Povolit synovi náušnici?

Od: Datum: 07.06.12 19:18 odpovědí: 20 změna: 10.06.12 22:35

Dobrý den, můj mladší syn (13 let) za mnou přišel s tím, jestli bych mu nepovolila náušnici do levého ucha a taky s ním nešla někam (sama ani nevím kam), kde mu to prý za pár kaček udělají. Předpokládám, že to má od spolužáka, nejlepšího kamaráda, který náušnici nosí již dloho, nebo je to teď v módě, nevím. Řekla jsem mu několikrát, že s tim nesouhlasím, pořád se mě na to ale ptá. Minuli se mi všechny argumenty, tak mě ještě napadlo zeptat se vás na váš názor. Co říkáte na náušnice u pubertálních kluků? Mají vaši teenageri podobné ozdoby na těle? Od kdy je nosí a co vás přesvědčilo, když jste se rozhodli jim to povolit? Děkuji za případné reakce ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.12 19:24
avatar

Dobrý den, pokud chce aby jste s ním šla, tak mu vyhovte. Dcera si nechala udělat píercing do spodního rtu, po roce si jej vyndala a už ho nechce. Kdybych jí vtom bránil, tak ho možná nosí dodnes, z trucu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kulihrasek*
Datum: 07.06.12 19:25

Já sem pro povolit:) Váš syn si to přeje a já to nevidím jako velký problém:) Lepší než kdyb chtěl tetování:) Ono už je v dnešní době prakticky nemožné potkat kluka, který by jí neměl:D Když jí pak váš syn nebude chtít tak jí jednoduše vyndá a život jde dál:) Ale dobře se rozhodnete kde mi necháte naušnici nastřelit nebo píchnout, z hlediska hygieny..:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.12 19:28
avatar

Můj synovec měl náušnici v uchu asi od druhé třídy základní školy, Ale to je tak patnáct let zpátky. A nestal se z něho lump, slušně vystudoval univerzitu. . Kdyby za mnou přišel syn, že chce náušnici, asi bych skřípala zuby, ale nakonec bych mu dovolila. Ale tetování ne. Naštěstí takové nápady neměl. Víte - ta náušnice - to je nejmenší zlo. Horší jsou drogy. Náušnice se někde nastřelují, taky nevím kde. Ale je dost možné, že mu to bude hnisat dlouho a bolet. Hlavně, ať to nedělají nějací břídilové a nezanesou mu do uchat infekci. To bych si velmi dobře ohlídala a raději opravdu šla s ním, být vámi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 07.06.12 19:49

v uchu je to normální dnes,,ale ve rtu a jazyku no tak to bych se bála,že se udusím.. To nevím,co ten člověk si dokazuje. Divná moda,,já bych všem nasrřílela šipky do zadku .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 07.06.12 19:53
avatar

Radši mu to povolte a za poplatek mu to udělá i dětská sestra.Budete mít jistotu,že si nenechá píchnout ucho někde špinavou jehlou a ještě chytne nějakou infekci.Dnes už je to normální i u dětí v 1 tř.,tak ve 13-ti,co by ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.12 19:59

Mne by se syn nikdy nezeptal,jelikoz vi,co bych mu rekla.Vubec by si to nedovolil myslet vazne a to nerikam,ze je svatousek.otukavali z legrace,ale vzdy vedeli,ze kdyby s tim prisel domu,e ..,no proste by si to nedovolil.Nekomu se to treba libi a nebo na to nema ustaleny nazor,coz je asi vas pripad.Neberte top,zle,ale synek si je toho velmi dobre vedom a aky vi,ze by vas mohl zvyklat.Nekdo rekne,ze je to jen moda,ja rikam,ze to urcuje urcity spolecensky smer a zacina to nevinne.Uvedomte si,ze kazde pichnuti do ela,muze narusit rovnovahu,jakehokoliv organu.Je mu 13,co bude delat v 15...?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.06.12 19:59
avatar

Ano, povolte mu náušnici. Je to jen taková drobná a celkem neškodná revolta nebo možná i snaha splynout se stádečkem vrstevníků.

