Posunutí menstruace pomoci HA

Od: Datum: 09.06.12 17:37 odpovědí: 4 změna: 10.06.12 12:27

Dobrý den, plánuji dovolenou a zrovna mi to vychází na špatný termín, nemáte někdo zkušenosti s posouváním mensturace pomocí HA (já užívám novynette) :) Děkuji:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.12 18:05
avatar

Dobrý den, já jsem dřív užívala HA a občas se mi třeba hodilo si to posunout...tak jsem si otevřela druhý balíček a jednoduše brala prášky i třeba o týden dýl. Potom, těsně po skončení třeba dovolené, jsem je brát přestala, menstruace proběhla v pohodě a po týdnu jsem dobrala ten nový balíček...Měla byste to mít napsané i v návodu v krabičce. Podle mě je to posouvání sice ne úplně správné (přece jenom je to narušení rovnováhy), ale dnes docela časté a i v návodech to připouštějí jako možnost, takže se toho nebojte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lilly252
Datum: 09.06.12 18:13

Dobrý den! Můj ženský lékař mi toto posunutí doporučil před dovolenou, beru taky Novynette a už jsem to využila několikrát a vždy to bylo naprosto bez problémů a spolehlivé, takže se nemusíte bát, jen by se to asi nemělo využívat moc často, ale zkusila jsem to i dvakrát po sobě a taky to šlo, ale to už by mě asi doktor nepochválil... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.12 19:11
avatar

Pokud je to jednofázová antikoncepce (všechny prášky mají stejnou barvu), začněte bez přestávky užívat další plátíčko. Můžete ho využívat celé, nebo přestat po dovolené a proběhne menstruace.

Připravte se ale na to, že pokud to nemáte odzkoušené, může při dovolené přijít malé špinění.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.06.12 12:27

Zdravím, taky užívám Novynette a užívám je v kuse, tzn. že nemám menstruaci vůbec, resp. jen když chci, to je asi tak dvakrát třikrát do roka. :) Mám schváleno od gynekologa.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.