Už nevím, co dál - asi to vzdávám

Od: Datum: 14.06.12 19:30 odpovědí: 17 změna: 25.06.12 16:10

Zdravím,

Před půl rokem jsem ukončil svůj třetí sport. Je mi 16 let.
Po třetím sportu, když jsem ho ukončil, jsem začal nehorázně přibýrat... Už asi uběhl půl roku a stále přibýrám. Nikdy jsem nebyl nějak hubený, ale alespoň jsem byl něco málo nad normou.. nyní mám asi o 10kg více od doby co jsem ukončil sport. Vůbec nevím co dělat - v rodině je nás trochu více, a tak nějaká zdravá strava se dá těžko řešit - nemáme moc peněz...

Nevím, zda začít další sport. Můj otec je dosti při těle , mamka hubená :) .. Nerad bych doapdl jako otec, mám z toho nehoráznej strach :/ ... Nechci být tlustý celý život.. Ale vůbec netuším, zda jde hubnout bez sportu, nebo jak na to.. Vůbec netuším.. Nevím si rady... :( ... Nejdříve jsem měl snahu - snažil jsem se omezovat(ale je to docela těžké :/ ) jezdit na rotopedu, chodit ven apod.. .. Ale je to prostě těžké.. Když jsem to dodržoval, tak jsem třeba někdy i ěnco málo zhubnul, ale prostě v určitou chvíli s tím skončím(třeba kvůli tomu, že nestíhám učit se, nebo prostě že nemám náladu).. Opravdu vůbec netuším co mám dělat :/ zřejmě už to asi nemá smysl řešit.. Nejdříve jsem to bral s nadsázkou, moc jsem to neřešil a říkal jsem si , že to prostě časem, když tomu zajisté dopomohu, zhubnu.. Bohužel se stal úplný opak a tak už mi došly nápady a zřejmě nemám asi ani nárok zhubnout... nikdy.. prostě nikdy...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.06.12 19:59

Hlavu vzhůru,

nic neni ztracený... Zkus začít zase s nějakým sportem, když ti to pomáhalo, dál alespon trochu omezit jídlo (sladký, jídlo večer, tučný věci). A kdyby se to nedařilo jenom tvojí pomocí tak zkus navštívit nějakýho výživovýho poradce...řekne ti co jíst a co ne a jak se hejbat aby to mělo ten správnej efekt . Nebo zkusit posilovnu a nějaký konzultace s osobnim trenérem. Přeju hodně štěstí a pevnou vůli

Datum: 14.06.12 20:19

Já také zdravím. Hele, Marku, nefňukej! A hlavně nic nevzdávej. Je Ti 16 let, tak si najdi nějakou motivaci. Např. - budeš se chtít líbit holkám. Tak procházky, nebo si zaběhej. Sedni na kolo, nebo na ten rotoped. Prostě pohyb. A co se stravy týče _ uprav stravovací návyky. Zmenši si porce, jez alespoň 5 - 6x denně, zařaď zeleninu a ovoce. Žádné sladké nápoje a bílé pečivo. Finančně to neublíží a kilča půjdou dolů. Pochop, že to za Tebe nikdo neudělá, to musíš Ty sám sebrat odhodlání a nečekat, že kila půjdou dolů sama. A že je to těžké? Pro někoho snad. Je to boj, ale ta odměna stojí za to. Nic pro sebe nedělat a nechat se zarůst sádlem, to je třeba jednodušší, ale v životě Ti to přinese mnoho trablů třeba. Tak se zase vzchop a držím palce, ať to dokážeš.*palec*

Ohodnoceno: 1x

Od: ron*
Datum: 14.06.12 20:21

Ahoj,

nenapsal jsi, proč už nesportuješ. Ukončil jsi tři sporty. V každém případě hubnutí není jen o sportu. Pomůže jajýkoliv pohyb.

Třeba do školy se snaž chodit pěšky-svižně, jde-li to. Nějakou procházku večer nebo lehčí aktivitu - jízdu na kole nebo plavání určitě také zvládneš. Výživa je v tvém věku důležitá, takže v žádném případě nedrž žádnou drastickou dietu, Zdravě se dá jíst a nemusí to zruinovat roidnný rozpočet. Zvlášť teď, když je všude plno čerstvé levné zeleniny. Hlavně vynechávej sladké nápoje a jídla z rychlého občerstvení.Jez alespoň pětkrát deně v menších porcí. Žádné jídlo nevynechávej, zvlášť ne snídani, která nastartuje metabolismus na celý den,O svém problému si zkus promluvit i s rodiči.

Moc ti držím palce a věřím, že se vše zlepší.:)

Od: hop®
Datum: 14.06.12 20:22

Marku, ukončení sportovních aktivit se většinou přibýváním na váze projevuje. Asi jsi po taťkovi spíš "silnější" typ a asi s tím celý život budeš muset trošku bojovat, abys za chvíli neměl jeho figuru.

