Zaručené tipy na tloustnutí?

Od: Datum: 06.07.12 08:01 odpovědí: 16 změna: 30.07.12 10:04

Ahojky. Mám takový dotaz. Jsem hubená, asi tak jak by si přála každá modelka v americe. Já sama jsem se svojí postavou velice spokojená, ale časté narážky mě opravdu nenechávají v klidu. Nedržím diety, ba naopak jím víc než normální člověk. Na svých 169cm vážím 46kg a ráda bych to dotáhla na 50kg, to je taková má vysněná hmostnost. Někdo mi to, jak jsem hubená závidí, někdo, mě dokonce podezřívá, že jsem nemocná anorexií! Takové lidi nesnáším nejvíc. Zrovna teď jsem viděla v TV, že česká modelka, česká miss E. Bučková je hubená, a celý bulvár byl zanešen tím, že trpí anorexií. Bučkové jsou i vidět "horní" žebra, mě nikde žádný kosti nevylejzají. Ani nejsem ten plochý typ, co nemá prsa a zadek. Běžně sním na posezení čokoládu, sladké jím každý den, v jídle nejsem vybíravá (kromě hrachu a jater) sním vše. Mé průměrné porce by měly běžně odpovídat chlapské porci. Doma mi říkají, že když se budu takhle cpát ( když mám cpací dny) tak se mi to nahromadí a jednou budu tlustá. Já bych ale chtěla přibrat 4kg, abych docílila své 50ky, ale ať "žeru jak žeru", tak nepřiberu ani kilo. Jednoduše mám perfektní trávicí systém a všechna přijatá potrava se stráví, tělo si jen vezme sobě důležité živiny.

Ráda bych, jestli nemáte něco, po čem zaručeně přiberu, avšak něco, co není příliš nezrdavé (hranolky,hamburgery ne, kvůli choleterolu).

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.07.12 09:02

Nedělejte to! Nepřibírejte, nehubněte. Všecko je ve vaší hlavě. *hej*Máte bezva váhu. Naučte se odpovídat na pitomé poznámky, pitomých lidí. Takových poznámek v životě budete slyšet mraky. Že jste hubená, že vám tahle sukně dělá bříško, že. . . Ten váš je skvělý, ale ty vousy mu nesluší. Že máte pěkného pejska, ale není on kapku větší? Že vaše dítě je moc pěkné, ale nemluví málo nebo moc? Že, že, že a bla bla bla. Raději si v hlavě srovnejte sebe, své požadavky, své potřeby k tomu co chcete a co je vám příjemné, s čím jste spokojená. Když přiberete, najde se spousta lidí, kteří se vás zeptají, proč jste ztloustla a že hubená jste byla hezčí. Protože se vždycky najde někdo, komu se něco nebude líbit a co by udělal jinak. Nevíte, jestli z někoho mluví vkus nebo nevkus a z koho závist a z koho dobré úmysly. Nikomu se nemusíte zpovídat, jen rodičům, nemusíte žít podle něčího receptu. Vždycky se najde někdo, kdo bude mít pitomé řeči. *cert*Naučte se narovnat se a nějakým žertem odrazit nablbané řeči. Často slyším, Nejsou jorci menši? Odpovídám, Jojo, ale my jsme dvě velké holky. *jasne*A nesnáším tak zvané upřímné lidi, kteří tvrdí, že co na srdci, to na jazyku a pletou si touhu bodnout s upřímností. A taky se bojím, že jednou na takovou pravdu vyjedu i já s pravdou. Např. A vy jste si někdy všimla, jak strašně velkou máte pr*del? A jak máte zkipané (pokapané, flekaté) triko? Promiňte, jsem jen upřímná. ;) Vůbec neberte vážně řeči o tom, jaká jste. Naučte se mít sebe ráda. ;)Hodně štěstí

Ohodnoceno: 8x

Od: hankauk*
Datum: 06.07.12 09:31

Kamilas, Babkazov to vystihla úplně nádherně. Mám jen pár komentářů k tomu, co jste psala.

Měříte 169cm a vážíte 46kg. Kolik měří sl. Bučková? 169cm určitě ne. Takže ta bude hodně hubená. Foto jsem viděla a mně se tak hubené slečny opravdu nelíbí. Být moc hubená s sebou nese také zdravotní rizika. Moje vyzáblá sestřenice takhle bláznila s dietama, až ztratila menzes. Nakonec byla ráda, že vůbec otěhotněla.

