Bolest prsou

Od: Datum: 02.06.12 13:23 odpovědí: 9 změna: 04.06.12 17:39

Dobrý den, přibližně poslední měsíc mě bolí prsa na dotek, ale poslední dobou už míň a míň. V červenci mi bude 15, vůbec žádná prsa nemám a to myslím vážně, né obrazně nemám ani jedničky což mě docela dost trápí, ale můj dotaz je jestli je možné, že mi třeba za nějakou krátkou dobu začnou růst, když mě pobolívají. Občas mě i svědí,ale to se stává málo. Žádnou změnu na nich nevidím, přijdou mi furt stejné takže ještě podle mého názoru nerostou. Myslíte si, že když mě teď malinko pobolívají, že začnou někdy teď růst? Na začátku mě bolely celkem hodně, teď už docela dost bolest ustupuje tak se bojím že třeba mě bolely jen tak a ani to nebyla známka růstu když furt nevyrostly. Co myslíte vy? Díky

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 02.06.12 13:34

Zdravím Leničko.Je jisté,že když tě bolí,začínají růst.;)

Od: lenina11*
Datum: 02.06.12 13:48

Právě že mě teď už skoro vůbec nebolí,jen vážně minimálně :( A žádnou změnu na nich nevidím ani nic, a to mě zezačátku bolely dost, nemohla jsem ani ležet na břiše:( Ale děkuju,budu doufat..

Datum: 02.06.12 13:39

Ano, dost možná začínají růst. Odlišná citlivost v průběhu měsíce může souviset taky s průběhem menstruačního cyklu. :)

Ohodnoceno: 1x

Od: viky®
Datum: 02.06.12 14:25

Dobrý den Lenko. V 15 letech už to budou první příznaky, že se vaše tělo začne vyplňovat. Našla jsem na netu, důležité informace, jak se dívčí tělo mění v ženu.

http://www.blogkrasy.estranky…uberta-a-dospivani-divek.html

Tady je část článku:

Poprsí.

Prsa se vyvíjejí postupně. Nejdříve si všimneš malých hrbolků pod bradavkami. Od té doby se bude tvé poprsí zvětšovat a ňadra budou plnější. Možná budou v té době citlivější. Jedno prso může růst rychleji než druhé, ale časem se velikost srovná. (Prsa většiny žen nejsou úplně stejná, ale tento rozdíl bývá jen malý.) Každá dívka je jiná, a ty bys na to neměla zapomínat. Konečná velikost tvých prsou záleží na fyzických a genetických dispozicích, jež jsou u vás v rodině dané. Vývoj trvá dva nebo tři roky. Info z netu.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.06.12 19:26

Určitě vám ňadra začala růst. Ta bolest na to nasvědčuje. Pamatuji si to ještě ze svého dětství. Achjo, to už je tak dávno.

Datum: 02.06.12 20:34

Já si také myslím, že to je růstem prsů. Jen taková malá poznámka, v patnácti letech je dost divné mít velmi malé, až žádné prsa. Máte už menstruaci? Chtělo by to zajít na gynekologii, zda nemáte nějaké problémy s hormony. Anzionka.

Od: lenina11*
Datum: 03.06.12 14:02

Menstruaci mám,nepravidelnou.. Mamka říká,že to tak taky měla, že v 15 žádná prsa neměla, tak to si nemyslím že je to až takový konec světa, i když pro mě je protože jsem jediná ale jako nějaký velký problém to nevnímám.. Ale díky:)

Datum: 04.06.12 17:39

Neříkám, že to je estetický problém. Ale můžete mít problémy s hormonony, navíc máte nepravidelnou menstruaci. Doporučuji zajít na gynekologii. Nemusíte se bát, můžete tam zajít jen tak, pro radu, pokud byste nechtěla, žádné vyšetření vám dělat nebudou. Anzionka.

Od: krkovicka*
Datum: 03.06.12 10:31

Není od věci kdybyste navštívila gynekologa.Svědění možná když určitě nepoužívat podprsenku nebo tilko.Veškeré podrobnosti reste s gynekologem.Tyhle věci by si měla každá ohlídat.Tipuji to taky na rozhozeni hormonů.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.