Mastné vlasy - nechci si je mýt každý den

Od: Datum: 03.06.12 11:04 odpovědí: 11 změna: 14.06.12 17:44

Mám mastné vlasy a myju si je každý, mohli by si vlasy "zvyknout" na jiný režim třeba abych si je myla obden a nebyly by mastný.

doplněno 03.06.12 11:07:

každý den...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.12 11:07

Zdravím Kwisty,

jistě vlasy si určitě na jiný režim zvyknou. Stačí jen chtít. Já sama mám mastné vlasy a neumívám si je každý den, ono to pro vlasy není dobré. Mám takový svůj plán: V neděli večer umyji vlasy, poté v úterý večer, ve čtvrtek večer a pak zase v neděli, protože přes víkend to nevadí, když je mám mastnější. Chce to také vybrat správný šampón, mně vyhovuje zelená Schauma sedm bylin. A nezapomínat na kondicionér, i když máte mastné vlasy, zvolit nějaký lehčí. Vlasy nefoukat, nechat volně uschnout. Zdraví Anzionka.

Ohodnoceno: 4x

Od: kr*
Datum: 03.06.12 12:00

Proč si myslíte, že mýt si hlavu každý den není dobré? A co jiné části těla, ty si taky nemejete?

Datum: 03.06.12 12:10

Samozřejmě, že je v dnešní době nutnost sprchovat se každý den. Ale čím více si vlasy umýváte, tím více se mastí. Lepší je tak jednou za dva dny. Ale to byla jen rada, nikdo ji vám ani tazatelce nevnucuje.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 05.06.12 15:47

Na odpověď se zeptejte nějaké lepší kadeřnice. Nenapadejte jiného rádce jen proto, že o problematice moc nevíte nebo máte jiný systém.

Ohodnoceno: 2x

Od: poiu®
Datum: 03.06.12 11:11

Dobrý den, zkuste šampon Dove na mastné vlasy.

Ohodnoceno: 1x

Od: viky®
Datum: 03.06.12 12:30

Dobrý den. Dříve byl jen šampon na vlasy. Nejjednodušší bylo, umýt si vlasy, poslední opláchnutí udělat octem. Jedna lžíce octa, se dá do 1 litru vody a opláchnou se vlasy. Mastnota z vlasů zmizí. Jen můj názor.

Datum: 05.06.12 15:19

Dobry den, me na to funguje sampon alpecin na mastne vlasy k tomu davam brezovou vodu na mastne vlasy http://www.google.cz/imgres?q=dixi+brezova+voda+na+mastne+vlasy&um=1&hl=cs&sa=N&rlz=1C1FDUM_enCZ472CZ472&biw=1280&bih=707&tbm=isch&tbnid=QI6eAPudw8nn2M:&imgrefurl=http://pemi.cz/cs/detail-zbozi/kosmetika-13:1:25/dixi-brezova-voda-na-vlasy-bez-tuku-125ml-17138.html&docid=eJpQwM5souVF0M&imgurl=http://pemi.cz/content/catalog/dixi_voda_brezova_velka_bez_tuku.jpg&w=400&h=400&ei=RQbOT5X-O4mVOtKSoPoL&zoom=1&iact=hc&vpx=289&vpy=146&dur=1183&hovh=225&hovw=225&tx=103&ty=101&sig=101615330523747646805&page=1&tbnh=158&tbnw=161&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:1,s:0,i:72

dale po myti abyhc mela objem si delam do 250 ml vody lzicku medu a trochu citronove stavy, ale cerstve vymackanou z citronu a problemy castecne ustoupili... mimochodem take je dobry suchy sampon.. jinak s touhle kurou mi vydrzi vlasy od utery vecer vzdy do ctvrtka vecer takze asi tak priblizne dva dny, a to jsem nikdy problemy s mastnotou nemela... az posledni dobou uz jsem byla zoufala bylo to neprijemne... nechtela jsem si myt vlasy kazdy den, tak jsem si davala suchy sampon, jenze pak uz me i stvala ta vune a vsecko, tak jsem strasne rada ze se to spravilo...jinak vlasy se take muzou mastit hormonalne a s tim se pak asi nic neudela, ale muze to byt samozrejme i jinym problemem a to pak by bylo nutne i zajit k lekari, protoze se nekdy stava, ze prilis mastna pokozka zpusobuje nadmerne vypadavani vlasu ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.06.12 15:44

zkuste tenhle šampon, měl jsem vzorek a fakt funguje dobře, bude stačít mýt si vlasy každý druhý den. Drobná nevýhoda je, že se má nechat účinkovat 5min, což je na hranici vydržitelnosti - ve sprše :)

http://www.docsimon.cz/zbozi/…-mastne-vlasy-250ml-dr-muller

doplněno 14.06.12 22:03:

dal jsem špatný šampon, je to tenhle *smich*

Holt Muller není jako Muller :)
http://lupy.heureka.cz/dr-mul…n-proti-mastnym-lupum-100-ml/

Od: fram
Datum: 14.06.12 09:12

Dopručuji trvalou, ta vysušuje a účes se značně vylepší.

Upozornění od administrátora 14. 06. 2012 11:36:10
a když hodně roste tráva tak vybetonovat? takhle přece ne!

Datum: 14.06.12 10:04

Taky mám mastné vlasy a myji si je každý den - popravdě řečeno tak jako tak jsem stejně pod sprchou *nevi* Jediné, co mi na vlasy pomáhá, je zmizet na "lepší vzduch". Jakmile vyrazím na dovolenou do čistšího prostředí (moře, hory, les...), vlasy nejsou tak mastné. Ovšem po návratu do Prahy zase musím přejít na každodenní mytí, pokud nechci vypadat jak umolousanec *zed*

Od: spl3000000000000000000
Datum: 14.06.12 17:44

Vlasy si nemusíte umývat každý den.Také to záleží na tom jaké vlasy máte jestli rovné,kudrnaté apod.Když je teda máte mastné každý den,jednou nebo 2x týdně prodrbat hřebenem (kartáčem!).Potom ty vlasy budou chvilinku vypadat lépe a nebudou tak mastné.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.