Zkoušení oblečení v kabince vs soukromí

Od: Datum: 08.06.12 10:14 odpovědí: 16 změna: 09.06.12 21:36

Prosím,jakou máte zkušenost se zkoušením oblečení? Včera jsem byla na malém městě v krámku a zalíbila se mi halenka. Odebrala jsem se do kabinky.Když jsem byla svléknutá,vtrhla mi tam prodavačka s dotazem,jak halenka sedí a nesla mi tam další halenky,které jsem si nevybrala. Řekla jsem,že nestojím o její přítomnost při zkoušení a halenku jsem si nekoupila, ačkoliv mi seděla a líbila se mi. Úplně mi znechutila dopoledne. Chtěla bych znát váš názor a zda se vám toto už také stalo a jak jste reagovali? Dle mého názoru je to porušování soukromí.Děkuji všem za odpovědi.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.06.12 10:16

Prodavačka to rozhodně mohla provést jiným, vhodnějším způsobem...

Na druhé straně, pochybuji, že viděla něco, co by ji jako ženu mohlo překvapit...ale třeba se pletu..

Ohodnoceno: 1x

Od: paaja*
Datum: 08.06.12 10:17

ne to se mi nestalo nikdy, vaše prodavačka byla asi nějaké nezkušené střevo, nebo příliš iniciativní křupanka. Reagovala jste dobře ale nenechte se tím otrávit, na takové a ještě horší v životě narazíte mockrát. :)

Datum: 08.06.12 10:23

Zkušební kabinka je nejhnusnější místo na světě. Opravdu! Hnus velebnosti! *blee**cert* Zářivka a obrovské zrcadlo! A já! *plac*

Datum: 08.06.12 10:43

Zrcadla zásadně ignoruji, ale nesnáším ty pidi rozměry kabinky, zvlášť v zimě. Řeším, jestli se do oblečení vejdu a jak se v něm budu cítit a ne, jak v něm vypadám. Mě osobně by nevadilo, že mě prodavačka vidí, nakonec ať se podívá jestli něco takového ještě neviděla, mě by vadilo, že mě nenechá se v klidu rozhodnout a vnucuje mi něco, co nechci.

Od: ladaadal*
Datum: 08.06.12 11:55

Martincak má sice pravdu, že asi jako ženská na Nellince nic zvláštního neviděla, ale o tom to snad není. Kde je slušnost a respekt? No, když si něco zkouším, tak si kolikrát ani nezatáhnu, zvlášť, když manželka drží další velikosti a vím, že to je na dýl, ale tohle bych teda nezkousnul. A to nejsem nijakej stydlivej puritán. Myslím, že stát se to mé manželce, prodavačka by vypochodovala se zarudlou tváří a slyšet by to bylo na celý krám.

Ale ještě jsem se tím naštěstí nesetkal.*ua*

Ohodnoceno: 2x

Od: askmenow*
Datum: 08.06.12 12:03

Prodavačka se chovala nevhodně. Když už jsem byla v obchodech, kde mi chodila prodavačka do kabinky (např. nákup luxusního prádla, kde mě měřila, nákup šatů, kde mě do nich šněrovala atd.), vždy se nejprve zeptala, zda může a když jsem řekla, ať chvilku počká, počkala, než jsem byla oblečená a potřebovala jsem její asistenci.

Osobně bych se asi zachovala tak, že bych si klidně blůzu koupila, kdyby se mi líbila, ale při placení bych jí řekla, že měla na mále, že mě bylo tak nepříjemné, že mi vlezla do kabinky, že jsem zvažovala, že odejdu bez nákupu. Třeba jsem moc přímočará, třeba by se chytl za nos...

Datum: 08.06.12 12:05

Prodavačka se zachovala neprofesionálně a drze. Jste snad kamarádky? Ne, tak co tam bez optání leze? Reagovala jste správně, chybu udělala ona. Pusťte to z hlavy, vyražte na nákupy do nějakého většího obchodu, kde si vás nikdo nevšímá :D (Osobně nemám ráda starostlivé prodavačky, co se mě pět vteřin po vstupu do krámu ptají "Máte přání?" Sakra, kdybych měla, tak si řeknu sama, když mlčím, tak se jdu prostě podívat, ne? Stačí, když mi odpoví na pozdrav.)

Ohodnoceno: 4x

Od: krkovicka*
Datum: 08.06.12 12:24

Tohle dělají vietnamky;) jednou se mi to právě stalo na Trznici. Ano sfackovat a odejít:-*
doplněno 08.06.12 13:41: Juglans:) na mě sáhnout tak jí to tam převrátim!

