Od kolika si můžu lakovat nehty?

Od: Datum: 11.06.12 20:07 odpovědí: 10 změna: 02.09.15 22:31

Zdravím,

chtěla bych se zeptat jestli bych si mohla lakovat nehty ve věku 12let?

Rodiče mi to zakazujou že sem na to malá že se mám malovat a i lakovat nehty od 15ti...

poraďte mi!

děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lizzza*
Datum: 11.06.12 20:13

Ano, pravdou je, že je to stále ve 12 letech možná trochu přehnané, když to tak nazvu s dovolením.
Můžeme říci, že i některé laky jsou stále ještě škodlivé a pro mladší děvčata, která mají stále dětskou -citlivou kůži je to trochu škodlvé. (vyrážky apod.)

Ale druhou stranou mince je to, že v dnešní době na to nikdo nehledí, ale tak optimální věk je až po těch 14 letech.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.06.12 20:31

Ahoj. Víš, já se domnívám, že tady bude každá rada zbytečná. Pokud s tím nesouhlasí Tví rodiče, pak bys to měla respektovat. Oni mají důvod proto, aby Ti to nepovolili, takže diskutovat o tom s námi je, podle mne, zbytečné. Smiř se s tím, že Ti toto bude povoleno, až vyjdeš základní školu. A nezazlívej to rodičům. Záleží jim na Tobě a chtějí, aby všechno mělo prostě svůj čas a řád. Oni to myslí dobře. A Ty si říkej, že pro život není důležité, zda máš, nebo nemáš, nalakované nehty. Dočkáš se, neboj. Tři roky už to přece vydržíš. A rodiče jistě ocení, že to chápeš,respektuješ a nešprajcuješ se. Tak vydrž, ať nemáš s rodiči zbytečně zle.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.06.12 20:35

A proč si chceš lakovat nehty? Chceš ve škole frajeřit před kamarádkami? Nestojí to za to, opravdu ne. Žádný zákon určující věkovou hranici pro lakování nehtů neexistuje. Na druhou stranu mají Tví rodiče za Tebe plnou zodpovědnost do Tvých patnáctin a částečnou až do osmnácti.

Zkus se podívat třeba na fotky některých dětských miss v USA. Líbí se Ti, když 6 letá holčička vypadá jako třicítka?

Od: krkovicka*
Datum: 11.06.12 20:41
No a ja znám rodiče kteří lakuji nehty své čtyřleté dceři.Jenze tam jsou důvody aby jí odvykli kousat si je.Ve dvanácti bych byla na straně tvých rodičů.ovšem dovolila bych aspon průhledný.
Pamatuji si učitelku ještě v devitce jak nám je odlakovacem dřela dolu.Respektuj to.a prosím nesuď je příliš brzo.Budeš možná stejného názoru až budeš velká.Zkus ještě navrhnout kompromis.Trepi se mi a znám lak bez barvy v kterém jsou vitamíny a kup si ho za své.

Datum: 11.06.12 23:39

Podle mě si klidně můžeš lakovat nehty...neni to nějaký hřích. Dnes už je to naprosto normální a běžné. Je pravda, že laky nehty poškozují, ale když si naneseš nejdřív podkladový výživný lak, tak je ochráníš a možná i ještě zpevníš. Ale když to tvoji rodiče zakazují, zřejmě s tím nic nenaděláš. Oni se prostě o tebe bojí, tak na ně nekoukej ve zlém...já být tebou, tak chvíli počkám, třeba tak za rok za dva, když už bude jasný, že nejsi žádná malá holčička, změní názor :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.06.12 00:08

Co se zkusit s rodiči domluvit na kompromisu - leštění nehtů? Nehty vypadají dobře a leštička je nepoškodí tolik jako chemikálie.

Ohodnoceno: 3x

Od: askmenow*
Datum: 12.06.12 01:39

Zkus se s rodiči rozumně domluvit. Navrhni třeba, že si zatím koupíš jen průhledný / nenápadný lak a že si na lak i na odlakovač ušetříš ze svého kapesného. Třeba se domluv s maminkou, že půjdete vybrat dostatečně nenápadný lak společně.

Pokud to nebudou stále chtít, respektuj to. Ale asi je nepřestávej zpracovávat ;) U nás to taky bylo kdysi tak, že mi říkali, že se smím malovat až od patnácti, no od 13 jsem stejně nakonec nenamalovaná z baráku nevylezla. Netvrdím, že je to tak ideální, ale prostě děvčata to dnes tak chtěj, viděla jsem to v pubertě na sobě, vidím to, když pracuji s mládeží.

Ohodnoceno: 2x

Od: ruz
Datum: 02.09.15 21:27
mě to fotr nedovoli zustali jsme sami je mi 12 spoluzacky se lakujou od 10
:( :( :(

Datum: 02.09.15 22:31
Pokud se takto vyjadrujes o tatovi, tak se mu vubec nedivim. Co delaji nebo nedelaji spoluzacky je vec jejich a jejich rodicu.
Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.