Ale opravdu dobře vybírejte, kde mu ucho propíchnou. Sama jsem si nechala propíchnout uši asi ve 25 letech. V nemocnici na ušním. Hnisalo a bolelo to, i když jsem podle rady první dny nosila zlaté náušnice.

A ještě vzpomínka. Snad před patnácti i více lety, když piercing začínal, za mnou přišla dospívající dcera, že si nechá vsadit do nosu stříbrnou kuličku. Hrklo ve mně, ale nahlas jsem říkala - ale ano, nakonec, proč ne. Kdy jindy, když ne teď je čas na stříbrnou bradavici. Za pár let už na to budeš stará... Byla jsem připravená piercing tolerovat, ale slovo bradavice mělo takovou sílu, že nakonec žádný piercig ani v nose, ani v obočí nebyl...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 07.06.12 22:34

Povolte mu to... když si jednou bude chtít náučnici vyndat, vyndá si jí.

Hlavně, takhle s ním můžete jít nechat aplikovat náušnici k lékaři nebo do čistého piercingového a tatérského studia, jinak by se mohlo stát, že mu časem bude píchat nějaký kámoš špinavou jehlou dírku na záchodě.

Myslím, že je hezké, že se vás zeptal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.12 22:52

"hezké" ve 13 ti, to si děláte srandu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 07.06.12 23:00

Tím, že pracuji příležitostně s mládeží, si srandu bohužel nedělám. Znám i mladší, kteří si bez vědomí rodičů nechali udělat s tělem horší věci, než propíchnout ušní lalůček.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 08.06.12 09:46

U mě jasná volba - povolit. Když si vzpomenu na svoji pubertu - nesmíš mít dlouhé vlasy - tak jsem se nestříhal, nasmíš mít dlouhé vlasy a nášivky na bundě, tak jsem se dál nestříhal a pošil bundu všema kravinama, co jsem kde našel, pak se to obrátilo, už jsem dlouhé vlasy nechtěl. Všichni jásali. Až do mého příchodu s 30ti centimetrovým modrozeleným kohoutem *smich*. A tak bych mohl pokračovat.

Je to móda a kluk je v pubertě. Pokud to není nic horšího, klidně bych mu to povovlil. Sám z toho vyroste a jednou bude vyprávět, jak tě ukecával, ale jak jsi mu to nakonec jako hodná maminka povolila. Já rodičům dodnes (a to už jsou v důchodu) vyčítám, co všechno mi zakazovali. Byla taková doba. Dnes je taky taková doba - mladí to prostě nosí. Osobně se mi při pohledu na ně dělá husí kůže, ale s tím nic nenaděláme. Každá generace měla, má a bude mít své výstřelky a těm nezabráníme.

Teď si ji dá a do dvaceti dostane rozum a přestane ji nosit. Bude z něj dospělý člověk, těšící se úctě (osobní zkušenost se synem). Nebo mu to zakaž. Udělá to v 18ti a bude to nosit do 30 nebo 40 a každý z něj bude mít pr...l, že mu zastydla puberta. *zed*.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: brumla*
Datum: 08.06.12 14:05

Tak tu čtu, že zatím všichni s tím souhlasí. Mám ale opačný názor:

Kdyby za mnou přišli mí dva syni (15 a 17 let), že něco takového chtějí, pak by nepochodili. Zakázal bych jim to. Naštěstí takové blbé nápady nemají. Zato mají jiné, které se mi také nelíbí, ale to je o něčem jiném.

Náušnice a mužské pohlaví - to nejde k sobě. Vždy, když jsem někde potkal nějakého kluka s náušnicí, myslel jsem si o něm svoje. A řekl bych, že nejsem sám, komu se to nelíbí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.06.12 14:43
avatar

Taky se mi to nelíbí a už to navíc vychází z módy. Nejslavnější doby piercingu už jsou pryč. Syn, kterému je dnes 33 let, míval různé pitomé nápady, ale peiercing ani tetování naštěstí ne. Tak jsem toho byla ušetřena. *modla* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.12 12:43
avatar

Já si nechal nastřelit náušnici ve 45 letech (jen tak, protože mě to zrovna napadlo) a nosím jí už 17 let. Nikdy jsem s tím neměl ve společnosti potíže. Nevhodné pro chlapa? Proč? Nad tím, že chlapi nosí řetízky a prsteny se taky nikdo nepozastavuje. Jaký je v tom rozdíl?

