Krize ve vztahu a těhotenství

Od: Datum: 17.06.12 21:45 odpovědí: 12 změna: 23.06.12 15:01
ahoj, mam takovy dotaz. Uz si sama nevim rady s pritelem. Jsem tehotna v 7m. Pritel me neustale nechava delat vse nepomahami, hadame se kazdy den. Poradne to boli hadat se z clovekem co milujete. Ale chova se ke me neustale spatne kdyz chci neco podat okamzite hned urazky a nic neudela.. Zajima ho spis volnost nez ja a mimco.. Chtela bych poradit jak na prijele nebo jk se zachovat. Nevim. Dekuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.12 21:51
avatar

I když nechci moralizovat, takto se asi nezačal chovat z ničeho nic. Měla jste pečlivěji vybírat otce dítěte.

A teď k otázce - chcete změnit člověka, který je k Vám hrubý, nepomůže a dítě ho jaksi nezajímá? Nesnažte se, toho nezměníte. Zkuste si otevřeně promluvit, že takhle to dál nejde - možná se chytí za nos a probere se. Pokud je takový už dlouho (a pořádně přemýšlejte a vzpomínejte), tak to není dobrý partner, natož otec.

Pokud to nepůjde po dobrém, kopněte ho do zadku a raději buďte samoživitelka (samozřejmě s alimenty), než žít vedle někoho, kdo Vás uráží a nezajímáte ho ani Vy, natož společné dítě.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.06.12 21:51
avatar

Ahoj. Pokud nejeví zájem o Vás ani dítě, pak o rodinu asi moc nestojí. Pokud stojí o volnost, pak ho nepřipoutáte asi ničím. Můžete zkusit předmanželskou poradnu, ale myslím, že nebude mít zájem spolupracovat, ani nic měnit. Zvažte, zda má pro Vás a budoucí mimčo takové další soužití cenu. Někdy snaha jen na jedné straně nestačí, bohužel.

doplněno 17.06.12 22:35:

Pro dítě je důležité klidné, rodinné zázemí, aby mělo šťastné dětství. Zvažte, zda Vy a partner mu tohle můžete vybudovat. Když vy sami dva máte spory a nerozumíte si spolu, hádáte se, nejste schopni táhnout za jeden provaz ve vztahu atd.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: askmenow*
Datum: 17.06.12 23:01

Jak na přítele? Nijak. Pokud jste mu řekla, co cítíte a že byste potřebovala pomáhat a klid v těhotenství (a nejen v něm a no, měl by to vědět bez říkání!) a on to dělá dál, je takový a bude takový.

Nechci být zlá, nebo malovat na zeď čerty, ale co přemýšlet o tom odejít od něj? Buď se chytne za čumák a vzpomatuje se, nebo ne.. a pak žádná škoda. Když má dítě fungující celou rodinu, je to krásné. Když má sedřenou matku, které nikdy nepomůže a líného otce, kteří se akorá po večerech hádají za dveřmi, je podle mne lepší, když je samo s maminkou, která je v klidu. A koneckonců nebude pravděpodobně sama navždy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hop®
Datum: 17.06.12 23:11
avatar

MR: nevíte si rady s přítelem, a jste těhotná. Omlouvám se, pokud nemám pravdu, ale Vy jste si s přítelem nevěděla rady ještě před tím než jste přišla do jiného stavu... Samozřejmě Vás mrzí to jak se k Vám chová, ale, čistě teoreticky, "nezařídila" jste si těhotenství s představou, že se on tím Vaším těhotenstvím začne chovat jinak?

... svatá prostato... *zed*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krkovicka*
Datum: 23.06.12 14:03
Hop sice se omlouvate ale mě tohle bije do oči a není to o tom že za pravdu se každý bije.Takové kecy jsem i sama slyšela.Moje Dcera byla počata z lásky a rok jsme na ní čekali.Pak se změnil zrudu.Někde v hloubce doufal že dítě mít nebudu a protože mě měl v té době rád chtěl mi miminko dopřát.Doufám že aspoň trochu jste pochopil proč zrovna reaguji na vás.Nepřipadá mi že tazatelka postavila partnera před hotovou věc.
doplněno 23.06.12 15:10: Jako jediný muž v této otázce jste se vyjádřil tak jak uvažuje dalších 90% chlapů.Nechci tady nikoho poučovat.Stejně nad tím mavnete rukou.
doplněno 23.06.12 15:21: No ono to důležité je.Ve lži se špatně žije.Možná jste se stim setkal ve svý společnosti.Příště by jste mohl být o trochu citlivější aspoň ve volbě slov i smajliku.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 23.06.12 15:01
avatar

Krkovicka: V dotazu je napsáno: "Přítel mě neustále nechává dělat..." Z toho jsem vydedukoval, že nejde o zvrat v chování přítele například díky těhotenství. Tazatelka NEPOPISUJE ŽÁDNOU změnu v chování přítele.