Jestli se "cpete", jak píšete a nepřibíráte, tak jste dost velký šťastlivec, protože máte rychlý metabolismus. Co by za něj jiní dali (třeba já).;)

Buďte šťastná za to, co máte a co vám bylo dáno do vínku. Jak si toho jednou člověk přestane vážit a začne to měnit, nevzejde z toho nic dobrého. Až budete starší a třeba po dětech, tak nějaké to kilčo navíc mít budete. Zásadní je, jestli jste sama se sebou spokojená bez ohledu na přihlouplé poznámky a narážky ostatních? Pokud si odpovíte ano, tak není co řešit. :)

A jak psala babkazov, naučte se nějakou chytrou odpověď na otázky a poznámky závistivých. Např. moje známá má velikost 16. Je jí kus ženské. Jednou takhle jela domů z práce a na úzké vesnické silnici se potkala s dalším autem. Pán evidentně nejel na své polovině, takže se málem vybourala. Zastavila, pán viděl, že stojí, tak taky zastavil a ona bravurně docouvala na jeho úroveň. Z auta vylezl pán, který měl dobře přes 100 kg a začal jí nadávat. Ona má pusu taky prořízlou, nenechá si nic líbit. Pán ji po několika slovech řekl, že je tlustá ku...a. Ona mu na to odpověděla, ať už jí nikdy takhle neříká, že je naprosto neomluvitelné. A on... "ku...a"? A ona... "ne, tlustá". Pán na to nedokázal nic říct, zalapal po dechu, nasedl do auta a jel pryč.

Ohodnoceno: 2x

Od: wamp®
Datum: 06.07.12 09:42

Datum: 06.07.12 10:15

Dobrý den,

přibrat lze samozřejmě vždy, máte netypický metabolismus a proto pro Vaše účely bylo nejlepší navštívit výživového poradce, který by Vám sestavil jídelníček.

Ovšem věřte, že Vám toto radím velice nerad. Pokud jste, jak píšete, se svou postavou spokojená, tak co proboha řešíte?

Pokud máte navíc ženské tvary a nevypadate jak okapová roura, můžete být ráda.

Odhaduji, že jste ještě hodně mladá. Příjdou časy, kdy určitě nebudete vypadat stejně jako v 19 letech, příjdou děti a postava se Vám změní. Proč ale předbíhat přírodu a zbytečně tloustnout?

Buďte šťastná, že nemusíte řešit problémy s nadváhou (jako já, jako miliony lidí) a užívejte si své výhody¨a nejezte tolik čokolády:)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.07.12 12:10

dovolím si napsat, že semi jeví jako vhodné u Vás pár kilo přibrat. Mj. i kvůli fyzické síle, zdatnosti a imunitě. 50kilo je ideál, mohla byste mít i víc. Většinou se přibírá špatnými kombinacemi. Př. vidím v hranolkách či hamburgeru + smetanový nanuk zalitý v čokoládě. Tím netrvdím, že to je to, co hledáte.Je to hodně o mysli, nejvíc přibírají labužníci a jedlíci s velkou radostí,kdy požíváním potraviny jejich mozek prožívá opravdu radost = je to o psychyce. Já jsem docela hubený,myslím, že to je tím, že sním téměř cokoliv a nezáleží mi zvlášť na super chuti. Jediný je pro mě uspokojující plný žaludek a toho docílím i pivem nebo vodou se šťávou, ale jím pořád a všechno, akorát neporžívám žádné zvl. psychycké uspokojení, a o tom to také je. Tlouštíci jídlo mají opravdu velmi rádi. ("už pro ten pocit"). Já votevřu lednici vezmu taveňák, kus chleba k tomu a za 3minuty nevím, co jsem jedl. Tohle správný jedlík nedělá. . . ten si prostě vše vychutnává a požitkaří.

doplněno 06.07.12 12:15:

z hlediska BMI jste v kat. podváha, což není zrovna optimální.

http://www.fithall.cz/rest/ti…edium=cpc&utm_campaign=search

doplněno 06.07.12 12:21:

V populaci se objevují hodnoty indexu v rozmezí od přibližně 15 (závažná podvýživa) až přes 40 (morbidní obezita). Přesné hranice mezi jednotlivými kategoriemi (závažná podvýživa, podvýživa, optimální váha atd.) se mezi různými odborníky liší, ale všeobecně je BMI pod 18,5 považováno za podváhu, která může být příznakem nějaké poruchy stravování či jiného zdravotního problému, zatímco BMI nad 25 se považuje za nadváhu a nad 30 za příznak obezity. Tyto hranice platí pro dospělé starší 20 let.

