Výplň textilní kostky

Od: Datum: 06.07.12 06:06 odpovědí: 5 změna: 07.07.12 11:17

Krásné dobré ráno,prosím o radu.Potřebuji pro syna ušít látkové kostky,velikost asi 30 na 30 cm,což by nebyl problém,jen nevím,čím je vyplnit,aby nebyly moc těžké,ale přitom držely trochu tvar.Syn si vymyslel nějaké aktivity pro děti v psychologické poradně,bude se snimi házet atd.Nevím kde bych mohla něco sehnat,proto se s prosbou obracím na Vás.Děkuji a přeji krásný slunný den caska

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.07.12 06:14

Měli jsme kdysi ve školce pro děti jako pomůcku dlouhého hada. Byl složený z jednotlivých hranolů z toho lehkého bílého polystyrénu, pošitých potahovou látkou, jednotlivé díly se k sobě připínaly na poutka a veliký knoflík. Děti na tom mohly sedět, "jezdit", používala jsem to i při TV - přeskakování, přehazování...:) Bylo to lehoučké a děti se tím nemohly zranit.

Sehnat tedy polystyrén, nařezat čtverce 30 x 30 a podle tloušky přidávat na sebe, až vznikne kostka. Slepit je dohromady, aby to drželo tvar. Pak pošít. Bylo by lepší, samozřejmě, sehnat desku 30 cm silnou, bylo by to z jednoho kusu, ale takovou asi seženete jen velice těžko, většinou bývá tenčí. Jaga.

Datum: 06.07.12 09:09

I my jsme měli takovou hračku. Děti ji milovaly. Potahový materiál byl takový jako dyftýn nebo flanel chlupem dolů. *jasne* Ten polystyrén se dá slepit z tenčích kusů. A na stranu bych dala zip nebo něco, a se to dá vyprat. *placni* Polystyren, nic jiného mě nenapadá. Nacpat to nějakou drtí, by znamenalo zpevnit všechny hrany pevným materiálem a odrovnat šicí stroj.

Od: mowla*
Datum: 06.07.12 21:11

Molitan - není problém sehnat, není drahý, oproti polystyrenu není křehký (drolivý).

Ohodnoceno: 3x

Od: caska*
Datum: 07.07.12 05:48

Moc děkuji za odpovědi,asi vyzkoušíme ten molitan.Z toho polystyrenu mám právě obavy,aby se to nedrolilo.Nevím jaké aktivity si syn pro děti vymyslí a co s tím všechno budou vyvádět *nevi*,tak aby to trošku vydrželo.Krásný den.

Od: ron*
Datum: 07.07.12 11:17

Dobrý den.

Molitan nastříhaný na kousky je dobrý. Ještě mám dobrou zkušenost s kuličkovou náplní do polštářů. Koupila jsem ji přes internet. Výhodou je, že drží objem. Kostka neztratí tvar," nesesedne se". Molitan je ale levnější.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.