Váš případ byl pravděpodobně naprosto odlišný, pokud se Váš přítel negativně změnil díky miminku.

Moje "omluva" v původní reakci byla pro případ, že by tazatelka pouze "zapomněla" uvést, že se tak přítel chová od určité doby, třeba právě od toho těhotenství. Ovšem tazatelka již ani nereaguje...

Tolik vysvětlení mého názoru a důvodu, jak jsem k němu došel, hezký den...

doplněno 23.06.12 15:14:

Pokud pročítám názory v toto tématu, nejsem jediný rádce s podobným názorem, možná jediný chlap, ale nevím proč by to mělo být tak důležité. Pro Vás možná ano, když Vás praštila do očí zrovna moje reakce, nic ve zlém... *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.12 00:01
avatar

Nepředělávejte, protože nepředěláte. Jenom se vysílíte, unavíte. Budete se hádat stále více. Od hádek krůček k domácímu násilí. A někdy horší věci.

Buďte silná. Každou pomoc najdete na konci své paže a ve své hlavě.

Buďte samostatná. Přemýšlejte dopředu, co budete dělat. Použijte svoji rodinu ať Vám pomůže. A navažte velmi dobrý vztah s rodinou přítele. Pokud tam funguje. Pokud ne, poznejte jeho rodiče, prarodiče, sourozence, aby jste si s někým dobře porozuměla. Začněte se s nimi stýkat a utvářet hezký vztah. Nemusíte se všemi, ale třeba se někdo najde. Nepomlouvejte před nimi svého přítele. Rozvíjejte vztah v dobrém. Za chvíli budete ráda, když někdo půjde i třeba jen na hodinku s kočárkem. Moc velká pomoc.

Doma dělejte vše úsporně, aby jste se neunavovala. Mějte se ráda a preferujte hlavně sebe. Nevyvářejte náročná jídla, nežehlete, když hezky pověsíte, složíte do koše nemusíte. Naplánujte si nákupy, napište si seznam, ať nechodíte zbytečně ve velkém supermarketu. Udělejte si jídelníček na celý týden jednoduchých jídel a přiměřeně jej dodržujte. Pořiďte si tašku na kolečkách, je to moc velký pomocník. A nekoukejte, že jste mladá a taška pro staré babky. Šetříte sebe pro svoje dítě. Buďte vždy o krok dopředu.

Nepijte sladké limonády, kávu spíše Meltu apod. Používejte bylinky na nové brambory a na posypání chleba s máslem. Jezte nyní hodně jahody a další ovoce, co zraje třešně, rybíz, maliny. Do vody na pití si večer dejte lístečky máty nebo meduńky, šalvěje, sedmikrásky, řebříčku apod. . Přes noc se nějaké prospěšné lárky do vody uvolní a též se voda ovoní. Pokud nemáte možnost bylinek, tak pár kapek citronu. Ne z lahvičky, to je umělé. Třeba nebudete tak unavená.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.12 06:02
avatar

Milá maminko /budoucí/, takhle se ten přítel přece nemohl změnit ze dne na den. Dříve jste na něm nikdy nepozorovala nějaký nezájem, neurvalost, nevšímavost? Nevěřím, že se to stalo jen těhotenstvím. To se naopak většina taťků změní k lepšímu, pomáhají, těší se na to malé. Měla jste svému děcku asi vybírat tatínka zodpovědněji. Jenže teď už je pozdě.

Už to, že je to jen "přítel" a ne manžel, napovídá mnohému. Pozor, aby se z něho nestal nepřítel.*zed*

Když nepomůže, tak nepomůže. Vy sama dělejte jen to a tolik, co můžete, nehoňte se, nemyjte třeba okna a nelezte trhat třešně, aby se něco nestalo. Co stihnete, to stihnete. Buď Vám začne pomáhat taky, nebo musí skousnout, že jste to a to prostě udělat ve svém stavu nemohla.

