Zasnubni prsten

Od: Datum: 19.05.12 22:56 odpovědí: 8 změna: 22.05.12 15:57

na ktere ruce se nosi zasnubni a snubni prsteny? Diky

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 19.05.12 22:59

Zasnubni na levé ruce-prostrednicku a snubní se dává taktez na tentýž co Zasnubni.Snubní je nad zasnubnim.
doplněno 19.05.12 23:00: Teda ne prostředník.Prsteniček. ;)

Od: frafra
Datum: 19.05.12 23:06

diky, jeste jedna otazka. Nosite prstynky 24 hodin denne nebo je sundavate nekdy? Ja jsem treba zvykla vsechny sperky shodit jak prijdu z prace, ale nejsem si jista co se snubakem ...asi je to individualni ze?

Datum: 19.05.12 23:11

Sundavam je.Zasnubni by se ale sundavat neměl.Z pověry aby k svatbě došlo;) Snubní prsten už poveru nemá.Teď když se udělalo teplo.Prsty mi trošku natekaly.Nemohla jsem prsteny nosit.V práci dělám s jídlem.Taky je sundavam.Někomu se taky dělá ekzem od prstenu a nosí je na řetízku na krku.

Od: frafra
Datum: 19.05.12 23:16

a je nejake pravidlo ze by se zasnubni prsten mel nosit na ruce jen sam o sobe nebo si na ostatni prsty stejne ruky muzu vzit i jine prstynky? samozrejme za predpokladu ze k sobe budou ladit ..diky

Datum: 19.05.12 23:27

Měl by být viditelný.Ovšem dnes se nosí ledacos.Vůbec nad tím nepremyslejte.Noste si jej jak Vám to vyhovuje.Každý v okolí když bude chtít koukne na levou ruku zda tam prsten máte;) když jich tam bude plno,určitě to nevadí.Znám paní co jich má na rukou 17 i se snubnim.Když si je šla vyčistit musela jednou na pohotovosti na sundání...Být to na mě.Tak na levé nosím jen snubní.Na prave jen ty darované a ostatní.

Od: viky®
Datum: 20.05.12 01:06

Dobrý den. Zásnubní i snubní se nosí na levé ruce na prsteníčku, to je čtvrtý prst. Tyto dva prstýnky nikdy nesundávám. Ostatní prstýnky střídám a když přijdu domů, tak je sundám. Je na každém, zda prstýnky sundává, nebo si je nechává, stále na ruce. Manžel i po letech, stále nosí snubní prsten.

Datum: 22.05.12 08:37

Oba patří na prsteník levé ruky. Vždy jsem je sundávala a dnes už je nenosím téměř vůbec, manžel snubák měl na ruce jen v den svatby. A žádný rozchod jak říká pověra se nekonal víc jak 30 let, sestry měly obě svatbu v květnu a i to 25 let nemělo žádný význam.

doplněno 22.05.12 08:40:

Za sebe radím zlato a nejlépe žluté třeba s kouskem bílého nebo červeného, snubák tenký, jednoduchý třeba se zirkony (nebo diamanty, podle financí). Na rozdíl od bílého zlata nebo různých kovů nepodléhá tolik módě a je pořád hezké zlaté.

Od: barun
Datum: 22.05.12 15:57

V Austrálii se dává jako první prsten přátelství, Je to prstýnek podobný snubnímu, ale má ve prostřed kamínek. Já dostala zlatý, s malým červeným rubínem, vespodu vyryto Johny. Znamená to, že ještě nejsi zasnoubená, ale máš přítele tzv. známost. Nosí se na prsteníčku pravé ruky.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.