doplněno 10.06.12 12:45:

Pardon, "jen" 13 let.:D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.12 13:05
avatar

Magdone, upřímně?:D Náušnice na klukovi se mi nelíbí tak jako tak, ale u takových těch postarších frajerů to vypadá někdy dost trapně. Neberte to nutně na Vás, třeba kolega má 42 a náušnici má asi od 16. Co na mladém klukovi muzikantovi vypadalo vcelku, no dejme tomu, normálně, vypadá teď směšně, zvlášť když si on sám myslí, jak je to strašně in a sexy.

Prostě vidím chlapa s náušnicí a pro mě je divný:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 10.06.12 13:56
Vám teď něco povím.Můj nevl.bratr je prošpikováný skoro všude a to jen díky tomu že si to vždy přál ale můj táta mu vyhrožoval že ho vyrazí z baráku.Proto kolem 16 let když už tátovi přerostl přes hlavu a táta věděl že už povidacky o vyhazovu nezaberou,tak tedy rezignoval.Má obočí,tři špice v bradě,jazyk,nos ze strany i uprostřed,náušnice-tunel,bradavky,pupek a snad i tam dole(aspoň to tvrdí).Nespočet tetování.A já si myslím že všechno tohle má,protože konečně sám může.
Buďte ráda že chce jen náušnici.Ale na druhou stranu může v tom pokračovat právě do takových extrému jako můj bratr.Váš syn se chce prostě jen lišit.
doplněno 10.06.12 14:18: Marti.On je to sigr ale hroznej.Byly tam i jiné důvody než piercing proč táta rezignoval.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 10.06.12 14:04
avatar

Tak ono, ruku na srdce, vyhrožovat vyhazovem kvůli piercingu je nesmysl... spíš si měl otec s bratrem v klidu promluvit, ať počká do dospělosti, než vyhrožovat. Možná i proto se bratr tak "urval".

Já chtěla piercing do obočí asi od nějakých 14. Táta řekl, že ne, dokud nebudu dospělá - žádné vyhrožování, prostě jen zákaz, a nadto jsme měli právě rozhovor, proč piercing. Tetování taktéž zakázal se slovy "v 18 si dělej co chceš, ale zatím o tom rozhoduji já." Žádné řvaní.

Tetovat jsem se nechala v 19, protože to byl můj sen, ale piercing jsem neměla nikdy a už po něm netoužím.

Myslím, že v 15, 16 letech by měl opravdu rodič právo říci "ne, teď ti náušnici nepovolím, vydrž do 18", a ne povolit ze strachu, aby to nedopadlo ještě hůře.

Ale je to jen můj názor:)

doplněno 10.06.12 15:12:

Krkovička - nebylo to myšleno ve zlém, někdy ani ta nejlepší výchova není nic platná a dítě je prostě sígr, jak píšete:(

Máma na mě občas tay řvala, že mě dá do pasťáku a že mě vyhodí, protože jsem se nechovala, jak si ona představovala, a byla jsem zlobivé dítě. Proto jsem si umínila, že nic podobného na svoje děti řvát nebudu, protože tím vlastně ničeho nedosáhnu..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.06.12 14:27

@martinaa - Souhlas*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 10.06.12 17:39
avatar

No, osobně se mi to moc nelíbí, ale asi bych byl pro povolení, a určitě bych ohlídal kde a jak bude "operace" provedena. Pokud zatím zůstane u jedné náušnice, bude dobře - navíc si u něj šplhnete, ze jste povolila. Příště se snad opět zeptá a nebude řešit svá podobná přání za Vašimi zády. Třeba se bez náušnice cítí v kolektivu trošku méněcenný, jestli ji má většina kluků - zkusila jste se ho zeptat PROČ ji vlastně chce, na nějaké jeho "rozumné" vysvětlení?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben*
Datum: 10.06.12 22:35

Zakažte mu to! tohle si přeci nemůže dovolit! Jinak bych si ho ještě ohlídal, aby měl první známost nejdřív ve 20ti letech*ua*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.