy máte uvnitř orgány zabalené v tuku a otěhotnění nejde. To je stejné u lidí jako u zvířat, proto jsem si vzpomněla na naše tlusté a jalové samice. Omlouvám se.

K bandáži bych nepřistupovala. Manžel /61/ let moc marodil s nohama. V roce 2003 - 1. umělá kyčel, před časem jej čekala druhá. Jenže se pro silné bolesti nemohl skoro pohybovat a vyhnal si váhu až na 138 kg. Operaci mu díky jeho váze odmítli, až prý shodí. Pohybem nemohl, byl rád, když se dotáhl na záchod. Zajeli jsme do metabolické poradny a velice příjemná paní doktorka mu nasadila dietu. Podotýkám, že prášky žádné. Pouze vhodnou skladbu jídla. Manžel se do toho pustil, za 5 měsíců shodil 15 kilo, na operaci ho přijali a už ji má od dubna za sebou. Snaží se jíst zdravě i nadále, není to vůbec nic drastického, více menších porcí denně, libové maso a hodně zeleniny. Ta mu ale moc pod fousy nejde.

Metabolická poradna bude pro Vás jistě v Českých Budějovicích, my jezdili do Hradce Králové, což by pro Vás nebylo příznivé. Zeptejte se na to. A uvidíte, že to půjde. Manžel byl co se týče jídla dost poživačný, sežral, na co přišel a nikdy mě nenapadlo, že by to zvládl. A zvládl to!*palec*Prostě, jak jste k tomu pozvolna přišla, stejně pozvolna to zase musí roztát. Bude to lepší pro Vás i pro to malé, co by jednou mělo přijít. Budete jíst zdravé potraviny a to je pro mimčo ten nejlepší základ. tak do toho. *houpy* Jaga.

Ještě musím připomenout, že při vstupní návštěvě manžel platil 500 Kč, při každé další 100 Kč + 30 poplatek. Je to totiž soukromá ordinace. A kdybyste viděla, co tam přesto bylo tlustých lidí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: romanuska*
Datum: 09.07.12 10:01

Tak jsem dnes šla k mému obvodákovi a má dovču. Tak smůla. Ale zavolala jsem si do iscare, paní na recepci byla velmi příjemná a nepotřebuji žádné doporučení. Objednala mě hned na konzultaci a jdu 27.7 2012 už se těším jak to dopadne. Paní mi taky říkala, že potřebuji BMI nad 35 aby mi operaci schválil. A také 5 vyšetření.

Měla jsem hrozný strach, že na tu operaci budu mít malé BMI, mám ted asi 39. Myslela jsem, že je potřeba 40 bmi.

Nevíte někdo, o jaké vyšetření po konzultaci se jedná?

Od: pb®
Datum: 09.07.12 13:14

Videla jste nekdy porad Jste to co jite? Asi ne, ze a to uz bezi snad 5 let? Drzet diety a hladovky je naprosta blbost, takze se nedivte, ze jste po nich zase pribrala. Dulezite je jist a jist spravne. Zadne diety ani hladoveni, ale nizkokaloricka strava, ktera cloveka zasyti a doda mu vsechny potrebne ziviny, takze nema pocit hladu. Cloveku, co ma takovou nadvahu, uplne staci, kdyz zmeni jidelnicek a zacne chodit na prochazky. Zadne zavratne sportovani, ale pravidelny pohyb pri spravne tepove frekvenci. Nic, v cem by vas astma omezovalo, jen lenost omezuje jit se kazdy den na pul hodiny projit, spravne snidat, svacit, obedvat, svacit a 2x veceret. Pro me je bandaz zaludku pro line lidi, kteri nechteji zmenit svuj zivotni styl, ale radeji se nechaji operovat. Operaci bych si schovala pro lidi, kteri se uz diky stari nebo zdravotnimu omezeni opravdu hybat nemohou.

Velmi dobre si promyslete, jestli do sebe nechate v tak mladem veku rezat, nebo zacnete konecne jednou spravne jist a hybat se. Zjistete si, co vas po bandazi ceka. Nekolik tydnu budete jist jen tekutou stravu, pak nekolik tydnu jen kasovitou. No dobrou chut. Nemyslete si, ze po bandazi budete moct normalne jist. Porce nesmi byt vetsi nez 1,5 dcl, nesmite zaroven jist a pit, musite dodrzovat 5 a vic porci denne, nedate si uz treba nikdy neoloupane jablko nebo pomeranc, protoze slupky a duznina vas budou drazdit az ke zvraceni. Zkratka budete mit mnohem vic omezeni, nez kdyz zacnete jist spravne. A kdyz se radami ridit nebudete, cela bandaz bude k nicemu, protoze zaludek se zase roztahne na puvodni velikost.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: myse®
Datum: 09.07.12 14:00
avatar

navíc astma NENÍ nemoc, při které se nedá hýbat! mám ho já i moje děti... syn hraje am.fotbal a jsou mistři republiky! a trénink je opravdu tvrdý... trenéra nezajímá jestli můžou nebo nemůžou, kolikrát zvracejí na kraji hřiště, utřou pusu a makají dál!

takže konec výmluv - chce to pomalu začít s pohybem, i vaše čivavky budou rády za procházky. Začněte svižnou procházkou 1km po týdnu si přidávejte víc a víd. Jde to! věřte mi. Můžete si "fouknout" před prochajdou a překonat to!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romanuska*
Datum: 09.07.12 14:49

Děkuji myse za odpověd, že se vymlouvám na astma. Sice nevím co Vaše děti mají za satma, ale já mám astma nemoc, beru to tak protože moje matka se v 43 letech na astma udusila.