Zdravá strava není jen zelenina, je to i o režimu jídla, pokud si někdo dá k večeři třeba hambáče a zapíjí to kolou, těžko mlže hubnout, navečer vůbec není zdravé moc jíst.

Pokud se "nestíháš" učit - v tom Ti snad rotoped nebrání, naopak někomu lépe lezou informace do hlavy když u učení třeba chodí. A pokud jen nemáš "náladu", tak si vzpomeň na svoji motivaci nebýt "tlustínek" a snad Ti to kousek nálady k vyhledání aktivního pohybu vrátí.

Ale hlavně neztrácej naději a nevzdávej to! Pokud Ti začne být jedno jak vypadáš, budeš vypadat čím dál tím hůř, a možná by ses divil, jak rychlé ty zmeny budou...

Držím palečky! *placni*

Od: hankauk*
Datum: 14.06.12 20:28

Marku, nevzdávat se je hlavní zásada. Bohužel, tvoje genetické vybavení ti předali rodiče a s tím se nedá nic dělat. Někdy se stane, že se člověk bude muset omezovat celý život. Polož si ale otázku, co to znamená? Nejíst hranolky, hamburgery? A?! Lidé je dříve ani neznali a taky se bez nich obešli. Sušenky, bonbóny, čokoláda? Je to jako kdybys jedl cukr. Já taky nejsem žádná éterická bytost a taky se musím omezovat v jídle. Ale spíš než omezování je to o vůli jíst zdravěji a vynechat to, čím bych se asi rychle přejedla a po čase bych o to stejně ztratila zájem. Také jsem zašla za doktorkou a nechala si změřit metabolismus (rozbor krve). Mám ho hodně pomalý, tudíž tomu musím přizpůsobit jak porce, tak čas. Měla jsem kolegyni, která by se mohla za jehlou převlékat. Jedla každé dvě hodiny a spráskala toho jako těžce pracující horník. A přibrala? NE! To si vždycky říkám, jak je ta příroda nespravedlivá.*zed* Jak už bylo psáno výše, určitě zkus nějaký sport. A s kamarády. Budete se aspoň navzájem podporovat a kila půjdou dolů. Taky by ses měl zamyslet nad tím, jestli jsi opravdu "velký"?! To, že máš nadváhu, nemusí znamenat, že jsi obézní. Můžeš mít hodně svalové hmoty a proto vážíš víc. Je těžké takhle od stolu říci, jestli jsi na tom tak špatně, jak píšeš, ale určitě je spousta věcí, které můžeš dělat.

Takže, jak psala "jamra", skoč za výživovým poradcem a určitě i za obvodním lékařem. Spolu musíte najít nějakou cestičku, jak ti pomoct. *slunce*Hodně zdaru a určitě to nevzdávej. Byla by to škoda. *palec*

Od: marek12
Datum: 14.06.12 20:39

Pěkný večer,

všem mockrát děkuji za odpovědi :) . Určitě mě hodně pomůžou a nakopnou :) ..
Ta tloušťka - ono to není jen na váze, ale jde i na mě poznat .. Když by mi nějaké kilo stouplo na váze - budiž , ale horší je, když se to objevuje na těle..
Jinak sporty z většiny jsem ukončil, že mě nebavily... (fotbal,florbal,hokej).

Nenapdá vás nějaký sport? Spíše, myslíte, že se dá zhubnout bez sportu - tím nemyslím válet se doma.. Ale mít prostě tréninky apod.. Zda se dá zhubnout, dkyž si sám budu určovvat - jezdit na rotopedu, vycházky apod..? ono 3x jsem hrál za vrcholovější týmy, takže když už bych si našel nějaký jiný sport, tak za nějaký tým, kde se to nebere tak vážně :) ..

Popř. nenapadá vás třeba nějaký? ;) .. Jo a hodně jsem četl - pomáhá vůbec běhání? Nebo je opravdu lepší si vyjít na hodinu na vycházku? :) ..

Díky ještě jednou všem :) a pěkný večer!

Datum: 14.06.12 20:59

Marku, klidně a rád Tě "nakopnu" ještě jednou! ;)*smich*

Vůbec nemusí jít o sport, je důležitá pohybová aktivita, posilovna nebo třeba náročnější fyzická práce. Jde o to, aby tělo bylo v pohybu a v zátěži, aby spotřebovávalo nadbytečné kalorie. A než se jednou týdně sedřít (v práci nebo posilovně, to je jedno), tak je lepší pravidelnost a hlavně důslednost, prostě se na to nevykašlat - je rozumnější si vymyslet menší a pravidelné "tréninkové dávky" a pak je případně zvyšovat, než si toho naložit na začátek moc a pak ubírat - protože člověk pak většinou ubere až do nuly...