Datum: 06.07.12 18:21

BMI je svým způsobem omyl, ale většina praktických lékařů, kteří diplomem na fakultě skončili proces celoživotního vzdělávání, to ještě nepochopili.

Pokud je člověk sám se sebou spokojený, je zdráv a tělo funguje jak má, není přeci důvod něco měnit...to je logika selského rozumu.

doplněno 06.07.12 18:26:

Teď jsem se teprve dočetl na konec...

v 15 letech vůbec nic neřešte - v tomto věku je naprosto normální, že jste samá noha, samá ruka. Až Vám bude 25 budete vypadat jinak. Budete štíhlá a žádoucí a nebudete ta buchta co sedí v koutě, jenom proto, že měla v 15 letech potřebu cpát se tučným tvarohem.

Dokonce možná budete mít sedavé zaměstnání a budete přemýšlet nad tím, jak naopak nepřibrat.

Datum: 07.07.12 08:46

toto kategoricky odmítám, zejména ve smyslu BMI = nadváha. V případě nadváhy si lidé ničí zdraví, kosti, klouby, srdce, cévy, přetěžují celý organizmus a mohou mít vyšší náklady na léčbu všeho a nehledě na spotřebu medikamentů. Jestli toto chcete nazvat stavem "v pořádku" zásadně nemáte a nemůžete mít pravdu. Nadváha je syndromem posledních století a plyne povětšinou z nezdravého způsobu života a přejídání (existují vyjímky, ty ponechme stranou).

Od: kamilas
Datum: 06.07.12 16:39

Děkuji vám moc!:) Ještě ke svému textu něco přidám. Štítnou žlázu mám v pořádku. Podváhu nemám. V číslech možná, ale jinak ne. Ale musí se brát také v úvahu můj věk, jelikož jsem ještě vlastně dítě. Je mi 15. A potravu mám opravdu vyváženou.

Nemáte nějaké tipy na cviky, jenž podpoří růst svalů, čímž se vlastně "zobjemním"? Cvičení si vyhýbám (max. na záda), sportu se taky zrovna 2× nevěnuji, jelikož tím bych spíše zhubla. Ale samozřejmě netoužím po tom, abych přibrala 5kg tím způsobem, že mi pak budu mít velký zadek nebo naopak "špeky". Tak nějak rovnoměrně... Děkuji za každý účinný nápad! *jasne*

Datum: 07.07.12 08:48

na začátku textu jsem se nedobral k věku. Pokud jde o věk 15let tak to neřeště. Ve vyšším věku zaručeně priberete několik málo kg. automaticky.

Od: lilu*
Datum: 07.07.12 20:37

Já jen chci říct že mě také každý říkal že jsem šíleně hubená až mi to štvalo ale stím se nic nenadělá ,někdo má problémi s tlouštkou někdo s hubeností.Já to teda měla zkrz fizické problémi,no a když jsem skončila v nemocnici s angínou při které jsem schodila na 43 kylo,tak to bylo opravdu šílený,horko těžko jsem to dávala na horu a jen dílky práškum na stres jsem se dostala během necelého roku na 60 kylo .No těd mám problém stím,že zase po práškáých příbýrám moc.Tak radím pokud u toho nejsou zdravotní problémi tak je to celkem v pohodě a je lepší si ztoho nic nedělat.

Datum: 07.07.12 10:06

Kamilko, ty jsi se ani nezamyslila nad tím, co ti tady všichni píšeme! *plac* S tímhle přístupem budeš celý život se sebou nespokojená a plná komplexů a touhy se sebou něco udělat. A stejně se najde vždycky někdo, komu se něco na tobě nebude líbit.*vtip* Tak ještě jednou: nauč se mít ráda takovou, jaká jsi! Nevybírej ze sebe chutě! Neber si k srdci pindy lidí, kteří mají jiný vkus, jiný pohled, protože zjistíš, že ti stejně závidí. *hej* Vyzkoušej to tak, že začni všude vykládat, kolik ti dá odříkání tahle dieta, kterou držíš, abys byla štíhlá. Schválně, kolik lidí se bude ptát, jaká ta dieta je a jestli bys jim nemohla poradit, že také chtějí zhubnout. *placni* Všecičko si, prosím tě, přečti ještě jednou a zamysli se.