Myslím si, že mu dochází, že to těhotenství nemělo přijít, přijde o svou nezávislost, o své volno. Proto se tak chová. Pokud je to pravda, bylo by asi lepší ho poslat do pryč. Hlavně, ať platí na děcko výživné, ale myslím si, že Vám bude rozhodně lépe bez něho. Budete mít své malé štěstí a jednou určitě potkáte někoho, kdo vás bude mít rád oba dva a s kým Vám bude dobře. Nedoprošujte se, nepodbízejte, nemá to cenu a ženská jen zbytečně přichází o svou hrdost. Myslím, že by s ním stejně nebyl do budoucna žádný medový život, když už teď se chová jako buran. *bzum*Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: gita65
Datum: 18.06.12 08:18

Poradit Vám zde můžeme ale rozhodnutí co uděláte je jen na Vás. Nevíme jak se k Vám choval a byl dříve. Myslím si že byl už takový i dřív. Ted jste těhotná. Nebere ohled nepomáhá hádáte se. Co bude až se miminko narodí? Bude i hůř. Dítě bude plakat i v noci. Vy se nevyspíte on také ne. Bude zase nadávat hádat se obvinovat Vás že se nevyspí. Stačí u mimča menší rýma teplota a na spaní není ani pomyšlení. Dítě vyžaduje stálou pozornost péči. Může se stát že nebudete ani stíhat uklidit domácnost postarat se o vše co bude přítel vyžadovat. Vše bude na Vás a on jen bude nadávat a vyčítat.

To raději budu sama s dítětem. Dám raději veškerou lásku a péči mimču a budeme žít třeba v chudších poměrech ale v klidu. Co si udělám to mám. Co nestihnu udělat tak hold udělám příště. Když ted nemá zájem a nezáleží mu na Vás a mimču tak nebude jiný ani po narození dítěte. Odstěhovala bych se zažádala pak o alimenty a těšila se v klidu na dítě. Utvořila bych pro sebe i dítě klidný domov. Sice píšete že přítele milujete. Ale milujete ho když na Vás křičí hádá se? Tomu nevěřím! Dnes se hádá na Vás kašle chce mít volnost. Jednou mohou přijít i facky a budete ho dál milovat? Už ted jste mu naobtíž.. A lepší to nebude. Budete doma jen služka a terčem výčitek a hádek.

Jaký byl dříve? Choval se k Vám jinak? Nic Vám nevyčítal? Pomáhal Vám v těžké chvíli? Dával přednost Vám před kamarády? Nebo nejdříve byli a ostatní a potom až Vy. Ale nemyslete si že dítě jeho povahu změní . Ž e se z něho stane najednou obětavý milující a zodpovědný tatínek . Ale Vy ho znáte déle. My jen z Vašeho dotazu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.12 10:36
avatar

Všichni už napsali vše důležité. Jen ne to, že osobnost člověka se tvoří už v těhotenství. Jestliže jste stále ve stresu, v slzách a v afektu, narodí se vám dítě, které bude plačtivé, nespokojené a dá vám stonásobně zabrat ve dne i v noci. A budete mít na práci plačtivé, skoro nemocné dítě a přítele na prd! *sok*Přestaňte řešit prkotiny, zklidněte se. To, že jste byla většinu času v afektu, nic nezměnilo, nic nevyřešilo. Pokuste se vytáhnout si věci, které jsou opravdu, opravdu důležité a ostatní hoďte za hlavu. Nevyřeší to také nic, ale vy a dítě budete klidnější. *hej*Požádejte přítele, ať se k vám chová jako k cizímu člověku. To, co si dovolí k vám, jen proto, že ho milujete, by si k cizí ženě nikdy nedovolil. A vy nebuďte náročná, začněte se chovat jako samostatná, schopná žena. Žádejte jen to, co sama nezvládnete. Není to ideál, ale dosud jste nic nezlepšila. Tak to změňte. Prioritou je zdravé dítě.*houpy*Hodně štěstí!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lolaprasatkova
Datum: 20.06.12 11:26

