Jak zpracovat třešně?

Od: Datum: 02.07.12 20:55 odpovědí: 6 změna: 03.07.12 19:09
Dobrý den, mám třešňový sad, i obyčejné i chrupky. Můžete mi někdo poradit jak je nejlépe zpracovat? Např. pokud někdo máte osvědčený recept na džem, nebo cokoliv jiného. Děkuji za odpovědi.
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 02.07.12 21:11

Do sudů, pak do pálenice a vypálit...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.07.12 11:00

I naše tak zkončily.

Ohodnoceno: 1x

Od: viky®
Datum: 02.07.12 22:30

Dobrý den. Na zavaření kompotu, nebo udělání džemu, nebo zmrazení třešní, pro jednu rodinu, bohatě stačí jeden strom chrupek.( množství) Recept na džem bych použila, jako když dělám broskve. Kupujeme " Želírovací cukr" 2:1, kde dáte na 1 kg pomletého ovoce a pět minut povaříte. Dáváte do skleniček, zavíčkujete. Je to.

Co s ostatním sadem? Ostatní stromy, bych nabídla k otrhání za poplatek. Než nám vyrostla třešeň, tak byl problém třešně sehnat. U nás dáváme chrupky mrazit, používám je celou zimu, na kompoty s jablky, nebo na placky, pizzu. Jen můj názor.

doplněno 02.07.12 22:32:

Želírovací cukr 2+1, nebo 3+1, je to (Dr. Oetker) se dá koupit, všude v marketech. To mám vyzkoušené.

Ohodnoceno: 2x

Od: hankauk*
Datum: 02.07.12 23:23

Taky bych udělala džem. Ovoce bych ale nemlela, ale dala vařit (Dr.Oetker 3:1 Gelfix). Třetinový podíl cukru bude stačit, ovoce je sladké dost. Můžete taky zkusti pečený čaj - recepty jsou na internetu. A určitě to zamrazení je taky výborný nápad. Ovšem nejlepší je ten s otrháním za poplatek. Jen si dejte pozor, aby vám "trhánci" nezdemolovali stromy.

Datum: 03.07.12 15:51

Natrhat do bedýnek a přivézt s několika prodejci na několik míst po celé Ostravě. Na trhu jsou třešně za 120kč za kilo, hodně červavé a už ne čerstvé za 90 kč. *plac*Zhořkne mi v puse, když vidím ceduličku s cenou. Většinou píšou cenu a dole maličkým písmem 1/2 kg *zed* Tahle cena je na mrvici!

Datum: 03.07.12 19:09

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.