Datum: 07.07.12 22:10

Dovedu si představit, jak se nactilete stravuji. Jednu mám doma a je to hrůza děs. Pravidelná strava by měl byt základ a právě v tom je háček, jelikož na to nikdo nedbá. Pravidelnou a pestrou stravou se váha vždy upraví na normální stav.

Datum: 08.07.12 17:55

Kamilas, z hloupých řečí si nic nedělejte, s největší pravděpodobností Vám závidí.

V 15 letech opravdu nejde o žádný problém (já jsem vážila 48 kg až do prvního těhotenství v 25 letech, pak jsem se dlouho držela na 51 kg). Spíše si promyslete nějakou pohotovou odpověď, kterou byste závistivce odpálkovala.

Od: verun*
Datum: 08.07.12 20:19

Záleží pouze na tom, aby jste se cítila dobře. Pokud Vám to takto vyhovuje, neměňte se kvůli svému zakomplexovanému okolí. Jinak přibírat tučnými jídli a podobnými hnusy je o ničem, maximálně se stravujte pravidelně a zdravě a sportujte, přiberete svalovinu, která je mimochodem těžší než tuk

Já myslím, pokud se nesnažíte být hubená, tak je to pouze pokřivený pohled Vašeho okolí. Však se rohlédněte, všude kolem náctiletí s nadváhou nebo náctileté holky snažící se udržet si váhu a vy to máte jako dar od přírody. Krom toho, v 15 je to naprosto normální )

Užívejte si léta

Od: kamilas
Datum: 25.07.12 20:40

Děkuji moc!*placni* Váč příspěvek je tu poslední, tak odepíšu vám, přečíst si to může každý. Stále jsem plánovala, že sem napíšu. Vše jsem si důkladně promyslela. Právě jsem se vrátila z dovolené z Řecka. Měla jsem několikery nové plavky, takže jsem se samozřejmě na pláži producírovala jak hvědza. Smozřejmě jsem měla, omlouvám se některým za můj zvolený výraz, ale já to tak cítím, nejdokonalejší postavu pláže. Kdyby se měla udělovat cena "Postava pláže", suveréně bych řekla, že bych se do třetího místa umístila. Teď se pokusím trošku přilížit můj zážitek z dovolené :). Naše pláž pod hotelem byla spíše naštěvovaná domácími řeky. Jestli tam bylo pár cizinců, tak právě od nás z hotelu. Asi 3. den, jsem si tak ležela na dece, když jsem viděla, jak projel skutr s třemi řeky. No mlaďoší, pěkní řekové ( řekové celkově jsou moc pěkní *cert*). Dva z nich se rozprchli a jeden si šel dát blízko nás věci a šel do vody. Pak když vylezl, nějak si mě všiml. A pak na mě stále pokukoval, až se teda přiznám, mě to začalo dost znervózňovat. Druhý den si dal věci zase blízko nás a zase koukal. Pak jsem mu dala svým "lookem" jasně najevo, že jako NE, rozhodně NE. No a on to asi nějak pochopil a pak už tak nekoukal, až mě to trošku mrzelo, že jsme se nedali do řeči...*bum*... No a pak tam byl také jeden řek, kterému bylo ale tak 30, byl sám na pláži a ten ze mě nespustil oči, což mě ale dost znervózňovalo, protože přece jenom mu bylo dost! Pak jsem ho zahlídla několik dnů poté, pravděpodobně s přátelkyní, to už nekoukal :D... No a proč to vlastně píšu. Ono když jste v plavkách a každý vlastně vidí vaše "křivky" a otáčí se za vámi, na svědomí to sakra přidá

Teď už nezbývá, než si přát, aby mi skvělá postava vydržela dalších 20 let *modla*

Datum: 30.07.12 10:04

Ta tvoje dovolená a zkušenosti na ní, jsou lepší, než 100+1 rada. Tak to má být. Mít ráda sama sebe. A vážit si sama sebe. *palec* Měj se moc hezky!

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.