Vzhledem k tomu, že jsem od základní školy až po střední byla osvobozena z tělocviku, jen proto, že jsem byla nemocná na astma.

Od: pb®
Datum: 09.07.12 15:27

Prestante se vymlouvat, proc nemuzete. To je zdroj vasich obtizi. Nikdo po vas nechce nejake velke sportovani, ale pravidelny pohyb. Tim pohybem muze byt jenom prochazka tim spravnym tempem, pri kterem mate takovou tepovou frekvenci, pri ktere se spaluji tuky. Rozhodne nejde o zadne honeni, mela byste byt pri tom schopna normalne mluvit. Jit na pulhodinovou prochazku muze i clovek s astmatem. To ze se zadychavate je dano tim, ze na svem tele tahate vic nez 50kg tuku. Naprosto zbytecna zatez, ktera muze vase klouby odrovnat tak, ze budete zrala na invalidni vozik jeste driv, nez dosahnete duchodoveho veku. Kdyz jsem v tehotenstvi pribrala 18kg ( a to jsem mela porad o 30kg min jak vy), take mi delalo problem vyjit delsi schody a nechapala jsem, jak nekdo muze takovou zatez v podobe tlousky na sobe tahat dobrovolne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romanuska*
Datum: 09.07.12 15:37

Pb děkuji za info, ale již je to jedno, ted se hlavně těším aby mi to dobře dopadlo na konzultaci. Nemám zájem aby mi tady někdo něco vykládal o pohybu a zdravé stravě. Spíše bych byla ráda, kdyby mě psaly lidičky kteří bandáž absolvovaly. Již už nemám zájem o Vaší odpověd, mrkněte se někde, kde budou vaše rady užitečné.

Hezký den.

Datum: 10.07.12 00:45
avatar

Pohyb a zdravá strava jsou řešením. Bandáž bez pohybu a bez zdravé stravy řešením není.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 09.07.12 15:01
avatar

Myse, souhlas!

Astma sice je nemoc, ale s pomocí inhalací, inhalátorů a správných léků se s ním dá v pohodě žít. Jsem astmatik a přitom sportuji na celkem dobré úrovni, dříve vrcholově. Nikdy jsem se osvobozovat nenechala, protože me sport, krom běhání, baví.

Tazatelka - že se Vaše maminka udusila, je mi líto, ale byla léčená? Léčený astmatik se jen tak sám od sebe nezadusí...

Souhlasím i s Pb, že bandáž žaludku je spíše pro ležáky. Ne pro lidi, co chtějí zhubnout bez pohybu. To nelze, bohužel opravdu budete muset začít něco dělat.

Píšete, že když jdete na vycházku, rychle se zadýcháte a musíte sednout. Nedivte se, tělo není absolutně zvyklé na nějaký pohyb a tak se mu brání. Vždyť s sebou tahá takovou váhu... Čím více budete takto chodit, tím dříve si na to plíce zvyknou - a pokud se zadýcháte, tak si jako já dýchněte z inhalátoru, pomůže to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romanuska*
Datum: 09.07.12 15:18

Děkuji všem za rady. Opravdu jsem z nich mnohé vzala. 27.7 jdu na konzultaci. Napíši pak jak to dopradlo.

Jinak pro všechny sportovce a nadšence cvičení: Momentálně necvičím se 100kg to není nic moc. Jsem osůbka, kterou nikdy sport nezaujal, ani když jsem byla hubená. Prostě nesnáším, když se začnu potit. Ani se neopaluji, protože se při opalování člověk potí. To raději zajdu do solárka. A pozor zajdu, ne zajedu.

Od: romanuska*
Datum: 09.07.12 15:20

Ano viděla jsem jste to co jíte. Ale nezlobte se, moc mě tento pořad nenadchl. Opravdu se zatím nevidím ani v jednom z těch účastníků.

Datum: 09.07.12 16:26
avatar

Jste to co jíte je pro vás k ničemu. Stáhněte si pár dílů "Nemocnice XXL" nebo v originále Half ton hospital.

POKUD NEJSTE OCHOTNÁ ZMĚNIT SVÉ STRAVOVACÍ NÁVYKY A SPORTOVAT, POTOM VÁM BANDÁŽ ŽALUDKU NEPOMŮŽE! Žaludek se časem opět roztáhne. Bandáž je až ta poslední možnost.

Pochybuji, že jste někdy hubla pod lékařským dozorem, opravdu to jde. Spíše mi připadáte jako ti Američani z toho pořadu, kteří se upnou na bandáž a o ničem jiném nechtějí slyšet a myslí si, že bandáží zázračně zhubnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romanuska*
Datum: 09.07.12 16:29

Děkuji za odpověd.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.