Datum: 08.06.12 18:33

Krkovicko,ja jsem byla tak zaskocena,ze jsem se nezmohla na nic.:DJinak par Vietnamcu,uz pochopilo nasí mentalitu,ze vyckavaji.Ale kdysi to bylo hruza,ze by cloveka presvedcili,ze neni maly,ikdyz bylo.

Datum: 08.06.12 12:30

ano,stalo a dokonce u zkouseni podprsenky,kde vlitla a zacala ji na mne upravovat a vysvetlovat jak maji prsa vypadat.Hruza a des.uz jsem do toho kramu nesla,presto ze dovoluji zk.podprsenek a maji vyber.brala jsem to jako jeji deformaci.

Od: fran
Datum: 08.06.12 13:23

Naposledy se mi to stalo u trička. Prodavačka vlétla dovnitř, a jak to tričko zeštíhluje, a že bych měla zakoupit podprsenku, která také zeštíhluje, co tam prodávají...no že nemám štíhlý pas mi nemusí fakt nikdo objasňovat, samotnou mě to štve dost..

To samé s tím "Přejete si?" hned jak člověk vstoupí, to je jako bych se přišla pokusit něco ukrást, dost často se otočím a vypadnu z obchodu. Jednou jsem to začala diskutovat, že si poradím bez rad, a nějaká vrchní mi řekla, že prodavačky mají nařízeno a povinnost být ochotné.

Od: krkovicka*
Datum: 08.06.12 13:39

No a právě někdy mi vadí neochota.Dejme tomu Datart.Člověk chce poradit,musím shánět personal a nakonec mi řekne to co je na štítku;( Přečíst si to umím i sama.Už tam nechodím.Ohledně těch kabinek.Sama jsem si připadala jak kus na trhu.Když budu chtít znát názor a nebudu se stydět tak o přítomnost poradit v kabince požádám.

Datum: 08.06.12 14:39

Prodavačka se v každém, případě chovala nevhodně, přesto nechápu, proč Vám to zkazilo náladu. Je to nepříjemné, chápu, ale byla to ženská, ne žádný vilný prodavač, který Vás chtěl vidět v negližé. Tak co. Nebuďte hned z takové věci vykolejená, pokud Vás rozhodí taková maličkost, rozhodí Vás už asi všechno.

Vybírala jsem si podprsenku u Vietnamce. Snaživě poskakoval okolo mě, nabízel. Když jsem si dvě vybrala, hned na mě, že mohu kúsit, kúsit. Šla jsem do kabinky a zkoušela. Ocenila jsem to, v dřívějších dobách nebylo možné nikdy spodní prádlo vyzkoušet, proto se mi doma kdysi hromadily nevhodně zvolené kalhotky a podprsenky.

Jenže když jsem byla v nejlepším, ten skrček byl před kabinkou. Dovnitř si sice netroufl, ale prozpěvoval tam, že mi nése eštěé. Natáhla jsem halenku, vyběhla ven a on tam stál a na obou pažích měl bavlečeno snad 10 podprsenek. Dala jsem se do smíchu, tím spíš, že okolo postávaly zvědavé zákaznice. Přece nebudu hrát nějaké divadlo, prádlo jsem si od něj vzala. Znovu jsem se zavřela do kabinky, prádlo prohlédla, vybrala, co by mohlo být to pravé a zkusila. Nakonec jsem si dvě podprsenky koupila a jsem s nimi spokojená.

Měla jste to udělat stejně. Když se halenka líbila a seděla, měla jste si ji vzít. Přece Vám prodavačka nezkazí den. Počkejte, zítra tam pro ni třeba půjdete, až si to rozmyslíte a už ji nebudou mít. A bude Vám to líto. Taková maličkost Vás přece nevykolejí. To jsou v životě daleko horší věci, než mít prodavačku v kabince. Nemám pravdu? *smich*Jaga.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 08.06.12 15:55

My jsme se jednou s holkama ze třídypřevlíkaly v šatně na tělocvik a náhle dovnitř vlétl učitel (má klíče), že prý jdeme ven. Ještě že se hned omluvil... *smich*

Datum: 09.06.12 21:27

Pro mě bylo nejstrašnější, když mi gynekolog při vyšetřování řekl, že si všiml, že mám malinký problém s celulitidou, a že mi může nabídnout úžasný preparát, jedno balení stojí 1200,- a po šesti baleních už pomalu uvidím výsledky...Nevěřila jsem vlastním uším. Už jsem k němu nikdy nešla.

Od: askmenow*
Datum: 09.06.12 21:36

Dobře jste udělala. Tedy doufám, že už máte jiného, lepšího, prevence se zanedbávat nesmí. Ale toto bylo neprofesionální chování, jistě je placen výrobcem nebo distributorem té kosmetiky. Měl by se stydět.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.