Neustálé svědění

Od: Datum: 12.03.13 18:12 odpovědí: 10 změna: 12.03.13 23:46

Dobrý večer, potřebovala bych nutně poradit - je mi 16 let a jsem holka

Zhruba 2-3 dny mě neustále svědí TAM DOLE ( nevím jak bych to řekla jinak )

Je to hrozný, drhnu se pořád, je to nepříjemný. Už nevím co dělat.

Před týdnem jsem měla menstruaci a začala jsem používat Tampony Ob, ale kamarádka mě řekla, že z toho to určitě není.

Výtok nic takovýho nemám.

Všem děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axlik*
Datum: 12.03.13 18:20

Prvně zkus mýdlo na intimní hygienu, najdeš v každé drogerce či tescu, jsou různé značky, ale všechny jsou v podstatě stejný... No a pokud nepomůže tak by mohlo jít o mykózu, nic vážnýho, v lékarně je na to bez předpisu dobrá mast i pilule :) název už nevím, ale lekarnice by měla vědět ;)

doplněno 12.03.13 18:21:

Ty pilule se samozřejmě zavádějí dovnitř ;)

doplněno 12.03.13 18:28:

Tak tyhle to nebyly :D ale to je jedno, mám zkušenost, že lékarníci většinou ví mnohem víc jak doktoři, čili bych se poradil tam :) z vlastní zkušenosti, doktorka radila půl roku věci co nefungovali ;)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.03.13 18:25

Mast Clotrimazol, vaginalni globule Polygynax:) Jsou dobrré, ale prvně radím návštěvu lékaře. Může se jednat o alergii na tampony (dneska jsou lidi alergičtí na všechno), a deset dalších věcí.

Za sebe doporučuji výplach z řepíkového čaje s třemi lžícemi jablečného octa. Přírodní, odzkoušené.

doplněno 12.03.13 18:30:

Jojo, s tím souhlasím, známá lékárnice taky občas koukla na papírek a s větou "bože, vždyť tohle ti vůbec nepomůže" mi dala úplně jiný lék;)

doplněno 12.03.13 18:41:

Andreo, já tě docela chápu, ale je to důležité. Jen doktor totiž uvidí, co se tam dole děje a určí odpovídající léčbu. Některé samoléčby, obzvlášť braní léků "jen tak na něco", může spíše uškodit.

doplněno 12.03.13 18:42:

JInak ano, příznakem toxického šoku je svědění, vyrážka, zarudnutí... nicméně u toho často bývá i náhlé zvýšení teploty a jiné nepříjemné projevy, takže bys tampon nejspíš brzy musela vyndat, jak by ti vadil.

doplněno 12.03.13 18:46:

Nebo, jak jsem se zrovna dočetla, pokud jsi tampon nechala v těle déle, než je vhodné (4-8 hodin), mohla se rozvinout bakteriální infekce.

Ohodnoceno: 3x

Od: andrea115
Datum: 12.03.13 18:39

Děkuji za radu, zkusím se stavit v té lékárně, na gynekologii se mi vůbec nechce, ani k obvodní doktorce..

Od: andrea115
Datum: 12.03.13 18:41

Děkuji za radu, nemůže to být nějaký "šok " z tých tamponu?

Tohle totiž není normální...

Od: axlik*
Datum: 12.03.13 18:45

Ten by se projevil už po prvním zavedeným si myslím teda, takže spíš ta hygiena, plus doporučuji používat to intimní mýdlo trvale a po dobu svědění nepáchat pohlavní styky :) pokud by šlo o mykózu, je to přenosný, a ani pro nás chlapy to není příjemný :(

Ohodnoceno: 0x

Od: ducati996*
Datum: 12.03.13 19:59
Stalo se mi to po změně aviváže nebo pracího prášku, tak zjisti jestli to nebylo u vás také :)

Od: duke*
Datum: 12.03.13 21:53
Neužívala jste antibiotika? To take může způsobit. V lékárně na to něco poradí.

Od: pb®
Datum: 12.03.13 22:36

TAM DOLE může být třeba i palec u nohy. Co prostě použít obyčejné anatomické názvy, jako je poševní vchod, malé stydké pysky, vulva...

Nejspíš se bude jednat o mykózu, běžná záležitost. Někdo je vnímavější a stačí malá nerovnováha v organismu, oslabení imunity a nepříjemné svědění je tu. Zabírájí masti s clotrimazolem, třeba Canesten, Jenamazol ... Gynekolog může napsat i tablety. Namístě je dodržovat hygienu, mít vlastní ručník, ideálně jeden jen na intimní partie, protože mykóza se může přenést i jinam na tělo. Můj gynekolog říká, že chlapi mají plíseň běžně třeba na hrudi v chlupech a ženská to od nich chytne, ani neví jak.

Datum: 12.03.13 23:31

Kamaradku neposlouchejte,kazdy muze reagovat jinak,to je za prve.Dale se muze jednat o bakterie,ktere dostanete ani nevite jak.Zajdete si na gynekologii pro receptik,to je jedine rozumne,dle meho mineni.Co je dobre pouzit,sednete si do lazne s hypermanganem,at se vam trochu ulevi a muzete preventivne pouzivat.Bat se nemusite,poradil mi to lekar po operaci,na vniterni vyplachy,proti bakteriim.Jeste k tem hygienickym tamponum,ci vlozkam.ja jsem si jednou koupila vlozky s hermankem,pekne vonely,clovek mel vetsi pocit cistoty,ale vznikl mi podobny problem a zmizel,kdyz jsem je prestala pouzivat.Dnes jsou moderni tampony,ale za nas si myslim byl zdravy nazor,pouzivat jen ve vyjimecnych situacich.Je to pro bakterie jek delane.

Datum: 12.03.13 23:46

Četla jsem dobré rady ostatních a hledala, jestli už někdo nenapsal problém, který napadl mě. Mohou to být i obyčejné, ale mimořádně svědivé a protivné muňky. Ty se dají chytit i z prkénka na WC. Nemáte výtok, proto mě to napadlo. Pohledejte na netu, co to je a jak to zjistit, na gynekologii by to byl docela trapas. ;)

Ohodnoceno: 1x

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.