Rodičovska a výpověd

Od: Datum: 11.03.13 07:54 odpovědí: 2 změna: 11.03.13 09:35

Ahojky všem chtěla bych se zeptat jak je to s výpovědí když jsem na rodičovské dovolené? Můžou mě na rodičovské dovolené propustit z práce? jsem na rodičovské teprve půl roku a rodičovskou mám na 3 roky?


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.13 08:12
 
avatar

záleží jak máte postavenou smlouvu jesli na neurčito tak Vás propustit nemůžou, jestli na určito, tak jesli Vám smlouvu neprodlouží k datu které máte na smlouvě tak jste skončila.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.03.13 09:35
 
avatar

V době mateřské a rodičovské dovolené Vám zaměstnavatel nesmí dát výpověď pro nadbytečnost (ZP, § 52 písm. c). Ovšem na výpověď z důvodu rušení nebo přemístění firmy (§ 52 písm. a až b) se zákaz výpovědi nevztahuje.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.