Výplň textilní kostky

Od: Datum: 06.07.12 06:06 odpovědí: 5 změna: 07.07.12 11:17

Krásné dobré ráno,prosím o radu.Potřebuji pro syna ušít látkové kostky,velikost asi 30 na 30 cm,což by nebyl problém,jen nevím,čím je vyplnit,aby nebyly moc těžké,ale přitom držely trochu tvar.Syn si vymyslel nějaké aktivity pro děti v psychologické poradně,bude se snimi házet atd.Nevím kde bych mohla něco sehnat,proto se s prosbou obracím na Vás.Děkuji a přeji krásný slunný den caska

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.07.12 06:14

Měli jsme kdysi ve školce pro děti jako pomůcku dlouhého hada. Byl složený z jednotlivých hranolů z toho lehkého bílého polystyrénu, pošitých potahovou látkou, jednotlivé díly se k sobě připínaly na poutka a veliký knoflík. Děti na tom mohly sedět, "jezdit", používala jsem to i při TV - přeskakování, přehazování...:) Bylo to lehoučké a děti se tím nemohly zranit.

Sehnat tedy polystyrén, nařezat čtverce 30 x 30 a podle tloušky přidávat na sebe, až vznikne kostka. Slepit je dohromady, aby to drželo tvar. Pak pošít. Bylo by lepší, samozřejmě, sehnat desku 30 cm silnou, bylo by to z jednoho kusu, ale takovou asi seženete jen velice těžko, většinou bývá tenčí. Jaga.

Datum: 06.07.12 09:09

I my jsme měli takovou hračku. Děti ji milovaly. Potahový materiál byl takový jako dyftýn nebo flanel chlupem dolů. *jasne* Ten polystyrén se dá slepit z tenčích kusů. A na stranu bych dala zip nebo něco, a se to dá vyprat. *placni* Polystyren, nic jiného mě nenapadá. Nacpat to nějakou drtí, by znamenalo zpevnit všechny hrany pevným materiálem a odrovnat šicí stroj.

Od: mowla*
Datum: 06.07.12 21:11

Molitan - není problém sehnat, není drahý, oproti polystyrenu není křehký (drolivý).

Ohodnoceno: 3x

Od: caska*
Datum: 07.07.12 05:48

Moc děkuji za odpovědi,asi vyzkoušíme ten molitan.Z toho polystyrenu mám právě obavy,aby se to nedrolilo.Nevím jaké aktivity si syn pro děti vymyslí a co s tím všechno budou vyvádět *nevi*,tak aby to trošku vydrželo.Krásný den.

Od: ron*
Datum: 07.07.12 11:17

Dobrý den.

Molitan nastříhaný na kousky je dobrý. Ještě mám dobrou zkušenost s kuličkovou náplní do polštářů. Koupila jsem ji přes internet. Výhodou je, že drží objem. Kostka neztratí tvar," nesesedne se". Molitan je ale levnější.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.