Jsem těhotná a přítel leži na jip

Od: Datum: 05.06.12 22:54 odpovědí: 4 změna: 08.06.12 22:20

jem těhotná a přítele srazil vlak je na jip bude mít prý trvale poškozený mozek...léčba bude hodně dlouhá pokud to zvladne..co to dítě až se narodí v případě že by byl přítel neschopný se postarat...brala bych nějaké socialní dávky nebo jak se toto dělá?pokud by nebyl schopný uznat odcovství...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: josefnovak
Datum: 05.06.12 23:46

Nebude to lehké, rozhodně neplánujte, že byste zvládla starat se o dítě i o (případně) postiženého přítele sama. Léčení přítele bude předpokládám zatím mimo domov (jip, později třeba rehabilitační ústav apod.). Máte v rodině své či přítelově další pomocné ruce? To byste potřebovala, pokud si opravdu přítel ponese následky úrazu.

Informace o veškerých dávkách by vám měl poskytnout Úřad práce, kam dle bydliště spadáte (nejen pro vás a dítě, ale i případně pro přítele - invalidní důchod, případně příspěvek na péči apod.). Vyřizování je celá mašinérie, proto to nevypisuji, ale tam vás nasměrují a postupně se to vyřídí. Nenechte se odbýt a neuděláte jistě chybu, když se půjdete informovat ještě před narozením miminka. Poradit by vám měli i v Občanské poradně ( mají možná i hustší síť než ÚP, takže jistě najdete nějakou blízkou).

Informujte se co nejdřív, ať nežijete v nejistotě, a jinak pilně navštěvujte přítele a věřte, že bude vše dobré a třeba nic z výše uvedeného ani nebudete potřebovat! Hodně štěstí!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobromysl*
Datum: 06.06.12 12:45

Dojděte na sociálku a zeptejte se. Pro vás i dítě bude lepší, když budete vědět na co se připravit než mít zbytečné obavy.

Pokuste si získat co nejvíce podporu rodiny a přátel (i psychickou), ať na to nejste sama. Zjistit si nějaké organizace, co pomáhají maminkám v těžké situaci.

doplněno 06.06.12 13:34:

Není vždy výhodné uvést jméno otce:

Vezměte v potaz finanční přínos oproti možným komplikacím právního charakteru ve vašem budoucím životě.

více osobní pošta!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.12 12:57

Pokud by nebyl schopny uznat otcovstvi,zazadejte soud,aby tak ucinil za neho,dle krevnich testu.Je mi vas lito,ale jiste to zvladnete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.12 22:20
avatar

Určitě zkuste občanskou poradnu, často v nich bývají vstřícnější než úředníci a některé poradny Vám mohou pomoci i při jednání s úřady (to závisí na velikosti poradny a počtu pracovníků).

Seznam občanských poraden: http://www.obcanskeporadny.cz…poradny/Itemid,8/view,poradny http://potrebujipravnika.cz/p…-mimo-rizeni/obcanske-poradny

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.