To mi připomíná jednu kamarádku. Jejich vztah začal podobně. On dítě nechtěl a ona se mu vecpala do budoucnosti . Dnes po 10 letech je to stejné. On má rád syna. Jí ne. Jí nadává a je na ní hnusný. Tenkrát jsem jí říkala, aby se na něj vykašlala. Měla strach, že jí už nikdo nebude chtít. Dodneška sí jí nevzal. Na domácnost jí dává drobné a ještě jí nadává. Ona vše financuje sama, má dvě zaměstnání a ještě se stará o dítě. Sám utrácí všechno. Dokonce jí zahýbá. Nedávno přišla na to, že má milenku a malé dítě. Ona mu doma vaří a dělá servis. On chodí do hospody a utrácí . Jezdí po víkendech atd. Je to vyčervávající jí pořád utěšovat, ale pořád jí říkám totéž, aby od něj odešla a našla si někoho jiného. Takže pořád stejná písnička. Takže vám radím totéž. Odejděte od něj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 23.06.12 08:19
Já si tohle prožila.Jak už tu někdo psal není to že dne na den.Něco z mého příběhu-Chodila jsem s partnerem dva roky pak jsme se rozhodly mít miminko.Rok trvalo než jsem otehotnela.Ale už tenkrát něco bylo v nepořádku.Flákal se víc s kamarádama než aby byl semnou.Zamilovaná jsem byla a moc.Můžu smutně říct že celé těhotenství jsem byla sama.chodila jsem do práce do šestého měsíce a kromě skřínky na oblecky mi nepřispěl na žádnou vybavicku.Po narození dcery začal kolotoč.Celodenní péče o dceru a prakticky i o něj.Když jsem nevycházela s penezma.Musela jsem skoro až prosit.Jeho koníčkem byly auta a to sezralo spoustu peněz.Dcera ani já jsme ho nezajímaly.Nikdy mi jí nevzal s kočárkem ven.Když jsem onemocněla musela jsem o pomoc požádat sousedku a při mém pobytu v nemocnici ji měla u sebe i přes noc.Dokonce mi jí i kojila.Babičky mimo dosah.Pamatuji si když jsem před porodem měla kontrakce po 4min a dvě hodiny jsem čekala než přijede a odveze mě do porodnice ani v tomhle nebylo na něj spolehnutí.Pak mi řekl-stejně si rodila až v noci ale kdyby to prtě doma odrodila to přece nikdo neví.Číslo záchranky už jsem měla napůl vytoceny.Měla jsem strach a chtěla jsem ho mít u sebe.Chodila jsem v době rodičovský v noci uklízet a ráno zas denní kolotoč kolem dítěte.Vařila jsem,tahala jsem se s taskama a detaily jsem rychle začala vidět.Tak např.radši tlačil odpadky v koši než aby ho vynesl.Nádobí nechával všude.Když jsem uhodila že se mi tyhle veci nelíbí tak mi sprostě řekl že jsem za to státem placena.(myslel tím mateřskou
dovolenou).Neuvaril nikdy-pač ho to nikdy
nebavilo a bavit nebude,že radši v hospodě
přípomínky-ta rajská není rajská a když jsem se s holkou z výletu a doma nestál hrnec s jídlem dokázal mě servat.Financování ohledně školky ho nezajímalo,oblečení,nákupy jídla-prostě nic.Nedostavala jsem od něj dárky-nepodal mi ani ruku když jsem měla narozeniny.Dvakrát jsem od něj odešla a na jeho prosby jsem se zase vrátila.Minulý rok po 9ti letech po domácím násilí jsem se rozhodla natrvalo opustit ho.Brečel skemral.Já s pomocí psychologa a prášku jsem se z toho dostala.Ještě není konec.Máme spolu dítě a jen tak se ho nezbavim.Takhle konci mých devět let života.Škoda jen že jsem je nevěnovala někomu kdo by si to moc přál mít rodinu a milující partnerku.Můžu si nadávat jen sama sobe.Ze vztahu mám dceru,kterou miluji a je jen moje.Nepisu že to bylo pořád a na denním pořádku ale občas.Někdy to bylo fajn někdy to zas bylo peklo a snažila jsem se být vždycky silná už kvůli malé.S odstupem času se až nyní dovidam,že v tom byly drogy.Já nic nepoznala-taky proč když nebyl třeba i dva dny doma.Dítětem jsem ho nepripoutala ani nezměnila.Nyní mám klid i čas srovnat si vše v životě.Všude máte něco.Můj ex mě nepodvadel,nechlastal,nehrál automaty ale k ženě se prostě chovat neuměl.Přeji vám přes tuhle krizi se lehce prehoupnout,když to bude horší a horší na nic nečekejte.Ztratíte pak toho mnohem víc.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.