P.S.: nechceš brigádu, dělám stěhováka nábytku... :-P*smich*;)

Datum: 14.06.12 21:27

brigádu .. a děláte ji po celé čr, nebo jen v některých lokalitách? ;)

Datum: 14.06.12 21:42

Marku, to byl jen pokus o vtípek, ale pokud bys měl vážně zájem o náročnou fyzickou práci, tak bych pro Tebe asi něco našel, a nejsem sám, kdo podobné brigádičky občas vážně nabízí. Já funguji většinou v Praze a blízkém okolí, jeden z kolegů ale nabízel brigádičku v Pardubicích, jestli se nemýlím...

doplněno 14.06.12 21:43:

... a nejde o stěhování, ale o stavařinu, kopání výkopů, nošení čehokoli - suti, odpadů, materiálů...

Datum: 14.06.12 22:11

jasan, tak jsem to aji bral ;) .. Spíše mě zajímalo, co děláte, nebo co přesněji nabízíte :)..

Od: ron*
Datum: 14.06.12 20:54

Marku,

mám-li mluvit za sebe, pro mě je nejlepší rychlá chůze. Je to přirozený pohyb.

Ale jinak dělej cokoliv co tě bude bavit. Vždyť je ti 16.

Držím palce*palec*

Datum: 14.06.12 21:58

Marku,v kazdem meste je lekar,ktery se zabyva obezitou.Kdysi jsem zasla za lekarem,zmerili tlak,natocili EKG zapsali zakladni vysetreni.pak dali tabulky a vysvetlili jak se ma clovek stravovat a pocitat si kalorie,kolik jich muze snist za den.chodila jsem na kontroly a sledovali,jak vaha klesa.Zjdete k lekari,pojistovna i toto hradi,Pozeptejte se u obvodni,kde tuto ordinaci najdete.Presny nazev uz bohuzel nevim.

Datum: 15.06.12 13:46

Marku, ve Tvé situaci by asi bylo nejlepší bylo zajít k Tvému ošetřujícímu praktickému lékaři, aby Ti napsal doporučení např. do Metabolické poradny, kde se problémy s váhou zabývají odborníci a určitě tam najdeš rady i pochopení ;)

Od: polinek*
Datum: 15.06.12 15:03

,,hm,,nechej si podvázat žaludek. Sníš toho méně a je to. Celý život jsem mohla jíst co jsem chtěla i 3 obědy plus hordu zákusků,,byla jsem jako laň.

Dříve nebyli otylí lidé,,je nemocní. Můj muž cvičil měl více pohybu než já a on se trápil a já jedla. Chudák mi tak záviděl-Tito lidé asi mAJÍ NĚJAKÉ ŠPATNÉ SPALOVÁNÍ ,,A TO TEDY CHCE DOKTORA. Já si neumím představit celý život cvičit..

Datum: 15.06.12 19:08

Díky za radu, ale tohle určitě nechci.. O této metodě jsem už taky slyšel, ale do žaludku si určitě vrtat nenechám! ... Raději omezím sladké, budu jést méně, než sníst co chci, ale s vědomím, že jsem si nechal sváza žaludek...

Datum: 25.06.12 15:56

Na doktory se vykašli. Musíš si uvědomit jednu jedinou věc - pokud přestaneš sportovat a hýbat se, sníží se kalorický výdej a tomu musíš přizpůsobit i příjem. Pokud jíš pořád stejně jako předtím, tak přebytečná energie se někde musí uložit. Takže stačí se přizpůsobit. Taky není pravda, že zdravá strava=drahá strava. Já zdravým stravováním ušetřil dost peněz, navíc během dvou měsíců 12kg důle, denně chůze cca 10km, jinak nic. Teď mám dalších pět kg dole...

Datum: 25.06.12 16:10

Podvázat se určitě nenechej, je to risk, i pro mladěho člověka. Když si najdeš pohybovou aktivitu, která tě bude bavit, nebude to ani dřina, ani zbytečná námaha, ale to, v čem se realizuješ a co tě i baví. Nedávno se mi jedna dáma, docela při těle, vysmívala, jaký jsem chudák, když se potím v posilovně a na bruslích, zatímco ona si dá vepřo.knedlo-zelo a pak dvacet. Prý kdo je na tom lépe, že se má skvěle, protože váhu neřeší.

Vůbec si chudák neuvědomila, že pro její nicnedělání a přežírání se ji nechal přítel, ajejí výkřiky, jak je strašně šťastná a pohrdá všemi, kdo musí cvičit, byly vlastně důkazem, jak šťastná vůbec není a snaží se to maskovat urážením a posmíváním.

Najdi kamaráda, se kterým budete chodit na kolo, brusle, běhat, na vodu... prostě cokoli:) Každý pohyb je dobrý:)

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.