Co s lupama?

Od: Datum: 08.05.13 21:26 odpovědí: 6 změna: 06.07.13 12:39

Ahoj lidičky,

potřebuji poradit! Od letošní zimy mám neustále hrozný problémy s lupama a šíleným svěděním hlavy - podotýkám, že jsem nikdy předtím lupy neměla. Zatím jsem zkusila HeadenShoulders, ale je to úplně o ničem. Taky mi v lékárně poradili nějakou novinku Node od Bioderma, ale to mě strašně štípe a kůže svědí ještě víc.. Už si nevím rady... Kámoška mi radí šampony Mediket - asi www.mediket.cz - máte s nimi nějakou zkušenost? Díky za jakoukoliv info! D.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: andrea1*
Datum: 08.05.13 21:49

Mám citlivou pokožku a proto nemůžu používat ani lak na vlasy. Dělají se mi po něm lupy. a svědí mě hlava. Na svědění mi pomohla rada - nakapat si do vlasů citronovou šťávu a rozetřít ji. Pořádně to štípe, ale od svědění to pomáhá. Potom používám podle návodu jakýkoliv šampon na lupy. Chce to se i ovládat a nedrbat se. Je to potom už zlozvyk. Čím víc se drbete, tím je to horší. Toto je moje zkušenost.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.05.13 07:43

Já mám dobré zkušenosti s Nizoralem z lékárny. Je sice drahý, ale vždy se lupy ztratí a svědivost přejde. Je zapotřebí ho nechat na hlavě chvíli působit, nechávám i déle než je psáno. Vždy když začnu pociťovat, že začíná hlava svědit, tak si myju nizoralem i preventivně. Ale vštšinou je delší dobu klid. Zkuste, sice znám lidi, že jim ani Nizoral nezabral.

Od: ivana525*
Datum: 09.05.13 12:40

A jakou máte doma vodu? Pokud máte tvrdou, zkuste třeba jablečný ocet. Já ním oplachuju po každém umytí (trochu octa do vlažné vody) a celkově to vlasům pomáhá (nejen na ty lupy). Navíc ho můžete užívat i vnitřně.. o tom více informací zde http://www.jablecny-ocet.cz/ . Jinak mě lupy trápily dlouho a pomohly mi na ně až přírodní šampony od Lavery.

Datum: 06.07.13 12:07

Taky mám dobré zkušenosti s NIZORALEM.Je skutečně dražší,ale pomáha.Koupíte v lékárně,ale pozor na barvené vlasy po tomto šamponu se barva vymývá,moje zkušenost,přezto ho občas použiji když se mě začnou dělat lupy a svědí mě hlava*palec*

Od: joensu*
Datum: 06.07.13 12:17

Mě Nizoral teda vůbec nepomohl.Pomohl mě šampon z lékarny,který mi předepala dr. na kožním.Pomohl hned už po prvním umytí svědění zmizelo a po pár umytí i lupy.Nevýhodou bylo ,že šampon moc dobře nevoněl.Vím už jen,že měl hnědou lahvičku a doplatek byl kolem 50 kč.Název už bohužel nevím,ale na kožním určitě poradi.

Od: joensu*
Datum: 06.07.13 12:39

už vím,jmenuje se polytar a fakt mi pomoh,možna bude i volne prodejny,ale ja ho mela na recept.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.